Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Dzień Mamy i Taty

 • PDFDrukujEmail
28.05. i 29.05.2013r. w Jutrzence odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, które przygotowały dzieci z zerówek. Sześciolatki zaprezentowały część artystyczną: recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zatańczyły a także odśpiewały gościom sto lat, składając tym samym, jak najlepsze życzenia. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie upominków w postaci obrazka ściennego. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym rodzicom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
E.Ch.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

W tym roku Dzień Dziecka przypadł w sobotę, zatem dzisiaj w naszej szkole uczniowie po trzech lekcjach nauki miały swoje święto. Zabawa rozpoczęła się przepyszną zupą grochową, którą zjadły wszystkie dzieci z apetytem. Kiedy żołądki były już pełne był czas na ruch. Wszystkie klasy wzięły udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Na każdego czekały słodkie nagrody, a na koniec każde dziecko zjadło orzeźwiającego  loda. Pogoda dopisała, humory również, szkoda, że na następny taki dzień trzeba czekać rok.

Wycieczka nad morze klas drugich

 • PDFDrukujEmail
 
W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich skoro świt udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Najpierw pojechali do Gdyni do Teatru Muzycznego, gdzie obejrzeli widowisko muzyczne pt. ”Pchła Szachrajka”.
Wszystkich urzekły poza grą aktorską przepiękna scenografia i bardzo kolorowe kostiumy. Następnie uczniowie odbyli rejs statkiem Dragon, na którym to wszyscy poczuli się jak piraci na morzu.
Po tych atrakcjach z apetytem wszyscy zjedli obiad, po którym pojechali do Sopotu.

Więcej

Gminne Zawody Sprawnościowe klas 0 - 3

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej  miało miejsce spotkanie sportowe, w którym wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych. Atmosfera była bardzo gorąca, doping zapewnili pozostali uczniowie klas 0-3 oraz goście przyjezdni z innych szkół. Zawodnicy wykazali się siłą walki i prawdziwym duchem sportowym. Jury w składzie : E. Kurek, M. Bagiński  oraz W. Otlewska  czuwało nad sprawiedliwą oceną wykonywanych konkurencji. Zawody poprowadziły R. Grabska i E. Sosnowicz

Więcej

Zajęcia w terenie ?Tropy?

 • PDFDrukujEmail
14.02. oraz 15.02.2013r. Nasi przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują lasy Borów Tucholskich a także zapoznać się ze śladami jakie one zostawiają na śniegu. Zajęcia odbyły się za przewodnictwem pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pani Moniki Wiśniewskiej. Dzieci za pomocą specjalnie wykonanych w tym celu tropów konstruowały własne szlaki a także obrazy pt.? Moje zwierzątko?. Zabawa na śniegu dobiegła do końca w sali, kiedy to sześciolatki używając pieczątek, stworzyły piękne krajobrazy Borów Tucholskich.
E.Ch.

Zajęcia w terenie ?Tropy?

 • PDFDrukujEmail
 
14.02. oraz 15.02.2013r. Nasi przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują lasy Borów Tucholskich a także zapoznać się ze śladami jakie one zostawiają na śniegu. Zajęcia odbyły się za przewodnictwem pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pani Moniki Wiśniewskiej. Dzieci za pomocą specjalnie wykonanych w tym celu tropów konstruowały własne szlaki a także obrazy pt.? Moje zwierzątko?. Zabawa na śniegu dobiegła do końca w sali, kiedy to sześciolatki używając pieczątek, stworzyły piękne krajobrazy Borów Tucholskich.
E.Ch.

Radość z zimy

 • PDFDrukujEmail
Dzisiejszej nocy zima dała znać o sobie, i rano obudziliśmy się w krainie zasypanej śniegiem. Wiadomo, że najbardziej ze śniegu cieszą się dzieci. Tak też korzystając z okazji, że na dworze nie było tęgiego mrozu, uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią  postanowili ulepić bałwana. Każdy pracował jak mógł, dużo było przy tym śmiechu, radości i zabawy. Nasze dzieło można obejrzeć poniżej.

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail


05.02. i 06.02.2013r. w Jutrzence odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przygotowały dzieci z zerówek. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń, sześciolatkowie zaprezentowali część artystyczną, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zatańczyli a także odśpiewali gościom sto lat i wręczyli wcześniej wykonane upominki. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu
.
E.Ch.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym jak co roku odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0- 3. Przez dwie godziny dzieci przebrane za różne postaci z bajek, komiksów, filmów i własnej wyobraźni bawiły się . Miały miejsce różne konkursy taneczne, zręcznościowe i nie tylko. Humory dopisywały wszystkim. Oprawę muzyczną  jak i całe prowadzenie zapewnił nam pan Andrzej Smeja, z którym dzieci spotykają się już od kilku lat. Czekamy na kolejny bal w przyszłym roku.

Niespodzianka

 • PDFDrukujEmail
Po feriach na uczniów klas drugich czekały w salach lekcyjnych niespodzianki. Podczas , gdy uczniowie wypoczywali w salach zostały wymienione meble. Każdy uczeń ma teraz  miejsce na swoje książki i przybory w szafkach i na półkach. Ponadto pojawiły się też nowe biurka i regały.

Znamy już wyniki konkursu matematycznego OXFORD 2012.

 • PDFDrukujEmail

Miano laureata II stopnia uzyskał Klaudiusz Kwaśniewski uczeń klasy III a-92 pkt., zaś laureatami III stopnia zostali Jan Bocian i Michał Szułczyński uczniowie klasy III b 88 pkt. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oprac. E.S.

Czas Bożego Narodzenia

 • PDFDrukujEmail
Uśmiechów losu od ucha do ucha
na święta i Nowy Rok.....
 

Jak co roku w naszej szkole,  przed rozejściem się do domów na czas świąt organizowane są Wigilie klasowe. W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie klas  0 -3 spotkali sie na sali, gdzie koleżanki starszych klas przekazały nam światełko betlejemskie. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, każda z klas zaśpiewała kolędę.

Więcej

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

 

Miniony piątek, 30.11. był okazją aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości a także do rozbudzenia u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji. I tak nasi najmłodsi uczniowie, wzmocnili więzi emocjonalne poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

Więcej

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy i pocieszają. W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim i zawsze jest potrzebny Miś! "– pod takim hasłem już kolejny raz został zorganizowany u Nas Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Więcej

XVIII EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO OXFORD PLUS

 • PDFDrukujEmail

Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Oxford Test Matematyka Plus organizowany przez Oxford Educational. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej.Do testu przystąpili uczniowie z klasy IIIa :Jan Bocian i Michał Szułczyński oraz uczniowie klasy III b Klaudiusz Kwaśniewski i Aleksandra Zwiewka.alt

 E.S.Więcej

Nasi uczniowie w Kosmosie

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniów klas drugich spotkała wyjątkowa atrakcja. Najpierw obejrzeli film animowany „Żółwik Summy2”. Tym razem dzielny żółwik wpadł w sidła podstępnych łowców i trafił do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawiał turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki.alt

Więcej

Ślubowanie klas pierwszych

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w sali GOK odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Całą uroczystość prowadziły uczennice Samorządu Szkolnego klas 4-6. Wśród zaproszonych gości miejsca zajęli  dyrektor Zespołu Szkół w Osiu p. Aleksandra Kater, wicedyrektor p. Bożena Głąb-Hebda, pedagog szkolny p. Małgorzata Dombrowska oraz sekretarz Urzędu Gminy p. Beata Jagła. alt

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail
alt14 października to Dzień Edukacji Narodowej......Jest to okazja by podziękować wszystkim pracownikom szkoły tj. nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i obsłudze za trud wkładany w codzienną pracę związaną z nauczaniem i wychowaniem dzieci. W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym pani dyrektor Aleksandra Kater podziękowała wszystkim pracownikom za dotychczasowa pracę , życzyła jednocześnie wytrwałości, zadowolenia i pasji w dalszej pracy. Doceniła też trud wkładany przez nauczycieli i wręczyła nagrody dyrektora. Całość uświętnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich.
R.G.

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail
alt
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w akcji Sprzatanie Świata. W piątek 21 września po trzeciej godzinie lekcyjnej każda klasa miała przydzielony rewir do przejścia i oczyszczenia ze śmieci.

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

 • PDFDrukujEmail
alt
Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie Zespołu Szkół w tym klas 0-3 usłyszeli pierwszy dzwonek szkolny. Skończył się czas beztroskiej zabawy, braku obowiązków i wolno płynących chwil.

Więcej

Wakacje , wakacje już, już....

 • PDFDrukujEmail

Przez dziesięć miesięcy wszyscy uczniowie pracowali zdobywając wiedzę  w szkole. Wreszcie nadszedł upragniony czas wypoczynku. Dzisiaj miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12. W sali zgromadzili się uczniowie klas 1 - 3, nauczyciele i rodzice. Na początku zostały wręczone nagrody zdobyte przez uczniów naszej szkoły w konkursie "Zagrożenia internetu" prowadzonym przez Komendę Powiatową  Policji w Świeciu.
alt

Więcej

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail
alt

W piątek 21 czerwca uczniowie klas 1 a, b wybrali się do kina HELIOS w Grudziądzu na film pt. "Goryl Śnieżek w Barcelonie"
Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu.

Więcej

Czas wycieczek

 • PDFDrukujEmail
Maj i czerwiec to okres kiedy uczniowie klas 0 - 3 wyjeżdżają na zaplanowane wycieczki. Do tej pory oddziały 0 były w Bydgoszczy w Family Parku oraz w Myślęcinku, klasa 3 b udała sie do Malborka, klasa 3 a była na biwaku w Grudziądzu, klasy 2 a, b pojadą do Gdańska. Natomiast klasy 1 a, b były wczoraj na Rancho w Grudziądzu.


Więcej

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
Wczoraj aura nie dopisała uczniom klas 0-3 i musieliśmy zrezygnować z uczestnictwa w atrakcjach z okazji Dnia Dziecka zaplanowanych na kąpielisku w Tleniu. Jednak bawić można się wszędzie, niezaleznie od pogody.

Więcej

Konkurs ze znajomości lektur

 • PDFDrukujEmail
alt

Dzisiaj tj. 31 maja w sali GOK odbył się konkurs dla uczniów klas 1-3 ze znajomości lektur. W świat bajek wszystkich zgromadzonych wprowadził krótki program artystyczny przygotowany przez uczniow klasy 1 b pod kierownictwem pani E. Sosnowicz. W programie znalazły sie wiersze, zagadki i piosenki.
alt

Więcej

Egzamin klas 3

 • PDFDrukujEmail
alt
Uczniowie klas trzecich pisali 22 maja swój pierwszy egzamin, mający na celu określić  poziom  wiadomości i umiejętności zdobytych w czasie trzech lat edukacji. Czekamy na wyniki. Życzymy osiągnięcia wysokich not!
R.G.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś91
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu91
Wizyt w miesiącu8860
Razem312482

Jest 76 użytkowników online

HomeStart