Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Zwierzęta- bohaterowie wierszy

 • PDFDrukujEmail

27 listopada 2017r. odbyła się impreza czytelnicza dla kl. II „ Czytajmy dzieciom”, przeprowadzona przez nauczycielki biblioteki szkolnej Joannę Rajnik i Alinę Bagińską. Uczniowie słuchali utworów o zwierzątkach, które są bohaterami wielu książek dla dzieci.  Po wylosowaniu przez każde dziecko maskotki –zwierzątka z „ tajemniczej torby podróżnej”, nastąpiło czytanie wybranego utworu związanego z danym bohaterem. Uczniowie słuchali m. in. utworów „ Koty” D. Gellner, „ Ciekawy zajączek” K. Wołyńskiej, „Słoń Trąbalski” J. Tuwima, „Przychodzi żaba do lekarza” W. Drabika, „ Pan Tygrys” L. J. Kerna, „Koziołeczek” J. Brzechwy. Po wysłuchaniu wierszy dzieci otrzymywały kolorawanki z danym zwierzątkiem, z których została utworzona piękna wystawa przed biblioteką szkolną, wykonana przez panią Annę Chmara.


AB, JR

Podwumowanie konkursu

 • PDFDrukujEmail

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas Oa, Ob oraz kl. I-III. Celem było podsumowanie przez panią Annę Kowalonek akcji " Pomóżmy zwierzętom". Cała akcja dotyczyła zbiórki karmy, zabawek i rzeczy potrzebnych dla zwierząt ze schroniska w Grudziądzu. Wzorem ubiegłego roku nasi, uczniowie okazali swoje wielkie serca.  Następnie pani Dorota Karwasz-Babińska wręczyła nagródy dzieciom biorącym udział w konkursie ekologiczno-fotograficznym pt. ”Rodzina na jesiennym spacerze”.

Więcej

Oszczędzamy wodę

 • PDFDrukujEmail

Dziś uczniowie klasy 3a i 3 c szkoły podstawowej uczestniczyli w Ekoczytaniu, którego tematem była woda. To kontynuacja zajęć zorganizowanych wiosną przez panie bibliotekarki: Joannę Rajnik i Marię Siekierkowską.

 

Baśń Muzyczna

 • PDFDrukujEmail
19 października 2017r uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Świecia. Spod szkoły wyruszyły cztery autokary pełne maluchów. W kinie Wrzos dzieci miały okazję znaleźć się przez chwilę w Tajemniczej Krainie Krasnali. Fabuła dotyczyła skrzatów malutkich, smerfów wesolutkich ,krasnoludków ubogich, króliczków pełnych trwogi, złośliwego trola, złej czarownicy i niedźwiadka niejadka. Wszystko oprawione piosenkami i kolorową scenografią. Nie zabrakło też aktywnego uczestnictwa dzieci w spektaklu. Na koniec losowane były niespodzianki i wielu uczniom naszej szkoły poszczęściło się. Całość przygotowali aktorzy Teatru Muzycznego Duduś z Łodzi.

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail
W przeddzień święta nauczycieli i pracowników oświaty w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Oprawę  artystyczną przygotowali  uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Anną Kowalonek. Były wiersze, śmieszne anegdoty i piosenki. Pani dyrektor Aleksandra Kater wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.
Spotkanie było też okazją do nagrodzenia dzieci szczególnie wyróżniających się w zbieraniu surowców wtórnych. Magrody wręczyły pani Ludmiła Cyrczak i Monika Wiśniewska z WDK.

Spotkanie z psem

 • PDFDrukujEmail
  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4.10 w naszej szkole dnia  2.10 z inicjatywy pani Doroty Karwasz-Babińskiej odbyło się spotkanie klasy Ib z wyjątkowym gościem. Był nim wspaniały pies Presley rasy samojed. Zajęcia poprowadziła kynoterapeuta Pani Emilia Paczkowska. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania m.in. zasad bezpiecznego zachowania się przy obcym psie, bezpiecznych pozycji oraz sposobu prawidłowego witania się z psem. Poznały również potrzeby psa, takie jak karmienie, spacery czy wizyta u weterynarza. Uczniowie mieli możliwość odegrania scenki podczas spotkania psa na spacerze. Natomiast czworonóg sprawdzał poprawność wykonywanych pozycji. Całość zakończyła się wspólną grą w kręgle (dzieci zdobywały punkty poprzez rzucanie smaczków w kręgle, które strącał pies) oraz przytuleniem się
do pupila.
Presley wywarł pozytywne wrażenia wśród uczniów uczestniczących w spotkaniu, jak i tych którzy akurat przebywali na przerwie lekcyjnej. Niektórzy z uczestników przełamali swój lęk do psów.
D.K-B.

Spotkanie z policjantem i strażakiem.

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym uczniów klas 1-3 odwiedzili policjant i strażak. Policjant pan Andrzej Kawczyński przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się podczas drogi do szkoły, właściwego zachowania się będąc samemu w domu, w trakcie jazdy na rowerze. Przekazał też gdzie i w jakich sytuacjach należy dzwonić. Strażak pan Mateusz Pytel opowiedział o pracy strażaka, pokazał też rekwizyty, których to używają strażacy podczas akcji. Wielkie zdziwienie wzbudził ciężar kurtki, hełmu oraz  butli tlenowej z jakim muszą poruszać się strażacy podczas akcji. Największą radość sprawiło przymierzenie niektórych akcesoriów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

 • PDFDrukujEmail
Dzisiaj zadźwięczał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. Jako pierwsze pojawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych. Następnie pani dyrektor Bożena Głąb - Hebda powitała uczniów klas 1 - 3, rodziców i gości. Pierwszoklasiści poznali swoje wychowawczynie, 1a - panią Radosławę Grabską, 1b - Elzbietę Sosnowicz. Po krótkiej prezentacji nastapiło pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej, którego dokonali wspólnie pani dyrektor Aleksandra Kater i wójt Gminy Osie pan Michał Grabski. Z życzneiami owocnej pracy i samych sukcesów wszyscy rozeszli się do klas, następnie do domów.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

23 czerwca w tym roku to dzień ,kiedy została podsumowana całoroczna praca uczniów. O godz.8 klasy zerowe miały swoje pożegnanie z paniami  ich uczącymi. O godz. 9 klasy 1-3 zebrały się na sali,  gdzie uroczyste zakończenie roku szkolnego poprowadziła p. dyrektor B. Głąb -Hebda. Uczniowie wzorowo zachowujący się i osiągający bardzo dobre wyniki w nauce zostali nagrodzeni książkami. Całą uroczystość uświetnił występ uczniów klasy 2c pod opieką p. A. Siewert. Pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie przeszli do klas gdzie otrzymali świadectwa od swych wychowawczyń. Wszyscy uśmiechnięci  i radośni udali się na wyczekiwane i zasłużone wakacje.


Podsumowanie konkursów

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu odbył się apel dla uczniów klas 1-3, na którym nastapiło podsumowanie konkursów. Pani dyrektor B. Głąb-Hebda wręczyła narody laureatom Konkursu Pożarniczego, p. E. Sosnowicz nagrodziła wybitnych matematyków w naszej szkole. Wzięli oni udział w Konkursie Matematycznym OXFORD XXVI, gdzie uzyskali maksymalne wyniki oraz w Konkursie Matematycznym KANGUR. Pani J. Nagórska nagrodziła osoby systematycznie oszczędzające w SKO a panie A. Siewert i A. Kowalonek nagrodziły klasy wyróżnione w Komkursie Malarsko Muzycznym. Tym samym mozna zauważyć, że mamy dzieci uzdonione w różnych dziedzinach.

Laureci szkolnego konkursu „Listy do Ziemi” zorganizowanego w ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi

 • PDFDrukujEmail

W środę 21 czerwca 2017 roku odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych i plastyczno – literackich „Listy do Ziemi” dla uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej oraz wręczenie nagród. W konkursach wzięło udział  76  uczniów. Dziękuję wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za wykonanie wspaniałych prac. Nie było to łatwe zadanie, gdyż pierwszaki wykonywały swoje listy w formie rysunkowej  ukazując działania przyjazne przyrodzie. Drugoklasiści napisali przepiękne życzenia i listy dla Ziemi,  z których można było się dowiedzieć, jak należy chronić przyrodę, środowisko i naszą planetę Ziemię. Trzecioklasiści opisywali w swoich listach co ludzie mogą codziennie robić, jak postępować, by wdrożyć w życie ekologiczne działania sprzyjające ochronie naszej planety.

Więcej

W kierunku natury...

 • PDFDrukujEmail

To tegoroczne hasło szkolnych obchodów Dnia Ziemi zorganizowanych przez Katarzynę Lejk dla uczniów klas 1 – 3 ze Szkoły Podstawowej w Osiu w miesiącach maj - czerwiec. Podczas pierwszego spotkania w obchodach uczestniczył pracownik Nadleśnictwa Osie p. Dawid Warzyński, który bardzo ciekawie przedstawił uczniom atrakcje przyrodnicze gminy Osie, pokazał na zdjęciach fajne miejsca, które warto obejrzeć oraz opowiedział o zwierzętach żyjących w pobliskich lasach. To wszytko okraszone było interesującymi zdjęciami przyrodniczymi, atrakcyjnymi opowiastkami z życia zwierząt i  pasją leśnika -miłośnika przyrody, która udzieliła się uczniom.

Więcej

Pierwszaki na tropie dinozaurów

 • PDFDrukujEmail

W dniu 6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Dzieci oglądały  ciekawie wkomponowane w leśną ścieżkę modele dinozaurów – wielkich jaszczurów  żyjących na Ziemi  od 231 do 66 mln lat temu. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Ziemi i podziwianie skamieniałości, w których odbiły się ślady dawnych zwierząt i roślin żyjących na naszej planecie. Wielu emocji dostarczył film oglądany w jakości 5D o początkach Ziemi i panowaniu dinozaurów. 

Więcej

Z energią za pan brat

 • PDFDrukujEmail

"Młodzi Panowie i młode Panie, zapraszamy na ekoczytanie". Pod takim hasłem panie Maria Siekierkowska i Joanna Rajnik  po raz ostatnie w tym roku szkolnym powitały dzieci na Ekoczytaniu. Z książki „Pstryk! jak oszczędać energię” uczniowie kl. II a dowiedzieli się, skąd pochodzi energia i jak się ją przetwarza oraz co to są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Poznali również alternatywne sposoby pozyskiwania energii a także metody zmniejszenia jej zużycia w domu. Zajęcie zostało wzbogacone poprzez prezentację pani Marleny Wojciechowskiej - Edukator UM w Toruniu „Odnawialne źródła energii”. Do zbaczenia w nowym roku szkolnym.

JR


„Lubimy baśnie Pana Andersena”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31.05.2017 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III, którego celem było rozbudzanie zainteresowań życiem i twórczością Hansa Christiana Andersena oraz popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów. Dzieci musiały przeczytać 5 baśni wskazanych przez organizatorów. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny. Trzecioklasiści zmierzyli się z 7 zadaniami konkursowymi. Po zaciętej rywalizacji zwycięzyła klasa IIIa w składzie: Adam Solecki, Julia Ciachorowska, Klaudia Zalewska uzyskując 37 pkt., o 2 punkty mniej zdobyli uczniowie klasy III b: Julia Weisbrołt, Zuzanna Nastróżna i Nikola Mientka, na trzecim miejscu upasowała się klasa III c w składzie: Natalia Ziółkowska, Marta Jakimowicz, Amelia Szygendowska, uzyskując 33,5 pkt. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a nagrody książkowe wręczone zostaną uczestnikom konkursu na apelu szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury: p. Małgorzata Dombrowska i p. Katarzyna Lejk.Organizatorami imprezy czytelniczej były: Joanna Rajnik i Alina Bagińska.

 JR


Wycieczka do Chojnic

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3a, 3c wraz z wychowawczyniami i opiekunem Szkolnego Koła Caritas pojechali do Chojnic. Wizytę rozpoczęli od pobytu na basenie, gdzie mogli dać upust swoim wodnym zabawom. Zmęczeni zjedli obiad z deserem i udali się do Eksperymentarium. Zobaczyli wystawę żywych patyczaków. Podczas gdy prelegent opowiadał o nich ciekawie, można je było położyć sobie na ręce.

Więcej

Ekoczytanie na Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Tradycyjnie w Parku Dendrologicznym uczniowie klasy II c bawili się z okazji swojego święta. Słuchali opowiadania „Uff! Jak dbać o powietrze”, rozwiązywali zagadki ekologiczne, quiz prawda- fałsz. Mogli również na własnej skórze poczuć zimny powiew powietrza, a w salce edukacyjnej WPK posłuchać o pasji fotogaficznej pana Piotra Szumigaja, zobaczyć serie pięknych zdjęć i poznać ciekawostki z życia orła bielika. To były drugie zajęcia przygotowane przez oskich biblotekarzy BP i BSz. Ostatnie spotkanie już w czwartek!

JR

Trójmiasto

 • PDFDrukujEmail
W tym roku uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszą atrakcją była wizyta w Eksperymentarium w Gdyni. Grupy miały zajęcia edukacyjne, gdzie poznawali elementy pogody i właściwości wody wykonując różne doświadczenia eksperymentalne. Niektórzy nawet wcielili się w rolę pogodynki. Następnie udali się w rejs Dragonem po zatoce. Sił wszyscy nabrali zjadając pyszny obiad. Opuszczając Gdynię pojechali do Sopotu, gdzie zobaczyli molo. Po sprawdzeniu czy woda w morzu rzeczywiście ma słony smak, pokonali kilka kilometrów idąc brzegiem morza do plaży w Jelitkowie. Nagrodą  za wysiłek były pyszne lody.Ostatnim punktem wycieczki była Starówka Gdańska. Dzieci podziwiały piękne kamieniczki, poznały legendę o Lwach Gdańskich i zobaczyły z bliska pomnik Neptuna. Była to wycieczka  pełna wrażeń i dobrego humoru.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
Dzień Dziecka w naszej szkole jak zwykle był  inny niż pozostałe dni. Zebranym  na boisku klasom pani dyrektor Bożenę Głąb - Hebda przedstawiła porządek dnia. Rozpoczęły się konkurencje sportowe. Każdy starał się wykonać zadanie szybko i dokładnie chociaż  np. piłeczka czasami płatała figla i notorycznie spadała z łyżki, ale nikt nie poddawał się i walczył do końca. Śmiechu było przy tym - ogrom. Następnie uczniowie w klasach wysłuchali Symphony No 6. "Pastoral" in F major, Op.68,1 Movement i  wspólnie malowali jedną pracę , przekazują swoje odczucia.  Prace zostały ocenione i nagrodzone. Uwieńczeniem całego święta była wspólnie zjedzona przepyszna grochówka. Pogoda i humory dopisały.

NPRCZ – pierwsze książki już w bibliotece szkolnej

 • PDFDrukujEmail

 Jaką bronią posługiwano się w Średniowieczu? Czy dinozaury jadły tylko mięso? Kto wymyślił kod paskowy? Na te i inne pytanie znajdą odpowiedź najmłodsi uczniowie naszej szkoły, kiedy wypożyczą nowe książki w swojej bibliotece. Pierwsza partia nowości zakupionych dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest już w bibliotece szkolnej przy ul. Semraua 44. Lektury i książki wybrane przez starszych czytelników już wkrótce.

Najmłodszym życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do biblioteki.

Lista nowości:

Więcej

Woda, słońce, powietrze las- bardzo kochamy Was- woda

 • PDFDrukujEmail

         Bez wody nie byłoby życia na Ziemi, potrzebują jej ludzie, zwierzęta, rośliny.  Jako o nią dbać i co zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czyste i pełne życia? Taką wiedzę posiadają już uczniowie klasy IIb, którzy uczestniczyli w czwartek 25 maja 2017 r. w EKOCZYTANIU w Parku Dendrologicznym w Osiu. Panie bibliotekarki: Maria Siekierkowska z Biblioteki Publicznej i Joanna Rajnik z ZSZ w Osiu przeczytały książkę- „Plusk!  Jak oszczędzać wodę.” A o bobrze i innych wodnych zwierzętach naszych okolic barwnie opowiadał pan Dawid Warzyński z Nadleśnictwa Osie.To pierwsze spotkanie z  cyklu „Woda, słońce, powietrze las - bardzo kochamy Was”. Kolejne czytanie już wkrótce.
JR

 


Podsumowanie Konkursu ,,Kartka Wielkanocna"

 • PDFDrukujEmail

W dniach 29.02.2017 - 25.03.2017r. odbył się konkurs na ,,Kartę Wielkanocną". Konkurs zaadresowany był do uczniów kl. ,,0" oraz I-III Szkoły Podstawowej w Osiu. Na konkurs wpłynęło 127 prac. Dnia 29.03.2017 roku Jury dokonało oceny prac.

Więcej

Program "Jestem Ważny - Dbam o Siebie"

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj uczniowie klas trzecich wzięły udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania się i dbania o swoje zdrowie. Spotkanie poprowadziły Panie Monika Szmuc i Agnieszka Danielewicz  właścicielki Instytutu Żywienia i Rozwoju ELIGO
w Gdyni.

Pierwsza część spotkania miała charakter  interaktywnej prelekcji, dotyczyła :

·  zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci

    wprowadzanie atrakcyjnych form motywowania, w celu zmiany niekorzystnych zachowań żywieniowych,

·   motywowania dzieci do zwiększania własnej aktywności fizycznej,

·   promowania określonych zasad żywieniowych, skutecznych w zapobieganiu nadwadze i otyłości,

·   budowania właściwych relacji wśród dzieci. 

Informacje zostały przekazane w niezwykle ciekawy, przystępny i interesujący sposób. Druga część polegała na samodzielnym przygotowaniu zdrowej kanapki przez każdego ucznia. Produkty zostały przywiezione przez organizatorki. Każde dziecko miało swoje stanowisko pracy i komponowało swoją kanapkę, którą zjadło z apetytem. Jako deser został przygotowany sok ze świeżych owoców i warzyw. Niektóre dzieci po raz pierwszy spróbowały ananasa czy szpinaku. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorową piramidę żywienia, ołówek i kubek termiczny.

R.G.


Podróż po Europie

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Sosnowicz zabrali pozostałych kolegów klas 0-3 w podróż po Europie. Podczas programu poznaliśmy znane postaci  charakterystyczne dla danego kraju. Z Niemiec  zobaczyliśmy Czerwonego Kapturka, z Belgii Smerfetkę, z Danii Dziewczynkę z zapałkami, z Włoch Pinokio, z Grecji Nerona. Towarzyszyły temu tańce, piosenki śpiewane po polsku,włosku i angielsku. Usłyszeliśmy wiele wiadomości o Unii Europejskiej. Słowem było radośnie i kolorowo.
Spotkanie w sali Gok było też okazją na podsumowanie konkursu plastycznego na Moją wymarzoną podróż, którego organizatorem była pani Katarzyna Gierczak. Laureaci najpopoularniejszych prac (głosowano na nie internetowo), otrzymali nagrody. Wielką niespodzianką była też prezentacja filmików animowanych stworzonych przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Ogólnopolski Srawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili dzisiaj do swojego pierwszego egzaminu , biorąc udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2017. Pierwszy test był z języka polskiego i trwał 45 minut. Po przeczytaniu tekstu „Ferdynand szuka parasolnika” należało wykonać 12 zadań a następnie napisać w kilku zdaniach ciąg dalszy niezwykłej historii. W części matematycznej uczniowie mieli do obliczenia 14 zadań, zaś w części przyrodniczej odpowiadali na 5 pytań na podstawie przeczytanego tekstu. Teraz oczekujemy wyników, życząc wszystkim uczniom uzyskania wysokich klasyfikacji.

Wielkanocne czytanie gimnazjalistów

 • PDFDrukujEmail

 

  We wtorek 11.04.217 r. sześciolatkowie wzięli udział w zabawach związanych z Wielkanocą. Dzieci pomogły zajączkowi wybrać z wielkanocnego kosza pełnego „świątecznych ozdób” rekwizyty. Pani Joanna Rajnik oraz uczennice kl. II a gimnazjum Joanna Kater i Oliwia Kołodziejczak przeczytały maluchom książeczki z serii: „Wielkanocne opowiastki”. Przedszkolacy rozwiązywali zagadki, uczestniczyli w zabawie ruchowej, kolorowali świąteczne obrazki. Dzieci poznały również tradycje związane z malowaniem jajek, „szukaniem zajączka” oraz „lanym poniedziałkiem”. To kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Gimnazjaliści czytają młodszym uczniom”. Ostatnie zajęcie czytelnicze dla dzieci pięcioletnich odbyło się 19.12.2016r. Uczennice klas trzecich: Julia Piekarska  i Melania Czarnowska czytały książki o tematyce bożonarodzeniowej.

  JR

 


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś295
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1255
Wizyt w miesiącu4382
Razem329923

Jest 38 użytkowników online

HomeStart