Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Spotkanie z przeszłością

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniowie klas 1-3 przenieśli się na chwilę do przeszłości. Okazją do tego było spotkanie zorganizowane przez panie E. Sosnowicz i R. Grabską pt. „Spotkanie z przeszłością”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, dotknąć a nawet użyć takich przedmiotów jak: moździerz, młynek ręczny, kołowrotek, wełna owcza, balia, tara, maselnica, żelazko  na duszę itp.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

14 października to Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela . Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty .

Więcej

Święto ziemniaka

 • PDFDrukujEmail

30 września 2013r dzieci 5-cio i 6-cio letnie brały udział w wycieczce z okazji "Święta ziemniaka". Dzieci wraz z opiekunami obserwowały jesienne prace w polu - wykopki. Następnie uczestniczyliśmy w pracach polowych zbierając ziemniaki. Zebrane ziemniaki wzbogacą zbiory w kąciku przyrody oraz zostaną wykorzystane do wykonania ziemniaczanych pieczątek. Na zakończenie zjedliśmy smaczne pieczone, ziemniaki a potem nasi gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Serdecznie im za wszystko dziękujemy. Pogoda i humory dopisały, do zobaczenia za rok.
B.D.

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail
 
Jak co roku, wszyscy uczniowie naszej szkoły przyłączyli się w dniu dzisiejszym do akcji „Sprzątanie Świata”. Od rana odbyły się zajęcia lekcyjne, następnie uczniowie wszystkich klas i oddziałów zebrały się na boisku.Każdej klasie został przydzielony rewir do przejścia i oczyszczenia ze znalezionych śmieci.

Więcej

Witaj szkoło!

 • PDFDrukujEmail

Wakacje już za nami. Wszystko co przyjemne kończy się szybciej. Dzisiaj po dwóch miesiącach przerwy od nauki, rozległ się pierwszy szkolny dzwonek. Będzie on teraz towarzyszyć nam przez najbliższy rok szkolny, wzywając nas na lekcje i przerwy.Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2013/14 dokonała w naszej szkole Pani dyrektor Aleksandra Kater, która powitała wszystkich zgromadzonych w naszej szkole tj. uczniów klas 0-3, nauczycieli, rodziców, obsługę i gości.

Więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego 2012/13.O godz. 9.00 wszystkich uczniów klas 0-3 ,nauczycieli, gości i rodziców powitała pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda. Koniec roku szkolnego to uwieńczenie trudu i pracy każdego ucznia. Sekretarz Urzędu Gminy pani Beata Jagła z tej okazji wręczyła każdemu dziecku kończącemu oddział „0” książkę wraz z życzeniami dalszej ciekawej podróży jaką jest edukacja. Wyróżniający się uczniowie w każdej klasie otrzymali nagrody w postaci książek za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, które wręczyła pani dyrektor.

Więcej

Wycieczka po Kaszubach klas 3

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu 25.06.2013 r. klasy III a i III b zwiedziły ciekawe miejsca na Kaszubach. Pomimo deszczowej aury humory dopisywały, a zwiedzanie rozpoczęliśmy od fermy strusi w Garczynie. Tam obejrzeliśmy urokliwe strusie w różnych okresach rozwoju, ich jaja i pióra. Dowiedzieliśmy się, że jedno jajo strusie  ma wagę 25 jaj kurzych i trzeba go gotować na miękko 45 minut, a na twardo 1,5 godziny. Potem udaliśmy się do Wdzydz Kiszewskich, gdzie obejrzeliśmy zabytkowe chłopskie chaty z XVIII i początkach XIX wieku, dwa kościoły i wiatraki, zagrody chłopskie, warsztat kołodzieja, dom robotników leśnych, gburską chatę itp.

Więcej

Czerwcowe dbanie o przyrodę

 • PDFDrukujEmail

Dzień Ziemi to nie tylko 22 kwiecień. To dbanie o przyrodę przez cały rok. W dniach 17 – 21.06.2013 r. uczniowie klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej wzięli udział w szkolnych obchodach Dnia Ziemi. Przebiegały one pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady” i rozpoczęły się omówieniem zagadnień ochrony przeciwpożarowej w lasach. W dalszej kolejności dzieci dowiedziały się, co to są elektrośmieci i dlaczego są groźne dla środowiska. Prezentację na te tematy poprowadził w poniedziałek pan Dawid Warzyński pracownik Nadleśnictwa Osie.

Więcej

Wycieczka do Torunia klas trzecich

 • PDFDrukujEmail

Klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika - Torunia.  Najpierw uczniowie obejrzeli w Teatrze Baj Pomorski przedstawienie pt. „Jaskółeczka”.  Każdego urzekła magia teatru, muzyka, kostiumy i gra aktorów. Potem dzieci obejrzały faunę i florę ogrodu zoobotanicznego. Następnie pieszo udaliśmy się do Parku Etnograficznego, gdzie razem z przewodnikiem obejrzeliśmy dawne chaty chłopskie z XVIII i XIX wieku, ich umeblowanie, młyn wodny, wiatrak, remizę strażacką z wozem konnym, urocze płoty z chrustu i gałęzi oraz piece do wypiekania chleba.

Więcej

Wycieczka do Torunia klas trzecich

 • PDFDrukujEmail

Klasy III a i III b wybrały się na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika - Torunia.  Najpierw uczniowie obejrzeli w Teatrze Baj Pomorski przedstawienie pt. „Jaskółeczka”.  Każdego urzekła magia teatru, muzyka, kostiumy i gra aktorów. Potem dzieci obejrzały faunę i florę ogrodu zoobotanicznego. Następnie pieszo udaliśmy się do Parku Etnograficznego, gdzie razem z przewodnikiem obejrzeliśmy dawne chaty chłopskie z XVIII i XIX wieku, ich umeblowanie, młyn wodny, wiatrak, remizę strażacką z wozem konnym, urocze płoty z chrustu i gałęzi oraz piece do wypiekania chleba. Ukoronowaniem wycieczki był pobyt w Planetarium i obejrzenie filmu pt. „Cudowna podróż”.  W salach Orbitarium i Geodium dzieci zobaczyły odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m, wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka. Same eksperymentowały włączając odpowiednie przyciski przy różnorodnych urządzeniach, śledziły lot sond kosmicznych, wygląd planet w kosmosie, poznały działanie wirów wodnych, lepkość cieczy itp. Mogły popróbować doświadczeń związanych ze startem sondy kosmicznej, spłaszczeniem Ziemi przy biegunach, sprawdziły ile ważyłyby na księżycu, czy słońcu, obejrzały kolekcję skał i minerałów. Wizyta w planetarium toruńskim pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia. Do domu powróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

K.L.

Wycieczka klas 0

 • PDFDrukujEmail
W piątek, 14.06.2013r. odbyła się wycieczka klas "0". Uczniowie wyjechali do Familly Parku, gdzie zabawa nie miała końca, albowiem dzieci korzystały min. z: rajdów samochodowych, kręgli, tunelu linowego a także z dmuchanej zjeżdżalni. Stamtąd wymalowani, przypominający znane postaci z bajek udali się wraz z opiekunkami do Myślęcinka. Pobyt w Zoo był zachwycający, gdyż dzięki sprzyjającej pogodzie zwierzęta zaprezentowały się zwiedzającym w pełnej krasie. I tak zmęczeni oraz pełni wrażeń zakończyli wspólną wyprawę.     
E.Ch.

Dzień Mamy i Taty

 • PDFDrukujEmail
28.05. i 29.05.2013r. w Jutrzence odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, które przygotowały dzieci z zerówek. Sześciolatki zaprezentowały część artystyczną: recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zatańczyły a także odśpiewały gościom sto lat, składając tym samym, jak najlepsze życzenia. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie upominków w postaci obrazka ściennego. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym rodzicom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
E.Ch.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

W tym roku Dzień Dziecka przypadł w sobotę, zatem dzisiaj w naszej szkole uczniowie po trzech lekcjach nauki miały swoje święto. Zabawa rozpoczęła się przepyszną zupą grochową, którą zjadły wszystkie dzieci z apetytem. Kiedy żołądki były już pełne był czas na ruch. Wszystkie klasy wzięły udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Na każdego czekały słodkie nagrody, a na koniec każde dziecko zjadło orzeźwiającego  loda. Pogoda dopisała, humory również, szkoda, że na następny taki dzień trzeba czekać rok.

Wycieczka nad morze klas drugich

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich skoro świt udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Najpierw pojechali do Gdyni do Teatru Muzycznego, gdzie obejrzeli widowisko muzyczne pt. ”Pchła Szachrajka”.
Wszystkich urzekły poza grą aktorską przepiękna scenografia i bardzo kolorowe kostiumy. Następnie uczniowie odbyli rejs statkiem Dragon, na którym to wszyscy poczuli się jak piraci na morzu.
Po tych atrakcjach z apetytem wszyscy zjedli obiad, po którym pojechali do Sopotu.

Więcej

Gminne Zawody Sprawnościowe klas 0 - 3

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej  miało miejsce spotkanie sportowe, w którym wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych. Atmosfera była bardzo gorąca, doping zapewnili pozostali uczniowie klas 0-3 oraz goście przyjezdni z innych szkół. Zawodnicy wykazali się siłą walki i prawdziwym duchem sportowym. Jury w składzie : E. Kurek, M. Bagiński  oraz W. Otlewska  czuwało nad sprawiedliwą oceną wykonywanych konkurencji. Zawody poprowadziły R. Grabska i E. Sosnowicz

Więcej

Zajęcia w terenie ?Tropy?

 • PDFDrukujEmail
14.02. oraz 15.02.2013r. Nasi przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują lasy Borów Tucholskich a także zapoznać się ze śladami jakie one zostawiają na śniegu. Zajęcia odbyły się za przewodnictwem pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pani Moniki Wiśniewskiej. Dzieci za pomocą specjalnie wykonanych w tym celu tropów konstruowały własne szlaki a także obrazy pt.? Moje zwierzątko?. Zabawa na śniegu dobiegła do końca w sali, kiedy to sześciolatki używając pieczątek, stworzyły piękne krajobrazy Borów Tucholskich.
E.Ch.

Zajęcia w terenie ?Tropy?

 • PDFDrukujEmail
 
14.02. oraz 15.02.2013r. Nasi przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują lasy Borów Tucholskich a także zapoznać się ze śladami jakie one zostawiają na śniegu. Zajęcia odbyły się za przewodnictwem pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pani Moniki Wiśniewskiej. Dzieci za pomocą specjalnie wykonanych w tym celu tropów konstruowały własne szlaki a także obrazy pt.? Moje zwierzątko?. Zabawa na śniegu dobiegła do końca w sali, kiedy to sześciolatki używając pieczątek, stworzyły piękne krajobrazy Borów Tucholskich.
E.Ch.

Radość z zimy

 • PDFDrukujEmail
Dzisiejszej nocy zima dała znać o sobie, i rano obudziliśmy się w krainie zasypanej śniegiem. Wiadomo, że najbardziej ze śniegu cieszą się dzieci. Tak też korzystając z okazji, że na dworze nie było tęgiego mrozu, uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią  postanowili ulepić bałwana. Każdy pracował jak mógł, dużo było przy tym śmiechu, radości i zabawy. Nasze dzieło można obejrzeć poniżej.

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail


05.02. i 06.02.2013r. w Jutrzence odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przygotowały dzieci z zerówek. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń, sześciolatkowie zaprezentowali część artystyczną, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zatańczyli a także odśpiewali gościom sto lat i wręczyli wcześniej wykonane upominki. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu
.
E.Ch.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym jak co roku odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0- 3. Przez dwie godziny dzieci przebrane za różne postaci z bajek, komiksów, filmów i własnej wyobraźni bawiły się . Miały miejsce różne konkursy taneczne, zręcznościowe i nie tylko. Humory dopisywały wszystkim. Oprawę muzyczną  jak i całe prowadzenie zapewnił nam pan Andrzej Smeja, z którym dzieci spotykają się już od kilku lat. Czekamy na kolejny bal w przyszłym roku.

Niespodzianka

 • PDFDrukujEmail
Po feriach na uczniów klas drugich czekały w salach lekcyjnych niespodzianki. Podczas , gdy uczniowie wypoczywali w salach zostały wymienione meble. Każdy uczeń ma teraz  miejsce na swoje książki i przybory w szafkach i na półkach. Ponadto pojawiły się też nowe biurka i regały.

Znamy już wyniki konkursu matematycznego OXFORD 2012.

 • PDFDrukujEmail

Miano laureata II stopnia uzyskał Klaudiusz Kwaśniewski uczeń klasy III a-92 pkt., zaś laureatami III stopnia zostali Jan Bocian i Michał Szułczyński uczniowie klasy III b 88 pkt. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oprac. E.S.

Czas Bożego Narodzenia

 • PDFDrukujEmail
Uśmiechów losu od ucha do ucha
na święta i Nowy Rok.....
 

Jak co roku w naszej szkole,  przed rozejściem się do domów na czas świąt organizowane są Wigilie klasowe. W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie klas  0 -3 spotkali sie na sali, gdzie koleżanki starszych klas przekazały nam światełko betlejemskie. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, każda z klas zaśpiewała kolędę.

Więcej

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

 

Miniony piątek, 30.11. był okazją aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości a także do rozbudzenia u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji. I tak nasi najmłodsi uczniowie, wzmocnili więzi emocjonalne poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

Więcej

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy i pocieszają. W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim i zawsze jest potrzebny Miś! "– pod takim hasłem już kolejny raz został zorganizowany u Nas Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej

XVIII EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO OXFORD PLUS

 • PDFDrukujEmail

Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Oxford Test Matematyka Plus organizowany przez Oxford Educational. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej.Do testu przystąpili uczniowie z klasy IIIa :Jan Bocian i Michał Szułczyński oraz uczniowie klasy III b Klaudiusz Kwaśniewski i Aleksandra Zwiewka.alt

 E.S.Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś233
Wczoraj350
Wizyt w tygodniu1836
Wizyt w miesiącu9643
Razem256239

Jest 56 użytkowników online

HomeStart