Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Woda, słońce, powietrze las- bardzo kochamy Was- woda

 • PDFDrukujEmail

         Bez wody nie byłoby życia na Ziemi, potrzebują jej ludzie, zwierzęta, rośliny.  Jako o nią dbać i co zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czyste i pełne życia? Taką wiedzę posiadają już uczniowie klasy IIb, którzy uczestniczyli w czwartek 25 maja 2017 r. w EKOCZYTANIU w Parku Dendrologicznym w Osiu. Panie bibliotekarki: Maria Siekierkowska z Biblioteki Publicznej i Joanna Rajnik z ZSZ w Osiu przeczytały książkę- „Plusk!  Jak oszczędzać wodę.” A o bobrze i innych wodnych zwierzętach naszych okolic barwnie opowiadał pan Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie.To pierwsze spotkanie z  cyklu „Woda, słońce, powietrze las - bardzo kochamy Was”. Kolejne czytanie już wkrótce.
JR

 


Podsumowanie Konkursu ,,Kartka Wielkanocna"

 • PDFDrukujEmail

W dniach 29.02.2017 - 25.03.2017r. odbył się konkurs na ,,Kartę Wielkanocną". Konkurs zaadresowany był do uczniów kl. ,,0" oraz I-III Szkoły Podstawowej w Osiu. Na konkurs wpłynęło 127 prac. Dnia 29.03.2017 roku Jury dokonało oceny prac.

Więcej

Program "Jestem Ważny - Dbam o Siebie"

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj uczniowie klas trzecich wzięły udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania się i dbania o swoje zdrowie. Spotkanie poprowadziły Panie Monika Szmuc i Agnieszka Danielewicz  właścicielki Instytutu Żywienia i Rozwoju ELIGO
w Gdyni.

Pierwsza część spotkania miała charakter  interaktywnej prelekcji, dotyczyła :

·  zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci

    wprowadzanie atrakcyjnych form motywowania, w celu zmiany niekorzystnych zachowań żywieniowych,

·   motywowania dzieci do zwiększania własnej aktywności fizycznej,

·   promowania określonych zasad żywieniowych, skutecznych w zapobieganiu nadwadze i otyłości,

·   budowania właściwych relacji wśród dzieci. 

Informacje zostały przekazane w niezwykle ciekawy, przystępny i interesujący sposób. Druga część polegała na samodzielnym przygotowaniu zdrowej kanapki przez każdego ucznia. Produkty zostały przywiezione przez organizatorki. Każde dziecko miało swoje stanowisko pracy i komponowało swoją kanapkę, którą zjadło z apetytem. Jako deser został przygotowany sok ze świeżych owoców i warzyw. Niektóre dzieci po raz pierwszy spróbowały ananasa czy szpinaku. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorową piramidę żywienia, ołówek i kubek termiczny.

R.G.


Podróż po Europie

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Sosnowicz zabrali pozostałych kolegów klas 0-3 w podróż po Europie. Podczas programu poznaliśmy znane postaci  charakterystyczne dla danego kraju. Z Niemiec  zobaczyliśmy Czerwonego Kapturka, z Belgii Smerfetkę, z Danii Dziewczynkę z zapałkami, z Włoch Pinokio, z Grecji Nerona. Towarzyszyły temu tańce, piosenki śpiewane po polsku,włosku i angielsku. Usłyszeliśmy wiele wiadomości o Unii Europejskiej. Słowem było radośnie i kolorowo.
Spotkanie w sali Gok było też okazją na podsumowanie konkursu plastycznego na Moją wymarzoną podróż, którego organizatorem była pani Katarzyna Gierczak. Laureaci najpopoularniejszych prac (głosowano na nie internetowo), otrzymali nagrody. Wielką niespodzianką była też prezentacja filmików animowanych stworzonych przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Ogólnopolski Srawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili dzisiaj do swojego pierwszego egzaminu , biorąc udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2017. Pierwszy test był z języka polskiego i trwał 45 minut. Po przeczytaniu tekstu „Ferdynand szuka parasolnika” należało wykonać 12 zadań a następnie napisać w kilku zdaniach ciąg dalszy niezwykłej historii. W części matematycznej uczniowie mieli do obliczenia 14 zadań, zaś w części przyrodniczej odpowiadali na 5 pytań na podstawie przeczytanego tekstu. Teraz oczekujemy wyników, życząc wszystkim uczniom uzyskania wysokich klasyfikacji.

Wielkanocne czytanie gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

 

  We wtorek 11.04.217 r. sześciolatkowie wzięli udział w zabawach związanych z Wielkanocą. Dzieci pomogły zajączkowi wybrać z wielkanocnego kosza pełnego „świątecznych ozdób” rekwizyty. Pani Joanna Rajnik oraz uczennice kl. II a gimnazjum Joanna Kater i Oliwia Kołodziejczak przeczytały maluchom książeczki z serii: „Wielkanocne opowiastki”. Przedszkolacy rozwiązywali zagadki, uczestniczyli w zabawie ruchowej, kolorowali świąteczne obrazki. Dzieci poznały również tradycje związane z malowaniem jajek, „szukaniem zajączka” oraz „lanym poniedziałkiem”. To kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Gimnazjaliści czytają młodszym uczniom”. Ostatnie zajęcie czytelnicze dla dzieci pięcioletnich odbyło się 19.12.2016r. Uczennice klas trzecich: Julia Piekarska  i Melania Czarnowska czytały książki o tematyce bożonarodzeniowej.

  JR

 


Miłość w poezji i piosence czyli kochaj mnie.

 • PDFDrukujEmail

 „Czasami kogoś lubi się zbyt mocno Prosiaczku. I to się nazywa Miłość.

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść – spytał Krzyś ściskając Misiową łapkę – co wtedy?

- Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. –Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika”

Te słowa z książki  „Kubuś Puchatek” A.A. Milne wprowadziły uczniów naszej szkoły w nastrój dzisiejszego spotkania. Od momentu naszych narodzin towarzyszą nam uczucia i  wyrażanie emocji. Każdy z nas czuje się miło kiedy usłyszy pochwałę ,komplement czy zostanie obdarowany uśmiechem. Z przesłaniem abyśmy każdego dnia pamiętali o uprzejmości wobec siebie, uczniowie klasy 3 a z pomocą wychowawczyni Radosławy Grabskiej przygotowali program słowno –muzyczny „Miłość w poezji i piosence czyli kochaj mnie”.


Kot – bajkowy przyjaciel

 • PDFDrukujEmail

 Światowy Dzień Kota – to święto obchodzone 17 lutego. Ma one na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na trudny koci los. W przeddzień tego święta dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w imprezie czytelniczej „Kot – bajkowy przyjaciel”. Przedszkolacy poznali przygody Kota w butach i Cukierka, oglądali książki dla dzieci oraz rozwiązywali zagadki. Grupy rywalizowały w „kocich konkursach”: piły mleczko przez słomki, smakowały różne potrawy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie, która miała formę opowieści ruchowej: miauczały, robiły koci grzbiet, mruczały i chlipały mleczko, a największą radość sprawił im taniec przy piosence „Kotki dwa”. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz cukierki. Imprezę przygotowały Joanna Rajnik z biblioteki w Zespole Szkół w Osiu oraz Maria Siekierkowska z Gminnej Biblioteki Publicznej. To już było kolejne zajęcie popularyzujące czytelnictwo wśród dzieci naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do opieki nad zwierzętami, bo one są najlepszymi przyjaciółmi ludzi.

JR


wizyta w Schronisku dla bezdomnyc zwierząt

 • PDFDrukujEmail

W dniach 16-27 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej w Osiu została przeprowadzona zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sulnówku.
Przeprowadzeniem całej akcji zajęła się klasa II b pod opieką pani Anny Kowalonek. Uczniowie klasy II b przygotowali plakat oraz ulotki, które informowały o zbliżającej się zbiórce. Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz do kiedy potrwa akcja. Plakat został zwieszony w głównym korytarzu szkoły.

Więcej

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj odbył się Bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Jako pierwsze bawiły się oddziały przedszkolne i zerowe, następnie uczniowie klas 1-3. Dla wszystkich dzieci jest to miła zabawa, kiedy przebierają się za różne postaci. Na sali było dzisiaj kolorowo, wesoło, radośnie i głośno. Wodzirejem był od lat zaprzyjaźniony pan Andrzej Smeja. Były muzyczne przeboje, tańce, pląsy i konkursy. Zabawa była przednia. Tanecznym krokiem wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na oczekiwane ferie zimowe.
Tym samym życzymy wszystkim  odpoczynku, bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu i wielu wrażeń.


W naszej szkole odbył się konkurs na „Kartę Bożonarodzeniową.

 • PDFDrukujEmail

Celem konkursu było propagowanie zwyczajów i obrzędów wigilijnych, wykazanie się umiejętnościami manualnymi i pomysłowością oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej. Format karty mógł być dowolny, albowiemzałożeniem organizatorów konkursu było zachęcenie uczniów do wymyślenia różnorodnych, ciekawych i oryginalnych kształtów i form kart bożonarodzeniowych. Organizatorzy pozostawili również uczestnikom konkursu wybór techniki i materiałów.

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj, w ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym miały miejsce Wigilie klasowe. Najpierw jednak wszyscy udali się do GOK, gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b pod kierownictwem pani Anny Kowalonek. Występ był przeuroczy. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie aniołów, bohaterów bajek ,a także Józefa z Maryją. Występujący usłyszeli podziękowania od pani dyrektor i gromkie brawa od widzów. Następnie miał miejsce krótki apel gdzie panie J.Nagórska i L.Cyrczak wręczyły nagrody z konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Po apelu odbyły się Wigilie w klasach gdzie towarzyszyło składanie życzeń, wspólny poczęstunek i śpiewanie kolęd. Oczywiście każdy znalazł pod choinką prezent od Gwiazdora. Wszystkim udzielił się już  świąteczny nastrój.


Mikołajki

 • PDFDrukujEmail

          6 grudnia - to niewątpliwie bardzo ważna data w kalendarzu. Wiedzą o tym najlepiej dzieci, ponieważ to właśnie tego dnia, od samego rana, wyczekują św. Mikołaja. W oddziałach „0” spotkanie mikołajkowe zaczęło się o godz. 9.30. W magiczny nastrój wprowadziło dzieci przedstawienie kukiełkowe pt: ”Spotkanie ze św. Mikołajem”. Aby spotkać prawdziwego św. Mikołaja dzieci musiały spełnić trzy warunki: poprawnie rozwiązać quiz mikołajkowy (aby tego dokonać wystarczyło dokładnie słuchać treści listu zostawionego przez św. Mikołaja w trakcie przedstawienia), rozwiązać łamigłówkę świąteczną oraz odbyć podróż do Laponii. Na szczęście wszystkie trzy warunki udało się spełnić i wtedy pozostało jedynie wymówić magiczne zaklęcie aby pojawił się św. Mikołaj. Spotkanie było niezwykle ekscytujące, ponieważ dzieci miały okazję zapytać Mikołaja o nurtujące je zagadnienia np. „Ile lat potrzeba aby zapuścić taką długą, piękną brodę?” czy „Po czym można poznać, że Mikołaj jest prawdziwy?”. Pytań było wiele ale na szczęście św. Mikołaj miał tyle czasu aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie z nich. Po wywiadzie nadeszła upragniona przez wszystkich chwila - rozdanie prezentów. Oczywiście najpierw dzieci musiały zasłużyć na podarunki pięknym odśpiewaniem świątecznych piosenek.

Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

30 listopada 2016r. dzieci z  oddziałów przedszkolnych – „motylki” i „świetliki” uczestniczyły w „Spotkaniu Andrzejkowym”. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać tradycję związaną z andrzejkami oraz przenieść się na jakiś czas w świat marzeń i fantazji. Pomogła w tym niewątpliwie obecność „Czarownicy”, która poprowadziła zajęcia oraz nauczyła dzieci piosenki o sobie. A jaka to piosenka? Oczywiście „Baba – Jaga stara”. W czasie spotkania dzieci poznały wróżby takie jak: „wyścig butów”, „serca z imionami”, „magiczne kubki”, „czarodziejskie talerze”, „magia cyfr” oraz „studnia życzeń”. Zajęcia zakończyło wspólne odśpiewanie nauczonej piosenki oraz wypowiedzenie magicznego zaklęcia.

            Anna  Melzer

Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką

 • PDFDrukujEmail

            Dnia 9 listopada 2016r. dzieci z grup przedszkolnych  - „motylki” i „świetliki” wzięły udział w zajęciach „Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką”, podczas którego mogły poznać różne instrumenty muzyczne. W czasie zajęć dzieci  nie tylko poznały podział instrumentów (strunowe, dęte, perkusyjne) ale również miały okazję posłuchać gry na niektórych z nich. Miały też okazję spróbować swoich sił podczas gry na: akordeonie, keyboardzie czy jembe. Okazało się, że gra na instrumentach wcale nie jest taka prosta jak się niektórym wydawało i wymaga wielu ćwiczeń i zaangażowania.„Spotkanie z muzyką” wyzwoliło u dzieci dużą ciekawość. Okazało się, że wiele osób posiada zdolności muzyczne, które być może rozwiną w przyszłości?

            Anna  Melzer

Dawniej a dziś

 • PDFDrukujEmail

4 listopada 2016 r. dzieci z oddziałów „0” wzięły udział w spotkaniu pt: Dawniej a dziś”. Zajęcia te miały na celu porównanie przedmiotów codziennego użytku – współczesnych  i starodawnych. W czasie spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak żyli ludzie kiedyś a jak żyją w czasach współczesnych. Na własne oczy mogli zobaczyć przedmioty używane w odległych dla ich pokolenia czasach. Były to między innymi: żelazko węglowe, tara do prania, młynek do kawy, telefony stacjonarne, starodawne aparaty fotograficzne, stare narzędzia stolarskie oraz wiele innych.W czasie zajęć dzieci udzielały odpowiedzi na zagadki dotyczące sprzętów codziennego użytku, jak również brały udział w zabawach: „praczki” oraz „list do babci”.Spotkanie dotyczące przeszłości spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i niewątpliwie skłoniło do refleksji dotyczącej sposobu życia ich dziadków i pradziadków.

Anna  Melzer

konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

        Dnia 8 listopada 2016r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy pt: ”Moje ulubione zwierzątko leśne”. Z każdej grupy z oddziałów „0” zostali wyłonieni zwycięzcy jednakże, praca każdego z dzieci została doceniona i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami książkowymi, co spotkało się wielką radością i zadowoleniem ze strony dzieci.

           
Anna  Melzer

Moje ulubione zwierzątko leśne

 • PDFDrukujEmail

        W dniach 27 i 28 października 2016r. w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tematem spotkań było: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”. Pani Monika, z pomocą pięknie przygotowanego pokazu multimedialnego, zaznajomiła dzieci z tematyką zajęć oraz ogłosiła konkurs plastyczny na temat: „Moje ulubione zwierzątko leśne”.

          Anna  Melzer

Spotkanie z przyrodą

 • PDFDrukujEmail

       W dniach 10 i 11 października w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa w Osiu. Tematem zajęć było: „Czy łatwo w lesie spotkać jesień?”. Na spotkaniach Pan Dawid w bardzo interesujący sposób, za pomocą świeżo zebranych z lasu materiałów przyrodniczych, opowiedział w jaki sposób można rozpoznać w lesie oznaki jesieni. Dzieci dowiedziały między innymi: w jaki sposób liście zmieniają kolor w okresie jesiennym oraz zostały poinformowane o tym, by nie dotykać nieznanych roślin w lesie, ponieważ mogą być trujące.
Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!

 Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Lano na wodę ołów, obecnie leje się wosk. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość. Można ją odczytywać pod światło, co cień pokaże. Dzisiaj różnego rodzaju zabawy traktuje się jako z " przymrużeniem oka". Uczniowie klas trzecich tez postanowili pobawić się wspólnie i lali wosk przez dziurkę od klucza, obierali jabłko starając się uzyskać jak najdłuższą oberżynę, rzucali kostkami i odczytywali znaczenie liczb wreszcie ustawiali buty, sprawdzając, czyj pierwszy opuści próg klasy. Śmiechu było przy tym bardzo dużo. Każdy uczeń poszedł do domu z pamiątką wosku.
R.G.


Wycieczka do drukarni

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klasy 3a wybrali się wczoraj na wycieczkę do Laskowic, aby zwiedzić drukarnię IMPRIMUS. Nie zobaczyli jak wygląda drukowanie książek, ale mogli zobaczyć proces drukowania kuponów Toto Lotka, ulotek do gazet, druków do biur itp. Wszystko programowane jest komputerowo, a na końcu pracownik odbiera, sortuje, układa, przecina i pakuje dany produkt. W halach należy zachować szczególną ostrożność. Była to bardzo ciekawa i pouczająca dla nas lekcja.

R.G.


Bajkobus

 • PDFDrukujEmail
Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży BAJKOBUS  po 7 latach od ostatniej podróży zabrał dzisiaj uczniów naszej szkoły w krainę filmów animowanych. Oddziały przedszkolne i zerowe poznały perełki najnowszej polskiej animacji. Dowiedziały się jakie bajki oglądali ich rodzice a może nawet dziadkowie, kiedy byli w ich wieku. Uczniowie klas 1-3 zobaczyli na ekranie smoki, królów, czarodziejów, pradawne rekwizyty i niezwykłe przygody - zarówno w starym, jak i nowym wydaniu.
R.G.

Spotkanie z przeszłością

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły mogli dzisiaj przez chwilę „przenieść się do przeszłości”. Zobaczyli między innymi w jaki sposób w dawnych czasach oświetlano mieszkania, prasowano pościel żelazkiem na duszę, prano odzież na tarze, w jaki sposób noszono wodę z rzeki, przędzono wełnę na kołowrotku, ważono towar, mielono ziarna, spędzano czas na robieniu na drutach czy haftowaniu.

Więcej

wizyta w Telewizji Bydgoszcz

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 3a i 3c pojechali dzisiaj na  wycieczkę  do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kompleksu  Sportowego Zawisza. Uczniowie mogli zobaczyć dzieci i młodzież podczas treningu strzelectwa, gimnastyki i akrobatyki, piłki nożnej a także boksu. Po obiekcie oprowadzał nas nasz dawny mieszkaniec  Osia  i uczeń naszej szkoły Artur Kohutek, brązowy medalista mistrzostw Europy w Monachium (2002) w biegu na 110 m przez płotki (13,32 s).

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

14 października obchodzą swoje święto wszyscy nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty. W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Pani dyrektor Aleksandra Kater złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za trud wnoszony w pracę z dziećmi. Życzyła też dalszej owocnej i satysfakcjonującej pracy.

Więcej

SPOTKANIE Z PANIĄ JESIENIĄ

 • PDFDrukujEmail

              Dnia 23 września 2016 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-latki), udały się do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Ku ich wielkiemu zdziwieniu, w lesie, krzątała się akurat Pani Jesień malująca liście. Nieznajoma dama wyjawiła dzieciom sekrety swojej obecności w lesie właśnie tego dnia. Opowiedziała również o swoich obowiązkach , którym musi sprostać, aby jesień w lesie była piękna i kolorowa.

             Spotkanie z Panią Jesienią było niezwykłym przeżyciem, które niewątpliwie pozostanie jeszcze
na długo w pamięci przedszkolaków.

 

                                                                                                                                                   Anna Melzer

 

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś14
Wczoraj303
Wizyt w tygodniu2108
Wizyt w miesiącu8291
Razem264896

Jest 47 użytkowników online

HomeStart