Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Aleksandra Kater  wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowała za pracę i codzienny trud wkładany w wychowywanie wszystkich uczniów, jednocześnie życzyła dalszego zapału i radości w pracy. Apel był okazją do wręczenia nagród za wyróżniającą się pracę nauczycielom i pracownikom obsługi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2 a z panią J.Nagórską. Spotkanie było też okazją do podsumowania przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego konkursu na  zbieranie nakrętek jako wyrabiania postawy proekologicznej. Osoby wyróżniające się  zostały nagrodzone.

Rozpoczęcie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Po pięknych i słonecznych wakacjach, dzisiaj w szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele wrócili wypoczęci, pełni sił i chęci do pracy. Pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda powitała serdecznie wszystkich uczniów klas 1-3, przedszkolaków 5 i 6 letnich oraz rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim   zdobywania wiedzy i wielu sukcesów w nauce. Każdy nowy rok szkolny to nowa przygoda. Odbyło się też pasowanie na uczniów klas pierwszych, przed którym dzieci złożyły  uroczyste ślubowanie.

 

Koniec roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail
Na dziesiejszy dzień najbardziej czekali uczniowie. Przez dziesięć miesięcy pracowali, by dzisiaj otrzymać świadectwo i rozpocząć upragnione wakacje. W naszej szkloe jako pierwsi zakończyli rok szkolny przedszkolacy i oddziały zerowe. Następnie odbyło się pożegnanie uczniów klas trzecich. Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom wyróżniającym się, a także tym, którzy nie opuścili ani jednej godziny nauki w roku szkolnym. Progrm artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2 a z paniami R. Grabską i A. Kowalonek. Wszyscy z uśmiechem na twarzy poszli do domu by rozpocząć wakacje.

Podsumowanie konkursów

 • PDFDrukujEmail
We wtorek na apelu miało miejsce podsumowanie konkursów: Pożarniczego, Matematycznego Kangur-Żaczek, Najpiękniejsza kartka Wielkanocna i Kolorowe Dni Tematyczne. W gronie laureatow znalazło się wielu uczniów. Na gratulacje zasługują szczególnie uczniowie klas drugich, którzy uzyskali wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur : Kowalonek Fabian, Kowalonek Weronika, Chabowska Maja, Gierczak Julia, Jędryczka Jakub, Szymczak Maksymilian. Poza tym Pani Katarzyna Lejk podsumowała konkurs trwający kilka miesięcy Kolorowe Dni Tematyczne. Zwycięzcami w oddzialach przedszkoknych została Grupa zero A z wychowawczynią Anną Melzer,  a w klasach 1-3 tytuł Najbardziej Zgranej Klasy otrzymała klasa druga A z wychowawczynią Radosławą Grabską i panią Anną Kowalonek, tuż za nimi uplasowała się klasa druga B.

Tropy zwierząt

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klasy 2 a, udali się do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego, gdzie przedstawiona została prezentacja "Ślady i tropy ssaków". Od dziś dzieci rozróżniają ślady od tropów. Poznały tropy najczęściej spotykanych ssaków. Na zakończenie same łączyły zwierzęta z ich tropami. Lekcja bardzo się dzieciom podobała.

Bezpieczne wakacje

 • PDFDrukujEmail
W szkole dla uczniów klas 1-3, odbył się apel poświęcony "Bezpiecznym wakacjom". Uczniowie klasy 3 przypomnieli hasła związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych zabaw, wędrówek i spędzania czasu na dworze. Pani Elżbieta Kurek jako ratowniczka WOPR, omówiła zasady bezpiecznego korzystania z plaży i akwenów wodnych. Pokazał praktycznie o czym należy pamiętać podczas korzystania z kajaków, rowerów wodnych. Przedstawiła też sprzęt i akcesoria jakimi posługują się ratownicy podczas udzielania pomocy potrzebującym nad wodą. Pani Katarzyna Lejk z kolei omówiła zasady zachowania się podczas pobytu w lesie, w domu, w górach itp. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci przeżyją piękne niezapomniane i bezpieczne wakacje.

Kolorowe Dni Tematyczne w klasach 1 – 3

 • PDFDrukujEmail

Przez cały rok szkolny w klasach 1 – 3 organizowane były dni tematyczne połączone z konkursem

na „Super zgraną klasę”. Zabawa polegała na przebraniu się uczniów każdej klasy w wyznaczonych dniach zgodnie z podaną tematyką. Były np.: Dzień Zielony, Dzień Piłkarza czy Dzień Pani Wiosny. Klasy zdobywały punkty za przebranych uczniów w danych dniach, punkty były sumowane, by w czerwcu wyłonić zwycięską klasę i wręczyć jej nagrodę oraz tytuł „Najbardziej zgranej klasy”. Uczniowie z wszystkich klas i ich wychowawcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w kolorowej imprezie. Dzięki nim szkoła robiła się kolorowa, wesoła, radosna, a na twarzach dzieci można była zobaczyć mnóstwo uśmiechów. Takie dni szkolne należą do naszych ulubionych! W pamięci organizatorów zapadło przepiękne przebranie uczennicy klasy II a za Panią Wiosnę czy za Planetę Ziemię w Dniu Zielonym.

 

Więcej

Konkurs przyrodniczy „Z ekologią na ty”

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 1.04.2019 roku do 31.05.2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Osiu odbył się konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty”, który był częścią szkolnych obchodów Dnia Ziemi 2019. Konkurs był przeznaczony dla  uczniów z klas 1 – 3 i był zorganizowany we  współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli nauczyciele klas 1 – 3: K. Lejk, A. Kowalonek, D. Karwasz – Babińska, A. Chmara, L. Cyrczak  oraz wicedyrektor B. Głąb – Hebda. Konkurs miał formę międzyklasowego turnieju wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i przyrody.

Więcej

Owoce i warzywa to samo zdrowie

 • PDFDrukujEmail

Z takim przesłaniem trzecioklasiści odwiedzili uczniów  ze starszych klas 4 – 8 i Gimnazjum uczących się w budynku  szkolnym przy ul. Szkolnej w dniu  12.06.2019 r. W barwnym korowodzie w warzywnych i owocowych  przebraniach, niosąc kolorowe transparenty zawierające prozdrowotne hasła uczniowie klasy trzeciej zachęcali swoich starszych kolegów do jedzenia warzyw i owoców na co dzień.

Więcej

Malowanie na folii - zabawa plastyczno - sensoryczna

 • PDFDrukujEmail
Dnia 11.06.2019r w Szkole Podstawowej „Jutrzenka” odbyła się zabawa plastyczno-sensoryczna. Dzieci z klas I-III zebrały się przed szkołą w wyznaczonym przez organizatorów miejscu. Ich zadaniem było namalować na przygotowanej folii za pomocą palców bądź pędzli, miłe wspomnienia z minionego roku szkolnego, to co najbardziej utkwiło im w pamięci bądź sprawiło radość. Była  to wspaniała zabawa zespołowa, która pobudziła wyobraźnię dzieci oraz wyzwoliła na ich twarzach szeroki uśmiech.  Malowanie na folii bardzo spodobało się dzieciom , a wykonane prace były piękne i kolorowe.
Całą zabawę przeprowadziły panie A. Kowalonek i D. Karwasz-Babińska.

                                                                                                             


Wizyta Straży Pożarnej

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym uczniów klas 1-3, odwiedziła drużyna strażaków z Miedzna. Ciekawostką jest fakt, iż wśród drużyny są też panie. Ochotnicy zaprezentowali sprzęt jakiego używaja w czasie gaszenia pożaru, wypadków czy innych sytuacji, podczas których niosą pomoc potrzebującym ludziom. Wielka atrakcją była mozliwość obejrzenia z bliska wozów, a także bycia pozorantem. Odbyl sie też pokaz rozwijania węża i polewania wodą. Spotkanie zorganizowała pani J. Nagórska.

Wycieczka do Rudnika

 • PDFDrukujEmail

Mimo  dość intensywnych opadów deszczu klasy I wraz z wychowawcami wybrały się 28 maja  na wycieczkę do „Mega- Parku” w Rudniku koło Grudziądza. Miasteczko westernowe przywitało nas mżawką, która podczas kolejnych punktów programu przestała być przez dzieci w ogóle zauważalna. Najpierw zapoznaliśmy się z lamą, osiołkiem, kózkami, a struś zaprezentował nam niezwykły taniec. Zwiedzanie kopalni złota, więzienia,  dojenie „sztucznej krowy” czy pokazy kaskaderskie to kolejne atrakcje, które wywołały  niezwykłe emocje wśród dzieci. Oprócz tego ważnym punktem wycieczki były zabawy w krainie bajek, parku dinozaurów oraz krainie lego. Zwieńczeniem wycieczki był lunapark, pyszny obiadek oraz oczywiście zakupy.


Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
W dniu dziesiejszym odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. O godz. 9.00 na apelu rozpoczynajacym imprezę pani K. Lejk dokonała podsumowania konkursu ekologicznego i we współudziale pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego - pani A. Karpus wręczyła nagrody i wyrónienia uczniom, którzy wzięli w nim udział. Następnie odbyło się ostatnie ocenianie dnia tematycznego  tym razem strojów piłkarza. Wstępem do rozdania nagród było wręczenie każdej z klas  i oddziałów przedszkolnych, ogromnej puffy które wykonał sponsor KKOtlewski.

Więcej

Koło Fortuny

 • PDFDrukujEmail
W tym tygodniu uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie Koło Fortuny. Obie klasy wytypował trzy-osobowe zespoły. Tematyka dotyczyła znajomości tytułów książek ze szkolnej biblioteki. Uczestnicy kręcili kołem , które decydowało o ile punktów walczą. Mieli prawo prosić o literkę brakującą, mogli też skorzystać z Koła ratunkowego tzn  pozostali uczniowie z klasy mogli podpowiedzieć. Emocji było bardzo dużo, zwłaszcza gdy klasa 2 a miała już 60 pkt i.....pojawiła się bankrut. jednak nie poddawali się i walczyli dzielnie do końca. Krzepiącym jest fakt , że dzieci czytają, ponieważ znały tytuły wielu książek. Oby pozoostało to im jak najdłużej. Cały konkurs przygotowała pani Alina Bagińska.

Zwiedzamy Toruń

 • PDFDrukujEmail
Maj i czerwiec to okres wycieczek szkolnych. W tym roku klasy drugie pojechały do Torunia. Pierwszym punktem programu był musical "Przygody Tomka Soyera". Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Piernika gdzie jednocześnie wzięli udział w warsztatach. Każde dziecko wyrabiało ciasto, następnie wypełniało nim formę by w końcu otrzymać upieczony przez siebie pamiątkowy piernik. Uczniowie zwiedzili też Starówkę: próbowali stanąć prosto pod Krzywą Wieżą, wysłuchali legendy o Flisaku i żabach, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Wycieczka była udana.

Imprezy kulturalne

 • PDFDrukujEmail
We wtorek uczniowie klas1-3 oraz oddziałów przedszkolnych udali się do GOK gdzie zobaczyli  seans filmowy "Jak wytresować smoka 3 ". Dzisiaj z kolei zobaczyli spektakl dotyczący wykluczenia z grupy,agresji słownej, dokuczania pt. "Prawdziwy skarb".

Gdzie ci mężczyźni

 • PDFDrukujEmail
26 lutego uczniowie klasy 2b wraz z paniami E. Sosnowicz i D. Karwasz-Babińską przedstawili program artystyczny pt."Gdzie ci mężczyźni.." Zaprezentowano wszystkim jaka była moda w dawnych czasach, czym zajmowały się kobiety od najdawniejszych dziejów poprze różne epoki aż do czasów obecnych. Całość była wzbogacona o żartobliwe teksty i piosenki. Program pokazał jak ważną rolę odgrywają w życiu kobiety, należy to doceniać i szanowąc każdego dnia.

Kocie zabawy przedszkolaków, czyli wesoło obchodzimy Dzień Kota

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19.02.2019 r. odbyła się impreza czytelnicza dla klas zerowych z okazji „Dnia Kota”. Dzieci wysłychały fragmentów opowiadań o Kocie w butach, Filemonie i Bonifacym oraz dowiedziały się „Skąd się wzięły koty?”. Oglądały książki z literatury pięknej i popularnonaukowej z biblioteki szkolnej oraz te przyniesione przez kolegów z grupy. Były kocie zagadki, zabawy ruchowe przy muzyce z kocią maskotką, słuchowe, zręcznościowe oraz ćwiczenia warg i języka. Dzieci poznały różne bajkowe koty: Klakiera, Hello Kitty, Jinksa, Garfilda, Toma i Kicię. Na pamiątkę spotkania otrzymały karty pracy oraz dyplom udziału w zabawie.

           Celem zajęcia było zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, wyrabianie szacunku do nich oraz zachęcenie do korzystania z biblioteki.

                                 Zajęcie przygotowała i przeprowadziła Joanna Rajnik.


Picture Dictionary

 • PDFDrukujEmail

Na początku grudnia w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym udział wzięły klasy I-III SP. Polegał on na wizualnym przedstawieniu wybranych przez klasy słów w języku angielskim. Rozgrywki toczyły się międzyklasowo, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz oryginalnością. Prace były niezwykle barwne i twórcze ! Jury w składzie: M. Siekierkowska, G. Kruszewska oraz K. Bruniewska- Gierczak miało nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięską klasę. Po obradach postanowiono ogłosić klasę 2b jako zwycięzców konkursu, a pozostałym klasom wręczyć podziękowania za udział w nim. Na uczestników konkursu oprócz dyplomów i podziękowań czekały słodkie upominki, które zostały wręczone przez panią Wicedyrektor podczas szkolnego apelu. Dziękując wszystkim uczestnikom za udział zachęcamy do zaangażowania w kolejnych konkursach językowych !
MS

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

 • PDFDrukujEmail
6 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole I Turniej Mikołajkowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, któremu towarzyszyła dziecięca radość i zdrowy duch rywalizacji. BD


Pan Kleks. Powrót.

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich pojechali do Torunia na musical pt."Pan Kleks. Powrót" z piosenkami z filmów o Panu Kleksie. Była to opowieść o przyjaźni rodzinie, a przede wszystkim o mocy wyobraźni. Musical powstał z inspiracji Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie, mających dziś status niemal kultowych.
R.G.

 

Dzień słodziaka i pluszaka

 • PDFDrukujEmail

Drodzy uczniowie i rodzice! Przed nami kolejny dzień z Cyklu śmiesznych dni tematycznych w klasach 1 – 3.  Już 23 listopada 2018 roku w piątek przynosimy do szkoły słodziaki i inne pluszaki lub swoje ukochane maskotki. Zrobimy z nich klasowe wystawy, pobawimy się na przerwach, wykonamy sesję fotograficzną, podpatrzymy czym się lubią bawić koleżanki i koledzy. Będzie zabawnie i kolorowo! Pamiętajcie też o konkursie na „Super klasę” . Liczy się jednomyślność i wspólna odpowiedzialność. Będziemy niezwykle uradowani gdy włączą się do zabawy dzieci z klas zerowych. Życzymy wszystkim miłej zabawy.

Organizatorzy: K. Lejk i A. Chmara

Dzień Bieli i Czerwieni

 • PDFDrukujEmail
Obchody Niepodległości w klasach 1 – 3 były zorganizowane razem z Dniem Bieli i Czerwieni. Dzień ten zapoczątkował „Cykl śmiesznych dni tematycznych w klasach 1 – 3”  połączonych z całorocznym konkursem na „Super zgraną klasę”. W tym dniu cała społeczność szkolna: uczniowie,  nauczyciele, pięciolatki  i sześciolatki,  przyszli do szkoły w ubraniach biało – czerwonych. Każda klasa wyglądała niezwykle odświętnie, a ich ubrania zdobiły ozdoby w barwach biało – czerwonych: emblematy, kotyliony, chorągiewki i wstążeczki. Każda klasa wyglądała niezwykle efektownie, odświętnie i patriotycznie.

Więcej

Konkurs plastyczny „Kartka dla Niepodległej”

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym  pt. „Kartka dla Niepodległej” zorganizowanym przez K. Lejk i A. Chmarę.  Konkurs polegał na narysowaniu i napisaniu życzeń dla Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na konkurs wpłynęło 65 prac. Wszystkie prace były bardzo ładne i efektowne, a życzenia pomysłowe. Niektóre zachwycały oryginalnością i  niezwykłą starannością wykonania. Prace oceniało jury w składzie:  B. Głąb – Hebda, E. Piotrowska, M. Siekierkowska, M.Dombrowska, K. Lejk.

Więcej

Obchody 11 listopada w klasach 0 - 3

 • PDFDrukujEmail

W dniu 9 listopada 2018 roku w klasach 0 – 3 niezwykle uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na galowo, a dodatkowo ich ubrania zdobiły kotyliony, wstążeczki w barwach narodowych. Obchody święta rozpoczęły się o godz. 11.11 biciem rekordu w odśpiewaniu hymnu Polski. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej o wyznaczonej godzinie i wszyscy odśpiewali uroczyście 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Więcej

Cykl śmiesznych dni tematycznych

 • PDFDrukujEmail
W całym roku szkolnym w klasach 1- 3 będzie realizowany Cykl śmiesznych dni tematycznych, połączonych z całorocznym konkursem na „Super zgraną klasę”, których organizatorami są K. Lejk i A. Chmara. Zabawa polega na przebraniu się uczniów każdej klasy w wyznaczonych dniach zgodnie z podaną tematyką.

Więcej

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś185
Wczoraj322
Wizyt w tygodniu2962
W tym miesiącu5663
Razem763710

Jest 44 użytkowników online

HomeStart