Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Zajęcia w terenie ?Tropy?

 • PDFDrukujEmail
 
14.02. oraz 15.02.2013r. Nasi przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują lasy Borów Tucholskich a także zapoznać się ze śladami jakie one zostawiają na śniegu. Zajęcia odbyły się za przewodnictwem pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pani Moniki Wiśniewskiej. Dzieci za pomocą specjalnie wykonanych w tym celu tropów konstruowały własne szlaki a także obrazy pt.? Moje zwierzątko?. Zabawa na śniegu dobiegła do końca w sali, kiedy to sześciolatki używając pieczątek, stworzyły piękne krajobrazy Borów Tucholskich.
E.Ch.

Radość z zimy

 • PDFDrukujEmail
Dzisiejszej nocy zima dała znać o sobie, i rano obudziliśmy się w krainie zasypanej śniegiem. Wiadomo, że najbardziej ze śniegu cieszą się dzieci. Tak też korzystając z okazji, że na dworze nie było tęgiego mrozu, uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią  postanowili ulepić bałwana. Każdy pracował jak mógł, dużo było przy tym śmiechu, radości i zabawy. Nasze dzieło można obejrzeć poniżej.

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail


05.02. i 06.02.2013r. w Jutrzence odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przygotowały dzieci z zerówek. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń, sześciolatkowie zaprezentowali część artystyczną, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zatańczyli a także odśpiewali gościom sto lat i wręczyli wcześniej wykonane upominki. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu
.
E.Ch.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym jak co roku odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0- 3. Przez dwie godziny dzieci przebrane za różne postaci z bajek, komiksów, filmów i własnej wyobraźni bawiły się . Miały miejsce różne konkursy taneczne, zręcznościowe i nie tylko. Humory dopisywały wszystkim. Oprawę muzyczną  jak i całe prowadzenie zapewnił nam pan Andrzej Smeja, z którym dzieci spotykają się już od kilku lat. Czekamy na kolejny bal w przyszłym roku.

Niespodzianka

 • PDFDrukujEmail
Po feriach na uczniów klas drugich czekały w salach lekcyjnych niespodzianki. Podczas , gdy uczniowie wypoczywali w salach zostały wymienione meble. Każdy uczeń ma teraz  miejsce na swoje książki i przybory w szafkach i na półkach. Ponadto pojawiły się też nowe biurka i regały.

Znamy już wyniki konkursu matematycznego OXFORD 2012.

 • PDFDrukujEmail

Miano laureata II stopnia uzyskał Klaudiusz Kwaśniewski uczeń klasy III a-92 pkt., zaś laureatami III stopnia zostali Jan Bocian i Michał Szułczyński uczniowie klasy III b 88 pkt. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oprac. E.S.

Czas Bożego Narodzenia

 • PDFDrukujEmail
Uśmiechów losu od ucha do ucha
na święta i Nowy Rok.....
 

Jak co roku w naszej szkole,  przed rozejściem się do domów na czas świąt organizowane są Wigilie klasowe. W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie klas  0 -3 spotkali sie na sali, gdzie koleżanki starszych klas przekazały nam światełko betlejemskie. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, każda z klas zaśpiewała kolędę.

Więcej

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

 

Miniony piątek, 30.11. był okazją aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości a także do rozbudzenia u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji. I tak nasi najmłodsi uczniowie, wzmocnili więzi emocjonalne poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

Więcej

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy i pocieszają. W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim i zawsze jest potrzebny Miś! "– pod takim hasłem już kolejny raz został zorganizowany u Nas Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej

XVIII EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO OXFORD PLUS

 • PDFDrukujEmail

Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Oxford Test Matematyka Plus organizowany przez Oxford Educational. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej.Do testu przystąpili uczniowie z klasy IIIa :Jan Bocian i Michał Szułczyński oraz uczniowie klasy III b Klaudiusz Kwaśniewski i Aleksandra Zwiewka.alt

 E.S.Więcej

Nasi uczniowie w Kosmosie

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniów klas drugich spotkała wyjątkowa atrakcja. Najpierw obejrzeli film animowany „Żółwik Summy2”. Tym razem dzielny żółwik wpadł w sidła podstępnych łowców i trafił do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawiał turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki.alt

Więcej

Ślubowanie klas pierwszych

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w sali GOK odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Całą uroczystość prowadziły uczennice Samorządu Szkolnego klas 4-6. Wśród zaproszonych gości miejsca zajęli  dyrektor Zespołu Szkół w Osiu p. Aleksandra Kater, wicedyrektor p. Bożena Głąb-Hebda, pedagog szkolny p. Małgorzata Dombrowska oraz sekretarz Urzędu Gminy p. Beata Jagła. alt

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail
alt14 października to Dzień Edukacji Narodowej......Jest to okazja by podziękować wszystkim pracownikom szkoły tj. nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i obsłudze za trud wkładany w codzienną pracę związaną z nauczaniem i wychowaniem dzieci. W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym pani dyrektor Aleksandra Kater podziękowała wszystkim pracownikom za dotychczasowa pracę , życzyła jednocześnie wytrwałości, zadowolenia i pasji w dalszej pracy. Doceniła też trud wkładany przez nauczycieli i wręczyła nagrody dyrektora. Całość uświętnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich.
R.G.

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail
alt
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w akcji Sprzatanie Świata. W piątek 21 września po trzeciej godzinie lekcyjnej każda klasa miała przydzielony rewir do przejścia i oczyszczenia ze śmieci.

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

 • PDFDrukujEmail
alt
Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie Zespołu Szkół w tym klas 0-3 usłyszeli pierwszy dzwonek szkolny. Skończył się czas beztroskiej zabawy, braku obowiązków i wolno płynących chwil.

Więcej

Wakacje , wakacje już, już....

 • PDFDrukujEmail

Przez dziesięć miesięcy wszyscy uczniowie pracowali zdobywając wiedzę  w szkole. Wreszcie nadszedł upragniony czas wypoczynku. Dzisiaj miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12. W sali zgromadzili się uczniowie klas 1 - 3, nauczyciele i rodzice. Na początku zostały wręczone nagrody zdobyte przez uczniów naszej szkoły w konkursie "Zagrożenia internetu" prowadzonym przez Komendę Powiatową  Policji w Świeciu.
alt

Więcej

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail
alt

W piątek 21 czerwca uczniowie klas 1 a, b wybrali się do kina HELIOS w Grudziądzu na film pt. "Goryl Śnieżek w Barcelonie"
Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu.

Więcej

Czas wycieczek

 • PDFDrukujEmail
Maj i czerwiec to okres kiedy uczniowie klas 0 - 3 wyjeżdżają na zaplanowane wycieczki. Do tej pory oddziały 0 były w Bydgoszczy w Family Parku oraz w Myślęcinku, klasa 3 b udała sie do Malborka, klasa 3 a była na biwaku w Grudziądzu, klasy 2 a, b pojadą do Gdańska. Natomiast klasy 1 a, b były wczoraj na Rancho w Grudziądzu.


Więcej

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
Wczoraj aura nie dopisała uczniom klas 0-3 i musieliśmy zrezygnować z uczestnictwa w atrakcjach z okazji Dnia Dziecka zaplanowanych na kąpielisku w Tleniu. Jednak bawić można się wszędzie, niezaleznie od pogody.

Więcej

Konkurs ze znajomości lektur

 • PDFDrukujEmail
alt

Dzisiaj tj. 31 maja w sali GOK odbył się konkurs dla uczniów klas 1-3 ze znajomości lektur. W świat bajek wszystkich zgromadzonych wprowadził krótki program artystyczny przygotowany przez uczniow klasy 1 b pod kierownictwem pani E. Sosnowicz. W programie znalazły sie wiersze, zagadki i piosenki.
alt

Więcej

Egzamin klas 3

 • PDFDrukujEmail
alt
Uczniowie klas trzecich pisali 22 maja swój pierwszy egzamin, mający na celu określić  poziom  wiadomości i umiejętności zdobytych w czasie trzech lat edukacji. Czekamy na wyniki. Życzymy osiągnięcia wysokich not!
R.G.

Brawo chłopacy!

 • PDFDrukujEmailalt
Mamy już wyniki konkursu matematycznego KANGUR 2012- możemy być dumni z wyników jakie osiągnęli chłopcy z klas II.
BARDZO DOBRY wynik zajął JANEK BOCIAN z klasy II b z liczbą pkt. 95.
WYRÓŻNIENIE otrzymali KLAUDIUSZ KWAŚNIEWSKI – 83,75pkt. z klasy II a oraz MICHAŁ SZULCZYŃSKI - 83,05pkt. z klasy II b.

Na pochwałę zasługuje również JULITA KWIDZIŃSKA z klasy III a, której zabrakło 0,5 punkta do WYRÓŻNIENIA – zdobyła 70,05pkt.

BRAWO!!!!
E.S.

Doskonałe wyniki naszych MĄDRYCH GŁÓWEK w ogólnopolskim konkursie matematycznym MAT 2012

 • PDFDrukujEmail

11 stycznia odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny MAT 2012.
W konkursie, w kategorii SKOWRONEK uczestniczyło 1190 uczniów z całej Polski.Naszą SZKOŁĘ reprezentowali uczniowie uczestniczący w zajęciach rozwijających z matematyki „Zabawa z liczbami”:

Więcej

Rozsądne korzystanie z internetu

 • PDFDrukujEmail

alt
22 marca odbyło się spotkanie uczniów klas 1 – 3 z rzecznikiem prasowym  Komendy Powiatowej w Świeciu  aspirantem Markiem Rydzewskim. Prelekcja połączona  z prezentacją filmików miała uświadomić dzieciom jakie zagrożenia może mieć niewłaściwe korzystanie ze stron internetowych.

Więcej

Powitanie Wiosny!

 • PDFDrukujEmail

We środę, 21 marca wszyscy uczniowie klas 0 – 3 zgodnie z tradycją przemaszerowali ulicami ks. Semraua oraz Nowy Świat witając kalendarzową Wiosnę. Po powrocie na boisko szkolne każda klasa rzucała kolorowe Marzanny wydając przy tym okrzyki , aby raz na zawsze zima odeszła od nas. Zgodnie z ideą proekologiczną kukły nie zostały spalone ani wrzucone do rzeki – bo to zanieczyszcza nasza planetę, ale złożone w jednym miejscu, a następnie zutylizowane odpowiednio. Najwyraźniej dzieci były przekonujące, ponieważ mimo silnego wiatru wiejącego od rana, po korowodzie zaświeciło upragnione przez wszystkich słońce.

R.G.

"Strofka" na szczeblu powiatowym

 • PDFDrukujEmail

Na szczeblu powiatowym w 1 miejsce zajęła Oliwia Kołodziejczak a 2 Mateusz Betyna – wielkie gratulacje. Oliwka zakwalifikowała się do szczebla wojewódzkiego i będzie nas reprezentować 1 kwietnia w finale Turnieju Recytatorskiego „Strofka”, który odbędzie się w Pałacu w Lubostroniu. Trzymamy kciuki!!!
R.G.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś57
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu172
Wizyt w miesiącu5850
Razem290490

Jest 42 użytkowników online

HomeStart