Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-6

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

 • PDFDrukujEmail
W dniu 16 października 2013 r . uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum obejrzeli w kinie Helios, w Grudziądzu, film przygodowy pt. ,, Dary Anioła: Miasto kości". Obraz jest ekranizacjąświatowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii książki ,,Dary Anioła". Akcja filmu toczy się we współczesnym Nowym Jorku. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Fabuła tej opowieści trzymała wszystkich w napięciu od początku do samego końca.

Piłkarskie Piątki

 • PDFDrukujEmail
W dniu 01.10.2013 r. w Osiu odbyły się gminne zawody dziewcząt i chłopców w piłce nożnej szkół podstawowych. Rywalizowaliśmy ze szkołą z Brzezin, która w tym roku w kategorii chłopców zwyciężyła i zakwalifikowała się do podrejonów. Natomiast dziewczęta z naszej szkoły nie dały szans rywalkom i zwyciężyły aby 04.10.2013r. zmierzyć się w półfinale powiatu świeckiego z drużyną z Laskowic Pomorskich. Dziewczęta wygrały i awansowały do finału powiatu świeckiego gdzie zajęły IV miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy.

Więcej

Sprzątamy świat

 • PDFDrukujEmail


alt
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której jak co roku bierzemy aktywny udział. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku sprzątanie przbiegało pod hasłem: ,,Odkrywamy czystą Polskę".  Niech akcja stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo, odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapomina się o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się.

XXIV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego

 • PDFDrukujEmail

W dniu 28.09.2013r. na stadionie sportowym w Osiu odbyły się XXIV Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły. Na podium stanęli:

 Kater Joanna – III miejsce – 600 m szkoła podstawowa

 Kuzimski Maciej – I miejsce – 800 m szkoła podstawowa

 Alicja Gwizdała – II miejsce- 800 m gimnazjum

 Paulina Kozakiewicz – III miejsce- 1000 m gimnazjum

 Bagiński Jakub – II miejsce- 1500 m gimnazjum

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych uczniowie naszej szkoły zajęli  I miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Indywidualne Biegi Przełajowe Lipinki 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 26.09.2013 r. w Lipinkach odbyły się INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE. W zawodach brali udział uczniowie wielu szkół naszego powiatu. Po zaciętej rywalizacji reprezentantami powiatu świeckiego, w zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy, które odbędą się 03.10.2013r. zostali:

 Maciej Kuzimski - IV miejsce (1000m) szkoła podstawowa

 Alicja Gwizała – V miejsce gimnazjum

 Jakub Bagiński – IV miejsce gimnazjum

Serdecznie gratulujemy!


Ognisko w Starej Rzece

 • PDFDrukujEmail

26. czerwca 2013 r. klasa Vb wraz z opiekunami Moniką i Jackiem Bocian,  wyruszyła na wycieczkę rowerową: na trasie Osie -Stara Rzeka.Głównym jej celem było poznanie okolicznych terenów oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Trasa wycieczki liczyła około 7 km i wiodła przez okoliczne lasy. Gdy dojechaliśmy do celu czekało  na nas przygotowane ognisko i posiłek.  Jedliśmy kiełbaski i  raczyliśmy się upieczonymi specjalnie dla nas przez babcię Zuzi Zomkowskiej pączkami.  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Państwu Zomkowskim za miłe przyjęcie i  organizację ogniska.  W drodze powrotnej  zmoczył nas deszcz, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

28.czerwca 2013 r. to dzień, w którym nastąpiło, długo oczekiwane, uroczyste zakończenie roku szkolnego2012/2013. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater powitała wszystkich zebranych, po krótkim przemówieniu nastąpiło wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i frekwencji. Podniosły charakter uroczystości podkreślał fakt pożegnania absolwentów szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem swoich wychowawców: Hanny Pawlik-Kiełpińskiej i Wojciecha Katera, przygotowali program artystyczny, będący podziękowaniem za wspólnie spędzony czas w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego, przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a także ochoczego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Wycieczka rowerowa do Trzebcin

 • PDFDrukujEmail

W dniu 24.06.2013 r. przy pięknej pogodzie klasa VI a udała się  na wycieczkę rowerową do Nadleśnictwa Trzebciny. Humory dopisywały, słońce świeciło, ptaki śpiewały, las pięknie pachniał, a nogi dawały radę. Ale nie obyło się bez drobnych problemów. A to łańcuch spadł, a to przerzutka nie chciała przeskoczyć, a to ktoś jechał za wolno, albo za szybko, albo .............. narzekań było sporo, a pot lał się z twarzy. Na szczęście dotarliśmy do celu. Tam czekała na nas pani Katarzyna Kasprzyk pracownik Nadleśnictwa Trzebciny. Wraz z nią pieszo zwiedziliśmy leśną ścieżkę dydaktyczną położoną wokół jeziora Wypalanka. Było też ognisko, kiełbaski, quiz przyrodniczy i niespodziewane nagrody.  Droga powrotna upłynęła milej i sprawniej. Wiadomo z górki jedzie się szybciej. Jeszcze przystanek w Tleniu na lody, powrót ścieżką rowerową do Osia i licznik pokazał 30 km. Niezły wynik, jak na pierwszą wyprawę rowerową. Opiekunami tej wyprawy byli: H. Pawlik – Kiełpińska, K. Lejk i L. Dąbrowski.

 

 

Za miłe przyjęcie i poświęcony czas składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Trzebciny.

K. L.

Wyprawa śladami Piastów

 • PDFDrukujEmail

12.06.2013 r. odbyła się wycieczka klas piątych do Żnina -Biskupina-Kruszwicy. Autokarem dojechaliśmy do Żnina, a stamtąd kolejką wąskotorową do Biskupina. Tam  pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy najstarszą, zrekonstruowaną na ziemiach polskich osadę kultury łużyckiej. W muzeum  zapoznaliśmy się z historią osady oraz historią wykopalisk archeologicznych. Poznaliśmy również warunki życia ówczesnych ludzi, ich zwyczaje dnia codziennego, obrządkowość, stroje oraz okoliczności powstania, rozwoju i upadku osady. Po wizycie w muzeum zostaliśmy oprowadzeni po biskupińskiej osadzie, obejrzeliśmy rekonstrukcję chat, fortyfikacje i mury obronne.

Więcej

Dzień Dziecka-Święto Sportu

 • PDFDrukujEmail

Dzień Dziecka przypadł w tym roku w sobotę. W  naszej szkole jego obchody zaplanowano na 3 czerwca, czyli w poniedziałek. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i grach zespołowych. Dużą popularnością cieszyly się: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, dmuchawki. Swoją szybkość i zwinność zawodnicy drużyn mieli okazję zaprezentować na torze przeszkód. Zainteresowanie budził międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców, zawody w piłkę ręczną  dziewcząt, atakże rywalizacja zawodników w tenisie stołowym. Gimnazjaliści mieli okazję wykazać się  siłą podnosząc ciężarki. Zawodników dopingowali kibice. Dzięki licznym sposorom dzieci otrzymały słodycze i lody. Szkoła zpewniła wszystkim ciepły posiłek, zupę grochową, która w ten dzień smakowala szczególnie dobrze.  Dzięki sprzyjającej aurze, dobrym humorom i świetnej zabawie szybko minął wspólnie spędzony czas.
 MB

Jak przygoda to tylko w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 maja 2013r wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę szkolną do Warszawy. W wyprawie tej udział brali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: Hanną Pawlik, Moniką Bocian, Jackiem Kujawą oraz  kierownikiem wycieczki, panem Jackiem Bocian. Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Towarzysząca nam pani przewodnik przekazywała  różne informacje o miejscach, które znalazły się na trasie naszej podróży.

Więcej

Zapobiegamy pożarom - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

 • PDFDrukujEmail

W dniu 21.05.2013 r. na szkolnym apelu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy pożarom", organizowanego co roku przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych terenu Gminy Osie. Oceny prac dokonało jury w składzie: przewodniczący: Mirosław Nagórski, Ewa Mechlińska, Aneta Kiełpińska, Anna Melzer, Alina Siewert. Uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody. Laureaci ze szkoły podstawowej w kategorii klas IV-VI to: I miejsce Szymon Bocian klasa 6b, III miejsce Oliwia Kołodziejczak z klasy 4a, wyróżnienie Karolina Zielińska z klasy 5b. W kategori gimnazjum I miejsce Paulina Bracka, II miejsce Emilia Gąsiorowska, III miejcse Jakub Bagiński oraz wyróżnienie dla pracy Natalii Piór. Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

MB

Konkurs języka angielskiego 2013

 • PDFDrukujEmail

Konkurs języka angielskiego klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu odbył się 14.05.2013 r. Jego celem było popularyzowanie języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, słuchania, prawidłowego reagowania językowego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych w zadaniach pisemnych. W konkursie brały udział dzieci klas IV-VI Zespołu Szkól w Osiu – łącznie 19 osób. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego mgr Piotra Ilczuka oraz mgr Walentynę Ilczuk.

Więcej

Dzień Ziemi 2013

 • PDFDrukujEmail

W dniu 25 kwietnia odbyły się szkolne obchody Dnia Ziemi. Na wstępie udaliśmy się do GOK-u w Osiu gdzie Pan Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie przeprowadził prelekcję na temat ochrony przeciwpożarowej, połączonej z nowym filmem o lasach. Później odbyły się wycieczki do rezerwatów przyrody: klasy 4a i 4b zwiedziły rezerwat "Brzęki" im. Zygmunta Czubińskiego, klasy 5a i 5b były w rezerwacie " Miedzno", a klasy 6a i 6b pojechały do rezerwatu "Dury". Celem wycieczek było poznanie walorów przyrodniczych Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Osie.  Przewodnikami po rezerwatach byli pracownicy tych dwóch zaprzyjaźnionych ze szkołą  instytucji.  Opiekunom grup oraz pracownikom Wdeckiego P.K. i Nadleśnictwa Osie składam Serdeczne podziękowania.
.... i do zobaczenia na kolejnych szlakach przyrodniczych naszej małej ojczyzny w przyszłym roku szkolnym.
  W. Kater

Nie ma jak z książką za pan brat!

 • PDFDrukujEmail

         15.05.2013r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs czytelniczy  dla uczniów klas IV-VI pt. „Czy znasz swoje lektury?”. Impreza została zorganizowana przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji

 • PDFDrukujEmail
26.04.2013 r. w Lubostroniu odbył się finał Turnieju Słowa pn. ,,Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji". Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Kołodziejczak z klasy IV a i Aleksandra Chmarzyńska z klasy VI a. Piękne wnętrza pałacu i jego otoczenie sprawiły, że dziewczęta czuły się swobodnie na scenie. Wszyscy recytatorzy prezentowali wysoki poziom, jednak wybrańców było niewielu. Udział w Turnieju Słowa był dla naszych uczennic  finałem zmagań recytatorskich.

Festiwal sztafet 2013

 • PDFDrukujEmail

W czwartek 18.04.2013 r. na stadionie w Świeciu odbyła się XI Powiatowa Inauguracja Dni Olimpijczyka: "Festiwal sztafet". Biegała młodzież z powiatu świeckiego. Na festiwal sztafet do Świecia co roku zapraszają: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Świeciu oraz OKSiR Świecie. W jedenastej edycji zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji przyjęło 18 szkół podstawowych, 5 szkół gimnazjalnych i 4 szkoły ponadgimnazjalne z powiatu świeckiego.

Więcej

W krainie wierszy Juliana Tuwima

 • PDFDrukujEmail
 
 W 2013 roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie debiutu poetyckiego Juliana Tuwima. Uchwałą Sejmu RP, rok 2013 ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima.  Aby upowszechnić wiedzę o poecie, nauczyciele bibliotekarze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeprowadzili imprezę czytelniczą dla uczniów klasy IV b – „W krainie wierszy Juliana Tuwima ”. Dzieci poznały ciekawostki z życia oraz twórczości poety oraz wysłuchały trzech wierszy autora: „Abecadło”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”. Na zakończenie czwartoklasiści odpowiadali na pytania konkursowe związane z tematyką zajęcia i otrzymali symboliczne nagrody.
 
JR AB

 

Boże Narodzenie 2012

 • PDFDrukujEmail

Białych myśli, lekkich jak puch,
niech Anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei,
i niech kolędę zaśpiewa.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali program artystyczny. Przybliżyli wszystkim zebranym zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych krajów. Kolędy w wykonaniu solistów, umiliły wspólnie spędzony czas. Nad całością przedstawienia czuwali: Aneta Piekarska, Walentyna Ilczuk, Piotr Ilczuk. Dyrektor szkoły, Aleksandra Kater, wręczyła nagrody uczniom reprezentującym szkołę w konkursach na szczeblu wojewódzkim, Zuzannie Chudeckiej i Szymonowi Bocian oraz  złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym.

Szymon Bocian Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 • PDFDrukujEmail

Uczeń naszej szkoły, Szymon Bocian, zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty . W eliminacjach szkolnych, wyłonionych zostało 69 finalistów, spośród 984 startujących z 117 szkół. W sobotę 8.12.2012 r. 65 z nich przystąpiło do rywalizacji w etapie wojewódzkim.  W opinii Wojewódzkiej Komisji Konkursowej poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy finału mogą czuć się zwycięzcami. W czasie uroczystego zakończenia, w którym uczestniczyli między innymi: Pani Danuta SzymańskaAl Samarrai- Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Pani Grażyna Kufel Radna Rady Miasta Bydgoszczy i Przewodnicząca Rady Osiedla Błonie, pani Magdalena Buschmann z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy, 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze rezultaty otrzymało nagrody regulaminowe i dodatkowe ufundowane prze panią Grażynę Kufel i Instytut Pamięci Narodowej.

 

O lekcji przyrody... na wycieczce

 • PDFDrukujEmail

 

W dniu 28 listopada br. odbyła się   wycieczka przedmiotowa do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz do Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium - Toruń”. Głównym jej celem była realizacja podstawy programowej nauczania przyrody  w klasach szóstych szkoły podstawowej. Zorganizowaniem wyprawy zajęli się Hanna Pawlik-Kiełpińska i Wojciech Kater.

Więcej

Zabawa andrzejkowa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 26.11.2012 r. odbyła się w szkole zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Samorząd uczniowski, pod kierunkiem pani Ludmiły Cyrczak, przygotował zabawy, konkursy i wróżby andrzejkowe. Uczestnicy wesoło spędzali czas, biorąc udział w wyścigach w workach, tańcu na gazetach, jedzeniu jabłek bez pomocy rąk i innych. tradycyjne wróżby andrzejkowe "pomogły" dowiedzieć się co spotka nas w przyszłości. Drobne upominki ufundowane zostały przez sklep "Artykuły Paiernicze"  Iwona Chudecka. Dziekujemy.

Święto Niepodległości

 • PDFDrukujEmail

„Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Osiu, przygotowali program artystyczny, który zaprezentowany został na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu 11 i 12 listopada 2012 r. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Nad całością przedstawienia czuwali Maria Kaczmarek, Monika Wojnerowicz-Bocian, Jacek Bocian.

Świat Astrid Lindgren

 • PDFDrukujEmail
       W dniu 19.10.2012r. chętni uczniowie z kl. IV a wzięli udział w imprezie czytelniczej „Świat Astrid Lindgren” zorganizowanej przez bibliotekarzy Zespołu Szkół  i Biblioteki Publicznej w Osiu.

Więcej

"Na tropie Marsupilami"

 • PDFDrukujEmail

18.10.2012 r. uczniowie klas V i VI obejrzeli w kinie Helios w Grudziądzu, film pt. „Na tropie Marsupilami”. Przygoda głównych bohaterów rozpoczyna się, gdy nieustraszony reporter dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Payów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do tej pory sprytny dziennikarz kręcił swoje mrożące krew w żyłach relacje, w przydomowym ogródku głuchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Mając za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito, niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia – Marsupilami. Film to błyskotliwa, egzotyczna i zwariowana  komedia dla całej rodziny. Opiekunowie wycieczki: Joanna Rajnik, Hanna Pawlik-Kiełpińska, Małgorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.

zobacz zdjęcia

Więcej

Pilkarskie piątki 2012

 • PDFDrukujEmail

ZAWODY GMINNE - 01.10.2012 r. w Osiu
Dziewczęta

Osie – Brzeziny  4:0

Chłopcy

Osie - Brzeziny   2:1

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś272
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1232
Wizyt w miesiącu4359
Razem329900

Jest 167 użytkowników online

Homestart