Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Teatrzyk - „Wars i Sawa”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 17.11.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję obejrzeć teatrzyk pt: „Wars i Sawa”. W czasie spotkania wychowankowie poznali legendę dotyczącą powstania nazwy stolicy Polski  oraz utrwalili posiadaną wiedzę dotyczącą Warszawy.

„Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 9 listopada 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych - „Motylki” i „Świetliki” wzięły udział w zajęciach pt: „Poznajemy instrumenty”. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje instrumentów, jak również mogły spróbować swoich sił i zagrać na niektórych z nich. W czasie zajęć wychowankowie dowiedzieli się również w jaki sposób możemy podzielić instrumenty ze względu na sposób wydobywania z nich dźwięku (strunowe, dęte i perkusyjne).  Na koniec zajęć wszystkie dzieci mogły przekonać się co to znaczy „grać
w orkiestrze” i z pomocą wychowawcy zagrać na instrumentach perkusyjnych do znanej
im piosenki.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i niewątpliwie zachęciły niektóre z nich do bliższego poznania instrumentów muzycznych.

Konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko leśne”

 • PDFDrukujEmail

8 listopada 2017r., w oddziałach „0”, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: ” Moje ulubione zwierzątko leśne” organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy w Osiu.

Wszystkie dzieci zostały docenione za trud włożony w wykonanie prac i otrzymały piękne nagrody książkowe, co spotkało się z dużym zadowoleniem i radością ze strony wychowanków.

Dawniej a dziś

 • PDFDrukujEmail

3 listopada 2017r. wychowankowie z oddziałów przedszkolnych – „Motylki”
i „Świetliki” uczestniczyły w spotkaniu: „Dawniej a dziś”.

Zajęcia te miały na celu porównanie przedmiotów codziennego użytku – współczesnych i starodawnych. Dzieci, na własne oczy, mogły zobaczyć przedmioty używane w odległych dla ich pokolenia czasach. Były to m.in. żelazko węglowe, stare aparaty fotograficzne, waga, młynki…

W czasie zajęć dzieci mogły również wziąć udział w różnych zabawach nawiązujących do tematyki zajęć, takich jak: „ praczki” czy „list do babci”.

Spotkanie z przeszłością spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci jak również skłoniło do refleksji dotyczącej sposobu życia ich przodków.

Spotkanie ze strażakami

 • PDFDrukujEmail
W dniu 1 marca uczniów klas 1-3 odwiedzili w szkole strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Bardzo szczegółowo zaprezentowali sposoby ratowania osób w  sytuacjach zagrażających ich życiu. Uczniowie zobaczyli i ćwiczyli jak należy wzywać pomoc do poszkodowanego, jak ułozyć w pozycji bezpiecznej, a także jak przeprowadzić reanimację.

Co słychać zimą w ulu

 • PDFDrukujEmail
           7 lutego 2018r dzieci 6-letnie uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym pod hasłem,, Co słychać zimą w ulu?" Nasz gość Pan Karol Bocian przybliżył dzieciom ciekawostki z życia pszczół. Dzieci miały możliwość zapoznać się  m.in. z budową ula, sposobami wykorzystania miodu i kitu pszczelego. Poznały znaczenie pszczół w życiu człowieka. Dziękujemy za ciekawe zajęcie i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. 
 

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Od samego rana było bardzo kolorowo i radośnie. Każde dziecko było przebrane za bohatera z bajki, filmu, czy postać z życia. Cały bal poprowadził nasz zaprzyjaźniony wodzirej pan Andrzej Smeja. Dzieci tańczyły do największych hitów muzycznych oraz brały udział w konkursach.

Ozdoby na Boże Narodzenie

 • PDFDrukujEmail

„Jeszcze w lesie szumią świerki kołysanki swoje…

A ja już mam kłopot wielki, czym drzewko przystroję…”

(„Zanim przyjdzie Gwiazda” – Barbara Lewandowska)

 

Jak co roku w naszej szkole przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. W miesiącu grudniu z radością kl. 0-3 zabrały się za przygotowanie choinkowych ozdób. Część wykonanych najpiękniejszych świecidełek wzięło udział w konkursie „Ozdoby na Boże Narodzenie”.

Więcej

Świąteczne malowanie

 • PDFDrukujEmail
21 grudnia odbyło się w naszej szkole świąteczne malowanie. Dzieci 6 - letnie z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach zdobienia pierników, a wszystko to za sprawą pana Mariusza Kaczerzewskiego. Było słodko, radośnie i świątecznie.

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail
Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy Od samego rana było odświętnie. Na godzinę 9.00  uczniowie klas 0-3 oraz oddziałów przedszkolnych przeszli do GOK, gdzie obejrzeli Jasełka - przygotowane przez uczniów klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią K. Lejk i panią A. Chmarą. Po powrocie do szkoły odbył się apel, na którym pani J. Nagórska podsumowała konkurs na " Najpiękniejszą ozdobę choinkową". Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody.  Następnie odbyły się Wigilie klasowe, w trakcie których dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i śpiewano kolędy. Oczywiście były też prezenty pod choinką. W tym radosnym i świątecznym nastroju wszyscy rozeszli się do domów na oczekiwaną przerwę świąteczną.

 • PDFDrukujEmail

27 listopada 2017r. odbya si impreza czytelnicza dla kl. II ? Czytajmy dzieciom?, przeprowadzona przez nauczycielki biblioteki szkolnej Joann Rajnik i Alin Bagisk. Uczniowie suchali utworw o zwierztkach, ktre s bohaterami wielu ksiek dla dzieci.  Po wylosowaniu przez kade dziecko maskotki ?zwierztka z ? tajemniczej torby podrnej?, nastpio czytanie wybranego utworu zwizanego z danym bohaterem. Uczniowie suchali m. in. utworw ? Koty? D. Gellner, ? Ciekawy zajczek? K. Woyskiej, ?So Trbalski? J. Tuwima, ?Przychodzi aba do lekarza? W. Drabika, ? Pan Tygrys? L. J. Kerna, ?Kozioeczek? J. Brzechwy. Po wysuchaniu wierszy dzieci otrzymyway kolorawanki z danym zwierztkiem, z ktrych zostaa utworzona pikna wystawa przed bibliotek szkoln, wykonana przez pani Ann Chmara.


AB, JR

Podwumowanie konkursu

 • PDFDrukujEmail

W pitek 10 listopada w naszej szkole odby si apel dla uczniw klas Oa, Ob oraz kl. I-III. Celem byo podsumowanie przez pani Ann Kowalonek akcji " Pommy zwierztom". Caa akcja dotyczya zbirki karmy, zabawek i rzeczy potrzebnych dla zwierzt ze schroniska w Grudzidzu. Wzorem ubiegego roku nasi, uczniowie okazali swoje wielkie serca.  Nastpnie pani Dorota Karwasz-Babiska wrczya nagrdy dzieciom biorcym udzia w konkursie ekologiczno-fotograficznym pt. ?Rodzina na jesiennym spacerze?.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

Dzi uczniowie klasy 3a i 3 c szkoy podstawowej uczestniczyli w Ekoczytaniu, ktrego tematem bya woda. To kontynuacja zaj zorganizowanych wiosn przez panie bibliotekarki: Joann Rajnik i Mari Siekierkowsk.

 

 • PDFDrukujEmail
19 padziernika 2017r uczniowie naszej szkoy udali si na wycieczk do wiecia. Spod szkoy wyruszyy cztery autokary pene maluchw. W kinie Wrzos dzieci miay okazj znale si przez chwil w Tajemniczej Krainie Krasnali. Fabua dotyczya skrzatw malutkich, smerfw wesolutkich ,krasnoludkw ubogich, krliczkw penych trwogi, zoliwego trola, zej czarownicy i niedwiadka niejadka. Wszystko oprawione piosenkami i kolorow scenografi. Nie zabrako te aktywnego uczestnictwa dzieci w spektaklu. Na koniec losowane byy niespodzianki i wielu uczniom naszej szkoy poszczcio si. Cao przygotowali aktorzy Teatru Muzycznego Dudu z odzi.

 • PDFDrukujEmail
W przeddzie wita nauczycieli i pracownikw owiaty w naszej szkole odby si uroczysty apel. Opraw  artystyczn przygotowali  uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczyni pani Ann Kowalonek. Byy wiersze, mieszne anegdoty i piosenki. Pani dyrektor Aleksandra Kater wrczya  nagrody wyrnionym nauczycielom i pracownikom obsugi.
Spotkanie byo te okazj do nagrodzenia dzieci szczeglnie wyrniajcych si w zbieraniu surowcw wtrnych. Magrody wrczyy pani Ludmia Cyrczak i Monika Winiewska z WDK.

Spotkanie z psem

 • PDFDrukujEmail
  Z okazji wiatowego Dnia Zwierzt, ktry przypada 4.10 w naszej szkole dnia  2.10 z inicjatywy pani Doroty Karwasz-Babiskiej odbyo si spotkanie klasy Ib z wyjtkowym gociem. By nim wspaniay pies Presley rasy samojed. Zajcia poprowadzia kynoterapeuta Pani Emilia Paczkowska. Podczas zaj dzieci miay moliwo poznania m.in. zasad bezpiecznego zachowania si przy obcym psie, bezpiecznych pozycji oraz sposobu prawidowego witania si z psem. Poznay rwnie potrzeby psa, takie jak karmienie, spacery czy wizyta u weterynarza. Uczniowie mieli moliwo odegrania scenki podczas spotkania psa na spacerze. Natomiast czworong sprawdza poprawno wykonywanych pozycji. Cao zakoczya si wspln gr w krgle (dzieci zdobyway punkty poprzez rzucanie smaczkw w krgle, ktre strca pies) oraz przytuleniem si
do pupila.
Presley wywar pozytywne wraenia wrd uczniw uczestniczcych w spotkaniu, jak i tych ktrzy akurat przebywali na przerwie lekcyjnej. Niektrzy z uczestnikw przeamali swj lk do psw.
D.K-B.

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym uczniw klas 1-3 odwiedzili policjant i straak. Policjant pan Andrzej Kawczyski przeprowadzi pogadank na temat bezpiecznego zachowania si podczas drogi do szkoy, waciwego zachowania si bdc samemu w domu, w trakcie jazdy na rowerze. Przekaza te gdzie i w jakich sytuacjach naley dzwoni. Straak pan Mateusz Pytel opowiedzia o pracy straaka, pokaza te rekwizyty, ktrych to uywaj straacy podczas akcji. Wielkie zdziwienie wzbudzi ciar kurtki, hemu oraz  butli tlenowej z jakim musz porusza si straacy podczas akcji. Najwiksz rado sprawio przymierzenie niektrych akcesoriw.

 • PDFDrukujEmail
Dzisiaj zadwicza pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. Jako pierwsze pojawiy si dzieci z oddziaw przedszkolnych i zerowych. Nastpnie pani dyrektor Boena Gb - Hebda powitaa uczniw klas 1 - 3, rodzicw i goci. Pierwszoklasici poznali swoje wychowawczynie, 1a - pani Radosaw Grabsk, 1b - Elzbiet Sosnowicz. Po krtkiej prezentacji nastapio pasowanie na uczniw Szkoy Podstawowej, ktrego dokonali wsplnie pani dyrektor Aleksandra Kater i wjt Gminy Osie pan Micha Grabski. Z yczneiami owocnej pracy i samych sukcesw wszyscy rozeszli si do klas, nastpnie do domw.

 • PDFDrukujEmail

23 czerwca w tym roku to dzie ,kiedy zostaa podsumowana caoroczna praca uczniw. O godz.8 klasy zerowe miay swoje poegnanie z paniami  ich uczcymi. O godz. 9 klasy 1-3 zebray si na sali,  gdzie uroczyste zakoczenie roku szkolnego poprowadzia p. dyrektor B. Gb -Hebda. Uczniowie wzorowo zachowujcy si i osigajcy bardzo dobre wyniki w nauce zostali nagrodzeni ksikami. Ca uroczysto uwietni wystp uczniw klasy 2c pod opiek p. A. Siewert. Pani dyrektor yczya wszystkim sonecznych udanych i bezpiecznych wakacji. Nastpnie uczniowie przeszli do klas gdzie otrzymali wiadectwa od swych wychowawczy. Wszyscy umiechnici  i radoni udali si na wyczekiwane i zasuone wakacje.


 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu odby si apel dla uczniw klas 1-3, na ktrym nastapio podsumowanie konkursw. Pani dyrektor B. Gb-Hebda wrczya narody laureatom Konkursu Poarniczego, p. E. Sosnowicz nagrodzia wybitnych matematykw w naszej szkole. Wzili oni udzia w Konkursie Matematycznym OXFORD XXVI, gdzie uzyskali maksymalne wyniki oraz w Konkursie Matematycznym KANGUR. Pani J. Nagrska nagrodzia osoby systematycznie oszczdzajce w SKO a panie A. Siewert i A. Kowalonek nagrodziy klasy wyrnione w Komkursie Malarsko Muzycznym. Tym samym mozna zauway, e mamy dzieci uzdonione w rnych dziedzinach.

 • PDFDrukujEmail

W rod 21 czerwca 2017 roku odbyo si podsumowanie konkursw plastycznych i plastyczno ? literackich ?Listy do Ziemi? dla uczniw klas 1 ? 3 Szkoy Podstawowej oraz wrczenie nagrd. W konkursach wzio udzia 76 uczniw. Dzikuj wszystkim uczestnikom serdeczne podzikowania za wykonanie wspaniaych prac. Nie byo to atwe zadanie, gdy pierwszaki wykonyway swoje listy w formie rysunkowej ukazujc dziaania przyjazne przyrodzie. Drugoklasici napisali przepikne yczenia i listy dla Ziemi, z ktrych mona byo si dowiedzie, jak naley chroni przyrod, rodowisko i nasz planet Ziemi. Trzecioklasici opisywali w swoich listach co ludzie mog codziennie robi, jak postpowa, by wdroy w ycie ekologiczne dziaania sprzyjajce ochronie naszej planety.

Więcej

W kierunku natury...

 • PDFDrukujEmail

To tegoroczne haso szkolnych obchodw Dnia Ziemi zorganizowanych przez Katarzyn Lejk dla uczniw klas 1 ? 3 ze Szkoy Podstawowej w Osiu w miesicach maj - czerwiec. Podczas pierwszego spotkania w obchodach uczestniczy pracownik Nadlenictwa Osie p. Dawid Warzyski, ktry bardzo ciekawie przedstawi uczniom atrakcje przyrodnicze gminy Osie, pokaza na zdjciach fajne miejsca, ktre warto obejrze oraz opowiedzia o zwierztach yjcych w pobliskich lasach. To wszytko okraszone byo interesujcymi zdjciami przyrodniczymi, atrakcyjnymi opowiastkami z ycia zwierzt i pasj lenika -mionika przyrody, ktra udzielia si uczniom.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

W dniu 6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczk do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Dzieci oglday ciekawie wkomponowane w len ciek modele dinozaurw ? wielkich jaszczurw yjcych na Ziemi od 231 do 66 mln lat temu. Kolejnym punktem zwiedzania byo Muzeum Ziemi i podziwianie skamieniaoci, w ktrych odbiy si lady dawnych zwierzt i rolin yjcych na naszej planecie. Wielu emocji dostarczy film ogldany w jakoci 5D o pocztkach Ziemi i panowaniu dinozaurw.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

"Modzi Panowie i mode Panie, zapraszamy na ekoczytanie". Pod takim hasem panie Maria Siekierkowska i Joanna Rajnik  po raz ostatnie w tym roku szkolnym powitay dzieci na Ekoczytaniu. Z ksiki ?Pstryk! jak oszczda energi? uczniowie kl. II a dowiedzieli si, skd pochodzi energia i jak si j przetwarza oraz co to s odnawialne i nieodnawialne rda energii. Poznali rwnie alternatywne sposoby pozyskiwania energii a take metody zmniejszenia jej zuycia w domu. Zajcie zostao wzbogacone poprzez prezentacj pani Marleny Wojciechowskiej - Edukator UM w Toruniu ?Odnawialne rda energii?. Do zbaczenia w nowym roku szkolnym.

JR


 • PDFDrukujEmail

Dnia 31.05.2017 r. odby si konkurs czytelniczy dla uczniw kl. III, ktrego celem byo rozbudzanie zainteresowa yciem i twrczoci Hansa Christiana Andersena oraz popularyzacja czytelnictwa wrd uczniw. Dzieci musiay przeczyta 5 bani wskazanych przez organizatorw. Rywalizoway ze sob trzyosobowe druyny. Trzecioklasici zmierzyli si z 7 zadaniami konkursowymi. Po zacitej rywalizacji zwycizya klasa IIIa w skadzie: Adam Solecki, Julia Ciachorowska, Klaudia Zalewska uzyskujc 37 pkt., o 2 punkty mniej zdobyli uczniowie klasy III b: Julia Weisbrot, Zuzanna Nastrna i Nikola Mientka, na trzecim miejscu upasowaa si klasa III c w skadzie: Natalia Zikowska, Marta Jakimowicz, Amelia Szygendowska, uzyskujc 33,5 pkt. Kada klasa otrzymaa pamitkowy dyplom, a nagrody ksikowe wrczone zostan uczestnikom konkursu na apelu szkolnym. Nad prawidowym przebiegiem konkursu czuwao jury: p. Magorzata Dombrowska i p. Katarzyna Lejk.Organizatorami imprezy czytelniczej byy: Joanna Rajnik i Alina Bagiska.

 JR


Wycieczka do Chojnic

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3a, 3c wraz z wychowawczyniami i opiekunem Szkolnego Koa Caritas pojechali do Chojnic. Wizyt rozpoczli od pobytu na basenie, gdzie mogli da upust swoim wodnym zabawom. Zmczeni zjedli obiad z deserem i udali si do Eksperymentarium. Zobaczyli wystaw ywych patyczakw. Podczas gdy prelegent opowiada o nich ciekawie, mona je byo pooy sobie na rce.

Więcej

Więcej artykułów…

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś160
Wczoraj351
Wizyt w tygodniu1784
W tym miesiącu6158
Razem370895

Jest 63 użytkowników online

HomeStart