Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Dzień Matki i Ojca

 • PDFDrukujEmail

Końcowe dni maja i pierwsze dni czerwca to dni, które wśród dzieci przedszkolnych związane są ściśle z rodziną. Dlaczego? Bowiem przygotowują się one do uroczystości pt. "Dzień Mamy i Taty".  Po raz pierwszy Dzień Matki w Polsce obchodzono w 1914 roku w Krakowie, czyli równo 100 lat temu. Dzień  Matki jest świętem międzynarodowym, ale nie przypada w każdym kraju tego samego dnia. 26 maja Dzień Matki jest obchodzony jedynie w Polsce.Nasze dzieci zaprezentowały się rodzicom z wielkim zadowoleniem i dumą na twarzy. Pociechy zadały sobie wiele trudu by przygotować artystyczny program. Były wiersze dla i o rodzicach, okolicznościowe piosenki i przepiękne tańce.
Koniec spotkania umiliło wręczenie upominków przygotowanych przez dzieci.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych. W dniu dzisiejszym również w naszej szkole nie było tradycyjnych zajęć lekcyjnych tylko wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami oddały się uciechom. Uczniowie klas 0 -3 wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych typu: skoki w workach, bieg po krzesełku, skoki na piłkach itp. Jak zwykle było przy tym wiele emocji, zabawy i śmiechu. W trakcie zabawy dzieci były częstowane słodyczami , na zakończenie imprezy wszyscy zjedli wspólny posiłek.

Gminne Zawody Sprawnościowe klas 0-3

 • PDFDrukujEmail

Wzorem ubiegłego roku, w dniu dzisiejszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej odbyły się Gminne Zawody Sportowe klas 0-3.W zawodach wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych.

Więcej

Wizyta w OSP

 • PDFDrukujEmail

21.05.2014r. nasi najmłodsi uczniowie, a mianowicie dzieci z klas 0 wraz z wychowawczyniami odwiedzili Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Dzięki uprzejmości strażaków, dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich a nawet posiedzieć w nich przez chwilkę. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków, za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof i w jaki sposób pomagają poszkodowanym. Spotkanie umilił "zimny prysznic".     

Wizyta Tiliobusu

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły w dniu dzisiejszym udały się na wycieczkę do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Powodem spotkania był przyjazd Tiliobusu – specjalnie przystosowanego samochodu – mobilnego stoiska ekologicznego. Pracownicy Tiliobusu przyjechali  do Osia w ramach realizacji projektu, którego głównym celem jest zwiększenie akceptacji zasad ochrony przyrody wśród społeczności lokalnej i wzmocnienie zasobów przyrodniczych regionu, w tym przede wszystkim obszarów Natura 2000. Najpierw uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat przyrody, jej ochrony, by następnie już czynnie wziąć udział w grach, zabawach o tematyce przyrodniczej. Każdy uczeń zobowiązał się do szanowania naszej przyrody, bo od niej zależy nasze egzystowanie.

Mały naukowiec

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15.05.2014r. odbyło się spotkanie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych w  Osiu w ramach projektu "Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec" organizowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Więcej

Dzień Ziemi wśród "zerówek"

 • PDFDrukujEmail

25 kwietnia w Szkole Podstawowej, klasy "0" obchodziły Dzień Ziemi pod hasłem: "Jestem przyjacielem ziemi". Myśl przewodnią całości stanowiło ukazanie za pomocą prezentacji multimedialnej piękna naszej planety, która jest w niemądry sposób wykorzystywana i jak my zwykli jej mieszkańcy możemy ją chronić i o nią dbać. Uczniowie rozwiązali test ekologiczny, zaangażowano wybrane dzieci do segregacji wcześniej przygotowanych śmieci, a także do wykonania zadań, umieszczonych w tajemniczych listach.

Więcej

Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

 • PDFDrukujEmail

 

             Dzieci pięcioletnie przebywające w świetlicy szkolnej uczestniczyły w środę 16.04.14 r. w imprezie czytelniczej „Wielkanocne czytanie” przygotowanej przez nauczyciela-bibliotekarza Joannę Rajnik.

Więcej

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali,a nad którymi warto jeszcze popracować. Uczniowie trzecich klas naszej szkoły dzisiaj przystąpili również do tego sprawdzianu.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

Program "Poczytaj Bratkowi"

 • PDFDrukujEmail

Bratek – bohater Ortograffiti i dzieci – wyruszył w podróż po wszystkich szkołach podstawowych, by zachęcić dzieci do czytania książek. Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zorganizowali z tej okazji w swoich szkołach kąciki czytelnicze „Poczytaj Bratkowi”. Uczniowie naszej szkoły włączyli się i również czytali młodszym kolegom, zachęcając tym samym do podejmowania prób samodzielnego czytania. Wszystkim życzymy zapału i radości w odkrywaniu pięknego świata książki…

Spotkanie z ornitologiem

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12.03.2014 r. w  otoczeniu szkoły podstawowej w Osiu  zostały przeprowadzone warsztaty ornitologiczne mające na celu podglądanie ptaków w terenie. Animacje przeprowadził pan Dawid Kilon , organizatorką była pani   Małgorzata Recka, pracownicy K- P ODR Minikowo. Projekt o nazwie " Trop Natury" realizowany jest ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego , który realizowany jest przez  K- P ODR w Minikowie. 

Więcej

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Jak karnawał to karnawał! Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się dzisiaj bal karnawałowy. Dzieci czekały na to wydarzenie już od dawna, podekscytowanie było zauważalne u nich od samego rana. Jednak najpierw „praca”, potem obowiązki. Od godziny 10 w szkole słychać było tylko muzykę i głosy rozbawionych dzieci.

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail

20, 21, 22 oraz 24.01.2014r. w Szkole Podstawowej odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przygotowały dzieci z zerówek. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przybyłym gościom, a następnie sześciolatki zaprezentowały część artystyczną. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zatańczyły a także odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu.

E.Ch.

GRATULACJE TRZECIOKLASIŚCI!!!

 • PDFDrukujEmail

14 stycznia  zostały ogłoszone wyniki KONKURSU OXFORD-TEST MATEMATYCZNY PLUS, który odbył się 5 listopada 2013r.
W jesiennej edycji wzięło udział 9 uczniów klas III.
Największy sukces odnieśli uczniowi z klasy III b Marcin Zieliński i Jakub Różyński uzyskując  maksymalną liczbę 100 punktów- to LAUREACI I STOPNIA Z WYRÓŻNIENIEM.

Pozostałe wyniki:

 Laureat I stopnia- Adam Piekarski kl.IIIa- 96 punktów

 Laureat II stopnia- Aleksandra Iglińska kl.IIIb- 92 punkty

 Laureat II stopnia- Krzysztof Sprada kl.IIIa- 92 punkty

 Laureat III stopnia- Kacper Król kl. IIIb- 88 punków

 Laureat III stopnia- Mateusz Kawecki kl.IIIB- 88 punktów.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

E.S. 

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

W ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe. Najpierw wszyscy spotkali się na sali, gdzie  przybył  mimo braku śniegu do nas Mikołaj, który wysłuchał kolęd w wykonaniu każdej klasy i oddziału. Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po tej części, w klasach odbyły się spotkania przy opłatku i poczęstunku, wszyscy sobie składali życzenia, znalazły się też upominki dla uczniów.
W tych radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów by spotkać się już w Nowym Roku 2014.

Podsumowanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku, zorganizowany został przez panie  L. Cyrczak i J.Nagórską konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną na Boże Narodzenie. Uczniowie, którzy oddali kartki do oceny wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Jury w ocenie kartek brało pod uwagę: pomysłowość, estetykę wykonania, kolorystykę, technikę wykonania i tematykę. Było bardzo wiele pięknych prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Spotkanie z pracownikiem WPK

 • PDFDrukujEmail
  W piątek 13.12.13r. oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Monika Wiśniewska, pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Spotkanie to przebiegło pod hasłem: "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Dzieci miały możliwość zaobserwować w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie w ten ciężki dla przeżycia czas dzięki ciekawej prezentacji. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt." Moje ulubione zwierzątko". Uczniowie zostali obdarowani pięknymi książkami oraz upominkami.

E.Ch.

Spotkanie z saperami

 • PDFDrukujEmail

13.12.13r.(piątek) w Jutrzence odbyło się spotkanie z Wojskiem. Odwiedził Nas Patrol Rozminowania 13 z Chełmna. Spotkanie miało na celu zapoznać dzieci klas 0-3 z prawidłowym zachowaniem się wobec napotkanego materiału wybuchowego, pozostałościach po II Wojnie Światowej. Żołnierze zaprezentowali granaty, naboje a także filmy wystrzałów bomb na poligonie w Toruniu. Na zakończenie chętni uczniowie przymierzyli nieodzowną część garderoby każdego żołnierza, a mianowicie hełm i kamizelkę, miały też możliwość dotknąć  różnego rodzaju niewybuchy.
E.Ch.

Mikołajkowe spotkanie

 • PDFDrukujEmail
6 grudnia w każdym oddziale przedszkolnym odbyło się "Mikołajkowe spotkanie" z p. Joanną Rajnik- bibliotekarzem szkolnym. Dzieci poznały legendę o Św. Mikołaju, oglądały zgromadzone na wystawce książki związane z postacią Mikołaja i Świętami Bożego Narodzenia, rozwiązywały zagadki oraz bawiły się przy dźwiękach piosenki "Mikołaju, to już czas...". Dzień uatrakcyjniła również loteria fantowa, przygotowana przez Radę Rodziców oraz słodkie niespodzianki, którymi obdarowały dzieci "Mikołaje' ze szkolnego koła Caritas.
E.C.

Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail
Kolejny raz został zorganizowany u Nas Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystko odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 25. i 26.11.2013r. W spotkaniu, wzięły udział dzieci (i ich pluszowe misie) z oddziałów przedszkolnych, wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz organizatorkami: Panią Joanną Rajnik, Panią Anną Melzer a także Panią Marią Siekierkowską, jak również z Panem Dawidem Warzyńskim.

Więcej

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
Uczniowie klas 3, wspólnie na sali gimnastycznej bawiąc się przelewali wosk przez uszko klucza, a następnie odczytywali patrząc na cień co może ich spotkać miłego w nadchodzącym roku, odczytywano układ szpileczek, data urodzin co wskazuje dla każdego, itp. Wszystkie zabawy, interpretacje były traktowane z „przymrużeniem oka”, chodziło głównie  od dobrą zabawę i humor.

Wyjazd do teatru

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru w Grudziądzu na premierę bajki „Karczma diabła” w reżyserii  Zbigniewa Kulwickiego. „Pewnego dnia do położonej na odludziu karczmy, przybywa wielce tajemniczy gość. Jego pełne złota kufry przyciągają uwagę złych i chciwych właścicieli karczmy. Pazerni na pieniądze oberżyści postanawiają okraść swojego klienta. Podczas kradzieży, na plecach niecnych karczmarzy lądują „samobijące kije”, które niemiłosiernie otrzepują im skórę. Ich krzyk i lament budzą tajemniczego gościa, który okazuje się diabłem.
 Władca piekieł daruje im życie w zamian za współpracę. Od tej chwili w karczmie zaczynają dziać się przedziwne historie…”

 

Spotkanie z przeszłością

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniowie klas 1-3 przenieśli się na chwilę do przeszłości. Okazją do tego było spotkanie zorganizowane przez panie E. Sosnowicz i R. Grabską pt. „Spotkanie z przeszłością”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, dotknąć a nawet użyć takich przedmiotów jak: moździerz, młynek ręczny, kołowrotek, wełna owcza, balia, tara, maselnica, żelazko  na duszę itp.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

14 października to Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela . Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty .

Więcej

Święto ziemniaka

 • PDFDrukujEmail

30 września 2013r dzieci 5-cio i 6-cio letnie brały udział w wycieczce z okazji "Święta ziemniaka". Dzieci wraz z opiekunami obserwowały jesienne prace w polu - wykopki. Następnie uczestniczyliśmy w pracach polowych zbierając ziemniaki. Zebrane ziemniaki wzbogacą zbiory w kąciku przyrody oraz zostaną wykorzystane do wykonania ziemniaczanych pieczątek. Na zakończenie zjedliśmy smaczne pieczone, ziemniaki a potem nasi gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Serdecznie im za wszystko dziękujemy. Pogoda i humory dopisały, do zobaczenia za rok.
B.D.

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail
 
Jak co roku, wszyscy uczniowie naszej szkoły przyłączyli się w dniu dzisiejszym do akcji „Sprzątanie Świata”. Od rana odbyły się zajęcia lekcyjne, następnie uczniowie wszystkich klas i oddziałów zebrały się na boisku.Każdej klasie został przydzielony rewir do przejścia i oczyszczenia ze znalezionych śmieci.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś296
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1256
Wizyt w miesiącu4383
Razem329924

Jest 37 użytkowników online

HomeStart