Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 4-6

Zapobiegamy pożarom - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

W dniu 21.05.2013 r. na szkolnym apelu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy pożarom", organizowanego co roku przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych terenu Gminy Osie. Oceny prac dokonało jury w składzie: przewodniczący: Mirosław Nagórski, Ewa Mechlińska, Aneta Kiełpińska, Anna Melzer, Alina Siewert. Uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody. Laureaci ze szkoły podstawowej w kategorii klas IV-VI to: I miejsce Szymon Bocian klasa 6b, III miejsce Oliwia Kołodziejczak z klasy 4a, wyróżnienie Karolina Zielińska z klasy 5b. W kategori gimnazjum I miejsce Paulina Bracka, II miejsce Emilia Gąsiorowska, III miejcse Jakub Bagiński oraz wyróżnienie dla pracy Natalii Piór. Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

MB

Konkurs języka angielskiego 2013

 • PDFDrukujEmail

Konkurs języka angielskiego klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu odbył się 14.05.2013 r. Jego celem było popularyzowanie języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania, prawidłowego reagowania językowego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych w zadaniach pisemnych. W konkursie brały udział dzieci klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu – łącznie 19 osób. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego mgr Piotra Ilczuka oraz mgr Walentynę Ilczuk.

Więcej

Dzień Ziemi 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 25 kwietnia odbyły się szkolne obchody Dnia Ziemi. Na wstępie udaliśmy się do GOK-u w Osiu gdzie Pan Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie przeprowadził prelekcję na temat ochrony przeciwpożarowej, połączonej z nowym filmem o lasach. Później odbyły się wycieczki do rezerwatów przyrody: klasy 4a i 4b zwiedziły rezerwat "Brzęki" im. Zygmunta Czubińskiego, klasy 5a i 5b były w rezerwacie " Miedzno", a klasy 6a i 6b pojechały do rezerwatu "Dury". Celem wycieczek było poznanie walorów przyrodniczych Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Osie.  Przewodnikami po rezerwatach byli pracownicy tych dwóch zaprzyjaźnionych ze szkołą  instytucji.  Opiekunom grup oraz pracownikom Wdeckiego P.K. i Nadleśnictwa Osie składam Serdeczne podziękowania.
.... i do zobaczenia na kolejnych szlakach przyrodniczych naszej małej ojczyzny w przyszłym roku szkolnym.
  W. Kater

Nie ma jak z książką za pan brat!

 • PDFDrukujEmail

         15.05.2013r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs czytelniczy  dla uczniów klas IV-VI pt. „Czy znasz swoje lektury?”. Impreza została zorganizowana przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji

 • PDFDrukujEmail
26.04.2013 r. w Lubostroniu odbył się finał Turnieju Słowa pn. ,,Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji". Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Kołodziejczak z klasy IV a i Aleksandra Chmarzyńska z klasy VI a. Piękne wnętrza pałacu i jego otoczenie sprawiły, że dziewczęta czuły się swobodnie na scenie. Wszyscy recytatorzy prezentowali wysoki poziom, jednak wybrańców było niewielu. Udział w Turnieju Słowa był dla naszych uczennic  finałem zmagań recytatorskich.

Festiwal sztafet 2013

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 18.04.2013 r. na stadionie w Świeciu odbyła się XI Powiatowa Inauguracja Dni Olimpijczyka: "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Na festiwal sztafet do Świecia co roku zapraszają: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Świeciu oraz OKSiR Świecie. W jedenastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 18 szkół podstawowych, 5 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne z powiatu świeckiego.

Więcej

W krainie wierszy Juliana Tuwima

 • PDFDrukujEmail
 
 W 2013 roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie debiutu poetyckiego Juliana Tuwima. Uchwałą Sejmu RP, rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima.  Aby upowszechnić wiedzę o poecie, nauczyciele bibliotekarze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeprowadzili imprezę czytelniczą dla uczniów klasy IV b – „W krainie wierszy Juliana Tuwima ”. Dzieci poznały ciekawostki z życia oraz twórczości poety oraz wysłuchały trzech wierszy autora: „Abecadło”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”. Na zakończenie czwartoklasiści odpowiadali na pytania konkursowe związane z tematyką zajęcia i otrzymali symboliczne nagrody.
 
JR AB

 

Boże Narodzenie 2012

 • PDFDrukujEmail

Białych myśli, lekkich jak puch,
niech Anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei,
i niech kolędę zaśpiewa.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali program artystyczny. Przybliżyli wszystkim zebranym zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych krajów. Kolędy w wykonaniu solistów, umiliły wspólnie spędzony czas. Nad całością przedstawienia czuwali: Aneta Piekarska, Walentyna Ilczuk, Piotr Ilczuk. Dyrektor szkoły, Aleksandra Kater, wręczyła nagrody uczniom reprezentującym szkołę w konkursach na szczeblu wojewódzkim, Zuzannie Chudeckiej i Szymonowi Bocian oraz  złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym.

Szymon Bocian Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 • PDFDrukujEmail

Uczeń naszej szkoły, Szymon Bocian, zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty . W eliminacjach szkolnych, wyłonionych zostało 69 finalistów, spośród 984 startujących z 117 szkół. W sobotę 8.12.2012 r. 65 z nich przystąpiło do rywalizacji w etapie wojewódzkim.  W opinii Wojewódzkiej Komisji Konkursowej poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy finału mogą czuć się zwycięzcami. W czasie uroczystego zakończenia, w którym uczestniczyli między innymi: Pani Danuta SzymańskaAl Samarrai- Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Pani Grażyna Kufel Radna Rady Miasta Bydgoszczy i Przewodnicząca Rady Osiedla Błonie, pani Magdalena Buschmann z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze rezultaty otrzymało nagrody regulaminowe i dodatkowe ufundowane prze panią Grażynę Kufel i Instytut Pamięci Narodowej.

 

O lekcji przyrody... na wycieczce

 • PDFDrukujEmail

 

W dniu 28 listopada br. odbyła się   wycieczka przedmiotowa do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz do Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium - Toruń”. Głównym jej celem była realizacja podstawy programowej nauczania przyrody  w klasach szóstych szkoły podstawowej. Zorganizowaniem wyprawy zajęli się Hanna Pawlik-Kiełpińska i Wojciech Kater.

Więcej

Zabawa andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26.11.2012 r. odbyła się w szkole zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Samorząd uczniowski, pod kierunkiem pani Ludmiły Cyrczak, przygotował zabawy, konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczestnicy wesoło spędzali czas, biorąc udział w wyścigach w workach, tańcu na gazetach, jedzeniu jabłek bez pomocy rąk i innych. tradycyjne wróżby andrzejkowe "pomogły" dowiedzieć się co spotka nas w przyszłości. Drobne upominki ufundowane zostały przez sklep "Artykuły Paiernicze"  Iwona Chudecka. Dziekujemy.

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

„Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, przygotowali program artystyczny, który zaprezentowany został na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu 11 i 12 listopada 2012 r. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Nad całością przedstawienia czuwali Maria Kaczmarek, Monika Wojnerowicz-Bocian, Jacek Bocian.

Świat Astrid Lindgren

 • PDFDrukujEmail
       W dniu 19.10.2012r. chętni uczniowie z kl. IV a wzięli udział w imprezie czytelniczej „Świat Astrid Lindgren” zorganizowanej przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

"Na tropie Marsupilami"

 • PDFDrukujEmail

18.10.2012 r. uczniowie klas V i VI obejrzeli w kinie Helios w Grudziądzu, film pt. „Na tropie Marsupilami”. Przygoda głównych bohaterów rozpoczyna się, gdy nieustraszony reporter dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Payów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do tej pory sprytny dziennikarz kręcił swoje mrożące krew w żyłach relacje, w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito, niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia – Marsupilami. Film to błyskotliwa, egzotyczna i zwariowana  komedia dla całej rodziny. Opiekunowie wycieczki: Joanna Rajnik, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Małgorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.

zobacz zdjęcia

Więcej

Pilkarskie piątki 2012

 • PDFDrukujEmail

ZAWODY GMINNE - 01.10.2012 r. w Osiu
Dziewczęta

Osie – Brzeziny  4:0

Chłopcy

Osie - Brzeziny   2:1

Więcej

Święto Edukacji Narodowej 2012

 • PDFDrukujEmail

12 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszychalt pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację. W akademii uczestniczyli uczniowie , nauczyciele, pracownicy obsługi . Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Wiesławy Herder, Beaty Bucholc i Joanny Kowalonek, został nagrodzony przez społeczność szkolną gromkimi brawami. Życzymy nauczycielom: „takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców”.
W tym roku Nagrody Wójta odebrali: Józef Malinowski, Maria Kaczmarek; Nagrody Dyrektora: Bogumiła Karpus, Ludmiła Cyrczak, Piotr Ilczuk, Joanna Rajnik, Joanna Kowalonek, Jacek Kujawa, Katarzyna Lejk, Wiesława Herder, Bożena Głąb-Hebda,Małgorzata Dombrowska, Lukrecja Borowicz. Gratulujemy!

Oskie bieganie-szkoła podstawowa 2012

 • PDFDrukujEmail

W sobotę, 29 września 2012 r., odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Na stadionie sportowym w Osiu wystartowali zawodnicy z Bukowca, Brzezin, Korytowa, Drzycimia, Lipinek, Lniana, Nowego, Osia, Siemkowa, Sierosławia, Śliwic, Grudziądza. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, uczestnicy reprezentujący szkołę podstawową pokonywali dystanse na 400, 800 metrów. Premiowane miejsca zajęli następujący zawodnicy: Na dystansie 400 metrów -Maciej Kuzimski II miejsce, Kater Joanna – III miejsce. Blisko podium znaleźli się: Adrych Anna VI miejsce  i Kubera Eryk  VI na dystansie 800 metrów. Gratulujemy! Opiekunem zawodników jest Hanna Pawlik-Kiełpińska.

 

Indywidualne biegi przełajowe Lipinki 2012

 • PDFDrukujEmail

W dniu 18.09.2012 r. w Lipinkach odbyły się INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE. W zawodach brali udział uczniowie wielu szkół naszego powiatu. Po zaciętej rywalizacji powiat świecki, a zarazem naszą szkołę, w zawodach  wojewódzkich w Bydgoszczy, reprezentować będzie Anna Adrych, która w Lipinkach zajęła  IV miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Opiekunem naszej zawodniczki jest Hanna Pawlik-Kiełpińska.

Sprzątamy świat

 • PDFDrukujEmail

   Ponownie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku wzięliśmy udzał w akcji ,,Sprzątanie świata". 21 września 2012 r. "uzbrojeni"  w worki i rękawiczki ruszyliśmy sprzątać okolicę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w lesie można znaleźć nie tylko grzyby, ale także rosnące w nim  góry śmieci. Mamy nadzieję, że na terenie objętym sprzątaniem będzie czysto do następnego roku. Wysiłek uczestników został nagrodzony gorącą zupą i kiełbaskami z ogniska. Podsumowując tegoroczną akcję, należy podkreślić, że tak samo, jak w ubiegłych latach, mogliśmy się przekonać, że naszym uczniom zależy na przyszłości Ziemi i z wielką chęcią chcą jej pomagać.  Akcja ,,Śprzątanie świata" to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości  ekologicznej społeczeństw.

Piłkarskie Piątki

 • PDFDrukujEmail

Zobacz zdjęciaWiosną każdego roku odbywają się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w "Piłkarskich Piątkach". W naszej szkole dziewczęta zawsze chętnie uczestniczą  w tych zawodach, mimo że piłka nożna cieszy się większą popularnością wśród chłopców. W zmaganiach  na szczeblu gminnym dziewczęta naszej szkoły wygrały z drużyną Brzezin i awansowały do zawodów podrejonowych, które odbyły się 12.04.2012 r. na naszym Orliku. Tu dziewczęta zmagały się ze SP z Laskowic i wygrały awansując do powiatu.  Zawody powiatowe odbyły się w Świeciu 17.04.2012 r. , tam dziewczęta zmierzyły się z drużynami Szkół Podstawowych z Pruszcza, Świecia i Grupy. Ostatecznie zajęły II miejsce przegrywając z drużyną Świecia. Serdecznie gratulujemy, a szansę na zajęcie równie wysokiego miejsca w powiecie będą miały ich młodsze koleżanki, ale to już w przyszłym roku. Skład drużyny: Julia Kołodziejczak, Agnieszka Manikowska, Wiktoria Kubera, Aleksandra Konieczka, Alicja Gwizdała, Joanna Poćwiardowska, Paulina Steffan, Małgorzata Kondel, Katarzyna Damrath.

X Powiatowy Festiwal Sztafet

 • PDFDrukujEmail

W dniu 19 kwietna 2012 roku o na stadionie "WDA"  Świecie odbył się X Powiatowy Festiwal Sztafet.  Z zaproszenia skorzystało 15 szkół podstawowych i 7 gimnazjów.  Nasza szkoła również wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych. Szkoły wystawiły drużyny w następującym składzie: szkoły podstawowe - 6 dziewcząt + 6 chłopców, gimnazja - 4 dziewczęta + 4 chłopców. Ponadto każda szkoła podstawowa wystawiła po dwóch zawodników do testu wiedzy olimpijskiej oraz po dwóch zawodników z gimnazjum. W tym roku Szkoła Podstawowa w Osiu zajęła VIII miejsce w Teście Olimpijskim i VIII miejsce w sztafecie biegowej. Niestety nie udało się powtórzyć wyniku z zeszłego roku kiedy to zajęliśmy I i II miejsce. Wspaniale natomiast spisała się drużyna naszego Gimnazjum zajmując I miejsce w Teście Olimpijskim i III w sztafecie biegowej.

 

 

 

Konkurs czytelniczy ze znajomości polskich przysłów dla uczniów klas V-VI

 • PDFDrukujEmail
W marcu 2012 r. odbył się konkurs czytelniczy organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Jego celem było zwrócenie uwagi na obecność przysłów w naszym życiu, rozbudzenie zainteresowania nimi, wskazanie możliwości oraz źródeł ich poznania.

Więcej

Konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

Dnia 14 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs plastyczny i fotograficzny pn. „Za rzeką, za lasem kociewskie pejzaże”. Celem konkursu było ukazanie tego, co jest malownicze i niepowtarzalne w naszej Małej Ojczyźnie. Przedstawienie piękna i niezwykłości świata naszych rzek, jezior, pól i łąk oraz lasów. Rozbudzanie oraz kształtowanie miłości   i szacunku do Kociewia. Nagrodę w konkursie plastycznym odebrał  Szymon Bocian, wyróżnienie zdobył Jakub Czarnowski. W konkursie fotograficznym nagrodzono Marcina Różyńskiego. Uczniów przygotowała Pani Aneta Kiełpińska.

Konkurs recytatorski "Strofka"

 • PDFDrukujEmail
Dnia 06.03.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się konkurs recytatorski "Strofka". Uczestniczyły w nim dzieci z klas IV-VI, Szkoły Podstawowej w Osiu. Rywalizowały z rówiesnikami z ościennych szkół. Recytowały utwory różnych polskich poetów. Dzieci prezentowały wysoki poziom. Niestety, nie wszyscy recytatorzy mogli wygrać. Zwycięzcami zostały: Aniela Czuryło i Aleksandra Chmarzyńska z klasy V a. Obie uczennice wzięły udział w kolejnym etapie  konkursu recytatorskiego w Świeciu. Wyróżnienia otrzymały również Julia Kołodziejczak i Agnieszka Manikowska z klasy VI a.
Uczniów przygotowywały panie: Malgorzata Lisewska i Bogumiła Karpus.


MB

Spotkanie z przewodnikami i treserami psów

 • PDFDrukujEmail

W piątek 20 stycznia 2012 r. zawodowi treserzy psów z Prywatnej Szkoły Samoobrony z Włocławka spotkali się z uczniami klas IV- VI szkoły podstawowej. alt

Więcej

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

 • PDFDrukujEmail

alt22 grudnia 2011 roku harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju przewodniczącym poszczególnych klas.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś14
Wczoraj311
Wizyt w tygodniu2231
Wizyt w miesiącu9735
Razem256331

Jest 66 użytkowników online

Homestart