Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 4-6

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO

 • PDFDrukujEmail

07.02.2015 r.  w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Agata Turzyńska- VI B i Joanna Kater-VI A. Rywalizacja była ostra, ponieważ uczestników było 440.  Agata Turzyńska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Gratulujemy Agacie, Asi i ich Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów. 

M. L.

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego 24 edycja

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Językowy Olimpiada Wiedzy Archimedes z języka angielskiego klas V-VI Zespołu Szkól w Osiu odbył się 24.10.2014 r. Celem konkursu było zachęcenie dzieci Szkoły Podstawowej do lepszego opanowania języka angielskiego, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. W konkursie brały udział dzieci klas V-VI Zespołu Szkól w Osiu – łącznie 11 osób. Organizatorem Konkursu był mgr Piotr Ilczuk. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego.

Więcej

Spotkanie z Mikołajem

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16.12.2014 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Osiu pod kierunkiem  pana Henryka Porożyńskiego gościła w hali Łuczniczki w Bydgoszczy. Czekały tam na nas różne atrakcje takie jak: przedstawienie teatralne, występ kapeli bydgoskiej, pokazy taneczne i spotkanie z Mikołajem. Od członków Caritas wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci słodyczy. Chwile spędzone tam sprawiły nam wiele radości.
Anna Deinowska

Zmagania z językiem polskim!

 • PDFDrukujEmail

13.12.2014r. w Bydgoszczy odbył się  Konkurs  Przedmiotowy z Języka Polskiego na szczeblu rejonowym.  Wzięły   w nim udział uczennice  naszej szkoły:  Joanna  Kater (VI a) i Agata Turzyńska (VIb) (opiekun Małgorzata Lisewska).  Dziewczęta  rywalizowały o miejsce w finale. Godnie reprezentowały  naszą społeczność   szkolną.   Ich  trud i systematyczna  praca  zostały nagrodzone awansem do etapu wojewódzkiego. 18.12.2014r. na apelu szkolnym  Asia i Agata otrzymały nagrody z rąk  Pani Dyrektor  Aleksandry Kater.  Życzymy dziewczynkom  połamania pióra  podczas finału.

M.L.

Kulturalnej jesieni ciąg dalszy...

 • PDFDrukujEmail

23 października br. uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli, w kinie Helios, film pt. ,,Pinokio”.  To znana historia pajaca, wyrzeźbionego przez Dżepetta,  za nic mającego dobre wychowanie i sprawiającego swojemu stwórcy wiele kłopotów wychowawczych. Pinokio uciekł z domu i wyruszył  w świat w poszukiwaniu przygód. Musiał ratować się przed oszustami, dowiedział się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedził wnętrze prawdziwego wieloryba. Poprzez pryzmat przygód Pinokia dzieci poznały znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Sztafetowe Biegi Przełajowe 2014

 • PDFDrukujEmail

W dniu 15.10.2014 r. w Lipinkach odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH. W zawodach rywalizowało 7 szkół podstawowych z naszego powiatu. Drużyny dziewcząt startowały w sztafecie 8x800 metrów, a chłopcy 8x1000 metrów. W wyniku rywalizacji  chłopcy S.P w Osiu zajęli II miejsce. Skład zespołu: Maciej Kuzimski, Adam Sprada, Dawid Pawlik, Cezary Nagórski, Jakub Wiśniewski, Klaudiusz Kwaśniewski, Bartosz Minder, Juliusz Werner. Dziewczęta SP w Osiu  zajęły V miejsce. Skład zespołu: Małgorzata Pawlik, Klaudia Krupa, Aniela Bettka, Anna Deinowska, Aleksandra Kośmider, Zuzanna Jakimowicz, Agata Turzyńska, Marta Dambek.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Hanna Pawlik-Kiełpińska

Turniej mini piłki nożnej

 • PDFDrukujEmail

W dniu 02.10.2014r w Zespole Szkół w Osiu odbył się drugi etap turnieju  mini piłki nożnej chłopców z  szkół podstawowych. Na boisku spotkały się cztery drużyny chłopców z:

-Szkoły Podstawowej w Lnianie

-Szkoły Podstawowej w Jeżewie

-Szkoły Podstawowej w Drzycimiu

-Szkoły Podstawowej w Osiu

Spotkanie to wygrali chłopcy z Osia

Więcej

Sprzątamy Świat

 • PDFDrukujEmail

Już od ponad 20 lat, wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i sprzątania świata. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły  uzbrojeni w worki na śmieci i rękawice wzięli udział w tej największej w Polsce akcji ekologicznej, znanej pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Każda klasa porządkowała przydzielony jej teren. Grochówka i kiełbaski wynagrodziły trud młodych wolontariuszy.Tegoroczne hasło akcji brzmi „Turysto! Szanuj środowisko!” i zwraca uwagę na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promuje odpowiedzialną turystykę.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 • PDFDrukujEmail

27 czerwca 2014 r. nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater powitała wszystkich zebranych, po krótkim przemówieniu nastąpiło wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i frekwencji. Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem swoich wychowawców: Małgorzaty Lisewskiej i Moniki Wojnerowicz-Bocian, przygotowali program artystyczny, uświetniający pożegnanie absolwentów. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych przygód, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Nasze sukcesy - podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

 • PDFDrukujEmail

Wraz z końcem roku szkolnego nadszedł również czas podsumowań. Na uroczystym apelu szkolnym nagrody za pracę i osiągnięcia w konkursach odebrali uczniowie szkoły podstawowej. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych w różnych dziedzinach. Jednocześnie informujemy, że o pozostałych konkursach i ich laureatach, możecie przeczytać na na szej stronie internetowej.
Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”: I miejsce  Miłosz Wąsikowski, III miejsce Karolina Zielińska. Konkurs plastyczny pn. „Zapobiegamy pożarom”: I miejsce Klaudiusz Kwaśniewski, II miejsce Wiktoria Kędzierska, III miejsce Natalia Wąsikowska i wyróżnienie dla Agnieszki Kotengi. Nagrodę za działalność w Szkolnym Kole Przyjaciół Książki odebrała: Natalia Adrych, natomiast najlepszym czytelnikiem w bieżącym roku szkolnym została Aleksandra Ziefka.

Więcej

Bajkowy kogel-mogel

 • PDFDrukujEmail

17.06.2014 r. Uczniowie szkoły podstawowej, wraz z opiekunami, obejrzeli przedstawienie teatru kukiełek „Mgiełka”, zatytułowane „Bajkowy kogiel-mogiel”. Zespół teatrzyku działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu i tworzą go: Julia Nagórska, Cezary Nagórski, Julia Kołodziejczak, Aleksandra Kośmider, Mikołaj Melzer, Oliwia Nagórska, Natalia Wąsikowska, Aniela Bettka, Katarzyna Gatz, Melania Czarnowska. Opiekunem zespołu jest Pani Danuta Karwasz. Publiczność nagrodziła przedstawienie gromkimi brawami.
alt

Wycieczka do Poznania

 • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w całodziennej wycieczce do Poznania. Wyjazd nastapił już we wczesnych godzinach porannych. Na trasie naszego zwiedzania znalazły się Katedra Poznańska w Ostrowie Tumskim, Stary Rynek, Ratusz, pręgierz, poznańskie koziołki, kamienice, kościoły św. Jana i św. Małgorzaty. Zwiedzaliśmy również największą w Europie, poznańską palmiarnię, liczącą sobie już sto trzy lata. Zachwyciło nas bogactwo roślinności tropikalnej. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie stadionu piłkarskiego INEA , na którym odbywały się mecze Euro 2012. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko trybuny dla kibiców, ale także sztnie dla pliłkarzy, salę konferencyjną i stanowiska komentatorskie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Osia. Organizatorem wycieczki była Monika Wojnerowicz- Bocian. Opiekę pełnili: Małgorzata Lisewska i Jacek Bocian.

Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym

 • PDFDrukujEmail

        W dniu 19.05.2014 r.  na stadionie Wdy w Świeciu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnejw trójboju lekkoatletycznym. Jak co roku nasza szkoła również wzięła udział w w/w zawodach. Każdy zawodnik brał udział w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową i skok w dal.W wyniku klasyfikacji końcowej dziewczęta  S.P. w Osiu zajęły V miejsce zdobywając 445pkt. Chłopcy uplasowali się na VI miejscu zdobywając 314 pkt.

Więcej

Chłopcy SP w Osiu mistrzami powiatu w czwórboju lekkoatletycznym

 • PDFDrukujEmail

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym odbyły się na stadionie Wdy w Świeciu.

 

W zawodach uczestniczyło kilkanaście szkół  zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Każdy zawodnik brał udział w następujących konkurencjach:

        * bieg na 60 m

        * rzut piłeczką palantową

        * bieg na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy)

         * skok w dal

Po przeliczeniu wyników wg tabel lekkoatletycznych, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje dała ostateczny wynik każdego zawodnika. Na wynik zespołu złożyły się

końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników/czek.

Więcej

Sukcesy w tenisie stołowym

 • PDFDrukujEmail

Dnia 11 marca 2014 r. odbyły się wojewódzkie zawody w tenisie stołowym. Nasi uczniowie Eryk Kubera z klasy VI b i Eliasz Brzyski z klasy V b w półfinale zajęli drużynowo IV miejsce. Gratulujemy i  życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Więcej

Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej

 • PDFDrukujEmail

W styczniu chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Osiu rywalizowali z trzema drużynami o mistrzostwo powiatu w mini piłce siatkowej. Turniej odbył się w sali sportowej w Świeciu. Grano systemem “każdy z każdym”. Nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki:

SP Osie - SP nr 7 Świecie 1:2, SP Osie - SP Lniano 0:2, SP Osie - SP Bukowiec 2:0, SP nr 7 Świecie - SP Lniano 0:2, SP nr 7 Świecie - SP Bukowiec 2:0, SP Lniano - SP Bukowiec 2:0.
SP Osie w składzie: Wąsikowski Miłosz, Kubera Eryk, Pawlik Dawid, Łytkowski Oskar, Jezierski Paweł, Cichocki Jan, Jędryczka Paweł, Czarnowski Jakub, Manikowski Michał

 H.P.

W karnawale wszyscy bardzo lubią bale

 • PDFDrukujEmail

31 stycznia 2014 r. na sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas IV-VI. Niektórzy uczestnicy przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ, wszyscy bawili się doskonale. Zabawę umilały konkursy z nagrodami, w których uczniowie brali udział z dużym zaangażowaniem.

 

II Regionalny Młodzieżowy Festiwal Piosenki ,,Złoty Mikrofon"

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się II Regionalny Młodzieżowy Festiwal  Piosenki ,,Złoty Mikrofon". Kierownictwo artystyczne nad festiwalem sprawuje Krajowa Agencja Koncertowa Imprez Widowisk i Edukacji Artystycznej. Celem festiwalu jest propagowanie śpiewania wśród dzieci i młodzieży, kreowanie właściwych postaw estetycznych i kultury scenicznej oraz popularyzacja polskiej piosenki. W tegorocznym konkursie udział wzięli uczestnicy z kilku sąsiednich gmin. Naszą szkołę reprezentowało 10 wokalistek i wokalistów: Zuzanna Zawadzińska, Magdalena Bocian, Adam Piekarski, Aleksandra Kośmider, Cezary Nagórski, Joanna Kater, Oliwia Kołodziejczak, Anna Stosik, Julia Kołodziejczak, Magalena Ziółkowska, Mateusz Stosik. Jury w składzie: Andrzej Żółkoś-przewodniczący, Agnieszka Miklaszewska -Jarosz i Małgorzata Sitkiewicz przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, Klasy IV-VI, gimnazja i licea). Poziom festiwalu okazał się bardzo wysoki. Nasi reprezentanci jednak nie zawiedli i zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.
Kategoria I:  Magdalena Bocian I miejsce
Kategoria II: Zuzanna Zawadzińska I miejsce,  Oliwia Kołodziejczak II miejsce, Joanna Kater III miejsce, wyróżnienia dla Aleksandry Kośmider i Cezarego Nagórskiego.
Kategoria III: Jury nie przyznało I miejsca, Julia Kolodziejczak zajęła II miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

 • PDFDrukujEmail

W dniu 11.10.2013 r. w Lipinkach odbył się finał powiatowy w drużynowych biegach przełajowych.

Więcej

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

 • PDFDrukujEmail
W dniu 16 października 2013 r . uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum obejrzeli w kinie Helios, w Grudziądzu, film przygodowy pt. ,, Dary Anioła: Miasto kości". Obraz jest ekranizacjąświatowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii książki ,,Dary Anioła". Akcja filmu toczy się we współczesnym Nowym Jorku. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Fabuła tej opowieści trzymała wszystkich w napięciu od początku do samego końca.

Piłkarskie Piątki

 • PDFDrukujEmail
W dniu 01.10.2013 r. w Osiu odbyły się gminne zawody dziewcząt i chłopców w piłce nożnej szkół podstawowych. Rywalizowaliśmy ze szkołą z Brzezin, która w tym roku w kategorii chłopców zwyciężyła i zakwalifikowała się do podrejonów. Natomiast dziewczęta z naszej szkoły nie dały szans rywalkom i zwyciężyły aby 04.10.2013r. zmierzyć się w półfinale powiatu świeckiego z drużyną z Laskowic Pomorskich. Dziewczęta wygrały i awansowały do finału powiatu świeckiego gdzie zajęły IV miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy.

Więcej

Sprzątamy świat

 • PDFDrukujEmail


alt
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której jak co roku bierzemy aktywny udział. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku sprzątanie przbiegało pod hasłem: ,,Odkrywamy czystą Polskę".  Niech akcja stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo, odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapomina się o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się.

XXIV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego

 • PDFDrukujEmail

W dniu 28.09.2013r. na stadionie sportowym w Osiu odbyły się XXIV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły. Na podium stanęli:

 Kater Joanna – III miejsce – 600 m szkoła podstawowa

 Kuzimski Maciej – I miejsce – 800 m szkoła podstawowa

 Alicja Gwizdała – II miejsce- 800 m gimnazjum

 Paulina Kozakiewicz – III miejsce- 1000 m gimnazjum

 Bagiński Jakub – II miejsce- 1500 m gimnazjum

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych uczniowie naszej szkoły zajęli  I miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Indywidualne Biegi Przełajowe Lipinki 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 26.09.2013 r. w Lipinkach odbyły się INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE. W zawodach brali udział uczniowie wielu szkół naszego powiatu. Po zaciętej rywalizacji reprezentantami powiatu świeckiego, w zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy, które odbędą się 03.10.2013r. zostali:

 Maciej Kuzimski - IV miejsce (1000m) szkoła podstawowa

 Alicja Gwizała – V miejsce gimnazjum

 Jakub Bagiński – IV miejsce gimnazjum

Serdecznie gratulujemy!


Ognisko w Starej Rzece

 • PDFDrukujEmail

26. czerwca 2013 r. klasa Vb wraz z opiekunami Moniką i Jackiem Bocian,  wyruszyła na wycieczkę rowerową: na trasie Osie -Stara Rzeka.Głównym jej celem było poznanie okolicznych terenów oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Trasa wycieczki liczyła około 7 km i wiodła przez okoliczne lasy. Gdy dojechaliśmy do celu czekało  na nas przygotowane ognisko i posiłek.  Jedliśmy kiełbaski i  raczyliśmy się upieczonymi specjalnie dla nas przez babcię Zuzi Zomkowskiej pączkami.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Państwu Zomkowskim za miłe przyjęcie i  organizację ogniska.  W drodze powrotnej  zmoczył nas deszcz, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

28.czerwca 2013 r. to dzień, w którym nastąpiło, długo oczekiwane, uroczyste zakończenie roku szkolnego2012/2013. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater powitała wszystkich zebranych, po krótkim przemówieniu nastąpiło wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i frekwencji. Podniosły charakter uroczystości podkreślał fakt pożegnania absolwentów szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem swoich wychowawców: Hanny Pawlik-Kiełpińskiej i Wojciecha Katera, przygotowali program artystyczny, będący podziękowaniem za wspólnie spędzony czas w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego, przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś234
Wczoraj350
Wizyt w tygodniu1837
Wizyt w miesiącu9644
Razem256240

Jest 89 użytkowników online

Homestart