Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Wakacje , wakacje już, już....

 • PDFDrukujEmail

Przez dziesięć miesięcy wszyscy uczniowie pracowali zdobywając wiedzę  w szkole. Wreszcie nadszedł upragniony czas wypoczynku. Dzisiaj miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12. W sali zgromadzili się uczniowie klas 1 - 3, nauczyciele i rodzice. Na początku zostały wręczone nagrody zdobyte przez uczniów naszej szkoły w konkursie "Zagrożenia internetu" prowadzonym przez Komendę Powiatową  Policji w Świeciu.
alt

Więcej

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail
alt

W piątek 21 czerwca uczniowie klas 1 a, b wybrali się do kina HELIOS w Grudziądzu na film pt. "Goryl Śnieżek w Barcelonie"
Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu.

Więcej

Czas wycieczek

 • PDFDrukujEmail
Maj i czerwiec to okres kiedy uczniowie klas 0 - 3 wyjeżdżają na zaplanowane wycieczki. Do tej pory oddziały 0 były w Bydgoszczy w Family Parku oraz w Myślęcinku, klasa 3 b udała sie do Malborka, klasa 3 a była na biwaku w Grudziądzu, klasy 2 a, b pojadą do Gdańska. Natomiast klasy 1 a, b były wczoraj na Rancho w Grudziądzu.


Więcej

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
Wczoraj aura nie dopisała uczniom klas 0-3 i musieliśmy zrezygnować z uczestnictwa w atrakcjach z okazji Dnia Dziecka zaplanowanych na kąpielisku w Tleniu. Jednak bawić można się wszędzie, niezaleznie od pogody.

Więcej

Konkurs ze znajomości lektur

 • PDFDrukujEmail
alt

Dzisiaj tj. 31 maja w sali GOK odbył się konkurs dla uczniów klas 1-3 ze znajomości lektur. W świat bajek wszystkich zgromadzonych wprowadził krótki program artystyczny przygotowany przez uczniow klasy 1 b pod kierownictwem pani E. Sosnowicz. W programie znalazły sie wiersze, zagadki i piosenki.
alt

Więcej

Egzamin klas 3

 • PDFDrukujEmail
alt
Uczniowie klas trzecich pisali 22 maja swój pierwszy egzamin, mający na celu określić  poziom  wiadomości i umiejętności zdobytych w czasie trzech lat edukacji. Czekamy na wyniki. Życzymy osiągnięcia wysokich not!
R.G.

Brawo chłopacy!

 • PDFDrukujEmailalt
Mamy już wyniki konkursu matematycznego KANGUR 2012- możemy być dumni z wyników jakie osiągnęli chłopcy z klas II.
BARDZO DOBRY wynik zajął JANEK BOCIAN z klasy II b z liczbą pkt. 95.
WYRÓŻNIENIE otrzymali KLAUDIUSZ KWAŚNIEWSKI – 83,75pkt. z klasy II a oraz MICHAŁ SZULCZYŃSKI - 83,05pkt. z klasy II b.

Na pochwałę zasługuje również JULITA KWIDZIŃSKA z klasy III a, której zabrakło 0,5 punkta do WYRÓŻNIENIA – zdobyła 70,05pkt.

BRAWO!!!!
E.S.

Doskonałe wyniki naszych MĄDRYCH GŁÓWEK w ogólnopolskim konkursie matematycznym MAT 2012

 • PDFDrukujEmail

11 stycznia odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny MAT 2012.
W konkursie, w kategorii SKOWRONEK uczestniczyło 1190 uczniów z całej Polski.Naszą SZKOŁĘ reprezentowali uczniowie uczestniczący w zajęciach rozwijających z matematyki „Zabawa z liczbami”:

Więcej

Rozsądne korzystanie z internetu

 • PDFDrukujEmail

alt
22 marca odbyło się spotkanie uczniów klas 1 – 3 z rzecznikiem prasowym  Komendy Powiatowej w Świeciu  aspirantem Markiem Rydzewskim. Prelekcja połączona  z prezentacją filmików miała uświadomić dzieciom jakie zagrożenia może mieć niewłaściwe korzystanie ze stron internetowych.

Więcej

Powitanie Wiosny!

 • PDFDrukujEmail

We środę, 21 marca wszyscy uczniowie klas 0 – 3 zgodnie z tradycją przemaszerowali ulicami ks. Semraua oraz Nowy Świat witając kalendarzową Wiosnę. Po powrocie na boisko szkolne każda klasa rzucała kolorowe Marzanny wydając przy tym okrzyki , aby raz na zawsze zima odeszła od nas. Zgodnie z ideą proekologiczną kukły nie zostały spalone ani wrzucone do rzeki – bo to zanieczyszcza nasza planetę, ale złożone w jednym miejscu, a następnie zutylizowane odpowiednio. Najwyraźniej dzieci były przekonujące, ponieważ mimo silnego wiatru wiejącego od rana, po korowodzie zaświeciło upragnione przez wszystkich słońce.

R.G.

"Strofka" na szczeblu powiatowym

 • PDFDrukujEmail

Na szczeblu powiatowym w 1 miejsce zajęła Oliwia Kołodziejczak a 2 Mateusz Betyna – wielkie gratulacje. Oliwka zakwalifikowała się do szczebla wojewódzkiego i będzie nas reprezentować 1 kwietnia w finale Turnieju Recytatorskiego „Strofka”, który odbędzie się w Pałacu w Lubostroniu. Trzymamy kciuki!!!
R.G.

Konkurs recytatorski "Strofka"

 • PDFDrukujEmail

Na przełomie lutego i marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Strofka”. Uczestnicy z poszczególnych klas oceniani byli według następujących kryteriów:

1.      Dobór repertuaru.

2.      Interpretacja utworu.

3.      Kultura słowa, wyrazistość.

4.      Ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

Więcej

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

alt9 lutego, we czwartek odbył się Bal Karnawałowy dla  uczniów klas 0 – 3. Wszystkie dzieci przebrały się w różnorodne stroje. Na sali zrobiło się bardzo kolorowo i ciekawie.

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail

 alt 25 i 26. stycznia w grupach przedszkolnych odbyły się spotkania babć i dziadków z wnukami. Spotkania te odbywają się co roku. Ich celem jest wzmocnienie więzi uczuciowej z rodziną, rozwijanie poczucia szacunku do osób starszych, uświadomienie dzieciom przyjemności w czynieniu dobra, obopólnej radości z niespodzianek.

Więcej

Wywiadówki

 • PDFDrukujEmail
W dniu 31 stycznia odbędą się w naszej szkole wywiadówki według następującego porządku:

Więcej

Bądź bezpieczny i widoczny na drodze...

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałek 16 stycznia uczniów klas 0 - 3 odwiedzili w szkole policjanci z Komendy Powiatowej w Świeciu. Funkcjonariusze Marek Rydzewski i Adam Kijewski opowiadali o mogących zaistnieć niebezpiecznych sytuacjach na drodze i nie tylko z udziałem dzieci. Uczniowie dzielili się swoimi obserwacjami, doświadczeniem i przypomnieli jak powinny dzieci zachowywać sie w danej sytuacji. Na koniec spotkania policjanci wręczyli każdemu dziecku paski odblaskowe do stosowania podczas poruszania się na dworze po zmroku.
R.G.

Zapobiegajcie tragediom nie będziecie opłakiwać ofiar…

 • PDFDrukujEmail
alt 
Pod takim tytułem w piątek 20 stycznia miało miejsce  spotkanie z przewodnikami psów  z Prywatnej Szkoły Samoobrony z Włocławka. W szkoleniu z zakresu samoobrony przed psami wzięli udział uczniowie klas 0 – 3.  

Więcej

Alfik Matematyczny 2012

 • PDFDrukujEmail
23 listopada w Szkole Podstawowej W Osiu odbył się konkurs „ALFIK MATEMATYCZNY 2012”.
Konkurs przewidziany był dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy III a i klas II uczęszczający na rozwijające zajęcia matematyczne „Magiczne liczby”.Bardzo dobry wynik osiągnęła Julita Kwidzyńska z klasy III a. Na wyróżnienie zasługuje również uczeń klasy II b- Janek  Bocian, który zajął IV miejsce wśród uczniów naszej SZKOŁY.
E.S.

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

alt
W dniu 22 grudnia 2011r. odbyły się w klasach 0-3 Wigilie klasowe. Najpierw w tym dniu wszyscy uczniowie przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klas 4-6 i Gimnazjum pod kierownictwem Pani Moniki Wojnerowcz-Bocian.

Więcej

Wyjazd do teatru

 • PDFDrukujEmail

 W dniach 8, 9 i 13 grudnia 2011r. uczniowie klas trzecich, pierwszych i drugich pojechali do Teatru w Grudziądzu na przedstawienie pt.”Pinokio” według bajki pod tym samym tytułem C.Cllodiego.

Więcej

Konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierze, żyjące w Borach Tucholskich”

 • PDFDrukujEmail

alt
24.11.2011r w Jutrzence nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Moje ulubione zwierze, żyjące w Borach Tucholskich”. W konkursie wzięły udział dwie grupy przedszkolne.

Więcej

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 • PDFDrukujEmail
 
alt
   Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim i zawsze jest potrzebny Miś! – pod takim hasłem 25 listopada zorganizowany został w Jutrzence Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu.

Więcej

„Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w województwie kujawsko – pomorskim”

 • PDFDrukujEmail
  „Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w województwie kujawsko – pomorskim” Od ubiegłego roku szkolnego uczniowie klas 1 -3 naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas   I - III szkół podstawowych w województwie kujawsko – pomorskim”, mającym na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt ten obejmuje okres 3 lat tj 2010/11 , 2011/12 , 2012/13.

Więcej

Ślubowanie klas pierwszych

 • PDFDrukujEmail

Ślubowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Osiu zostało zaplanowane na 11 października 2011 roku. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, żeby sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Dziś oczy wszystkich zwrócone były w stronę uczniów klas pierwszych, ponieważ w tym dniu zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej.

Więcej

"Owoce w szkole i szklanka mleka" !

 • PDFDrukujEmail

Od października tego roku szkolnego uczniowie klas 0 – 3 trzy razy w tygodniu otrzymują owoce lub warzywo ( jabłko, gruszka, marchewka) w ramach programu „Owoce w szkole”. W pozostałe dni uczniowie piją mleko w trzech smakach: truskawkowe, czekoladowe, waniliowe. Wszystkie dzieci z uśmiechem Czekaja na codzienną porcję witamin.

Wywiadówki

 • PDFDrukujEmail

W dniach 19 - 20 – 21 września odbyły się w Zespole Szkół w Osiu zebrania dla rodziców.W poniedziałek o godz. 16.30 w szkole przy ul. Semraua odbyło się ogólne zebranie rodziców uczniów klas 0 – 3 na sali z panem dyrektorem Markiem Miesałą. Rodzice zostali zapoznani z zasadami BHP, zmianami w przepisach Poradnictwa Psychologiczno Pedagogicznego.Następnie miały miejsca zebrania w poszczególnych klasach.

Więcej

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś126
Wczoraj302
Wizyt w tygodniu1379
Wizyt w miesiącu9186
Razem255782

Jest 73 użytkowników online

HomeStart