Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

W Grodzie Kopernika

 • PDFDrukujEmail
Dnia 7  czerwca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie Grodu Kopernika rozpoczęli od Starówki gdzie próbowali stanąć prosto przy Krzywej Wieży, zobaczyli dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, poznali legendę o Flisaku i żabach, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem naszego astronoma. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyli przedstawienie w Baju Pomorskim - unowocześnioną wersję bajki "Kopciuszek", udali się w podróż "kilkaset lat wcześniej" po Toruniu podczas seansu "Mój przyjaciel Niko" w planetarium, a także wcielili się w rolę cukierników w Muzeum Pierników gdzie wypiekali swoje pierniki.Uczniowie mieli też czas aby zjeść obiad, kupić pamiątki z wycieczki i spróbować gorących pączków. Pogoda i humor dopisały, wszyscy wrócili pełni wrażeń do domu.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
W Dniu Dziecka zajęć szkolnych nie było, tylko jak co roku dzieci klas 0-3 wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizowały między klasami w biegu slalomem między pachołkami, biegu z woreczkiem na głowie, z jajkiem na łyżce, "zerówkowicze" byli ratownikami misia, skakali przez ławeczki, przez linę, dużo emocji wzbudzio strzelanie piłką do bramki, podczas którego trzeba było wykazać się precyzją. Bardzo dobrze radziły sobie z tym dziewczęta. Wszyscy przekonali się, że warto umieć zawiązywać buty, ponieważ jedną z konkurencji było wiązanie kokardy na ręcę nauczycielki. Zabawa była udana, humory dopisywały, pogoda też była łaskawa. Na zakończenie dnia pełnego wrażen wszyscy w klasach zjedli przepyszną zupę grochową.

Wycieczka do lasu

 • PDFDrukujEmail
30.05.16r, w poniedziałek uczniowie klas pierwszych brały udział w wycieczce do lasu a dokładniej na "Zatoki" ścieżką dydaktyczną. Wszystko to za sprawą pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu, p. Moniki Wiśniewskiej. Dzięki jej wiedzy uczniowie dowiedzieli się jakie rośliny są pod ochroną, które owady są szkodliwe, jak powinny wyglądać prawidłowo wykonane karmniki dla ptaków i od czego zależy ich wielkość, jak również w jaki sposób i czym dokarmiani są mieszkańcy lasu. Miłym akcentem wycieczki był piknik na łonie natury.
E.Ch.

Wizyta z OSP z Miedzna

 • PDFDrukujEmail
23.05.2016r. nasi uczniowie, a mianowicie dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami ugościli Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie. Organizatorką spotkania była Jolanta Nagórska. Dzięki uprzejmości strażaków, dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich a nawet posiedzieć w nich przez chwilkę. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków, za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof i w jaki sposób pomagają poszkodowanym. Spotkanie umilił "zimny prysznic"

W Bullerbyn jest zawsze wesoło

 • PDFDrukujEmail

25.05.2016 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III „Spotkanie z dziećmi  z Bullerbyn”. Trzecioklasiści musieli wykazać się znajomością treści lektury i rozwiązać 4 zadania. W konkursie wzięło udział 12 uczniów.

Laureaci

1.      Małgorzata Kawecka kl. III b –68 p.

2.      Martyna Manikowska kl. III a -65p.

3.      Alicja Bocian kl. III a  -64 p.

4.      Rozalia Czuryło kl. III a – 60 p.

Pozostali uczestnicy uzyskali wyniki poniżej 60 punktów: Antonina Bocian kl. III b , Mikołaj Melzer kl. III b, Weronika Zielińska kl. III b, Weronika Kwidzińska kl. III b, Wiktoria Baszanowska kl. III b, Kajetan Kwaśniewski kl. III a, Wiktoria Krawczyk kl. III b, Sara Adametz kl. III a .
Organizatorami konkursu były: Joanna Rajnik i Alina Bagińska. Podsumowanie konkursu nastąpi na apelu szkolnym, na którym każdy z uczestników otrzyma dyplom oraz nagrodę książkową.

JR

 

Szkolny konkurs Listy do Ziemi

 • PDFDrukujEmail
W ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi dla klas 1 – 3 szkoły podstawowej Katarzyna Lejk zorganizowała konkurs przyrodniczy pod nazwą „Listy do Ziemi.” Konkurs miał charakter plastyczny i literacki był przeznaczony dla uczniów klas 1 – 3. W ramach konkursu uczniowie klas pierwszych wykonywali listy do Ziemi w formie rysunkowej, klasy trzecie pisały listy w formie pisemnej, a klasy drugie układały życzenia do Ziemi. W konkursie wzięło łącznie udział 66 uczniów. Prace klas pierwszych i drugich oceniało jury w składzie: K. Lejk, D. Motała i A. Melzer.

Więcej

Dzień Ziemi w klasach1-3

 • PDFDrukujEmail
 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Ziemi o tematyce „Palący temat – niska emisja”. Z tej okazji odbyły się dwa spotkania dla klas 1 – 3. Podczas pierwszego uczniowie obejrzeli krótki teatrzyk ekologiczny klasy IIIa ukazujący zasady ekologicznego postępowania w życiu codziennym.  K. Lejk przedstawiła prezentację, z której uczniowie dowiedzieli się jakie substancje zanieczyszczają powietrze, skąd się biorą i co należy robić, by poprawić jakość powietrza wokół nas. Zaproszony gość – pracownik Nadleśnictwa Osie pan Dawid Warzyński - opowiedział dzieciom jak ważną rolę w oczyszczaniu powietrza i produkcji tlenu pełnią drzewa. Na zakończenie spotkania wspólnie posadziliśmy drzewko w przyszkolnym ogródku, by cieszyło nas swoja urodą i wzbogacało powietrze o  życiodajny tlen.

Więcej

Śladami Mikołaja Kopernika

 • PDFDrukujEmail

 

18 maja to dzień pełen wrażeń dla uczniów klasy IIB. Śladami Mikołaja Kopernika dzieci przemierzały uliczki Torunia, poznając jego urokliwe i niezwykłe miejsca. W planetarium obejrzały seans „Mój kumpel Niko”, gdzie zostały wprowadzone w świat planet i gwiazdozbiorów, który zainspirował małego Mikołaja. W orbitarium mogły same przeprowadzić wiele eksperymentów, a w Domu Kopernika zapoznać się z przyrządami, którymi posługiwał się wielki astronom.

Więcej

Pokaż na co Cię stać

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni pani Elżbiety Sosnowicz zaprezentowali  pozostałym  uczniom  klas 0-3 program artystyczny pt. „Pokaż na co Cię stać”. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Myśl przewodnia programu to dobre zachowanie w każdym czasie, każdym miejscu i w każdym wieku. Zgodni byli wszyscy ze stwierdzeniem, że warto być dobrym człowiekiem, dobrze postępować i być dobrze postrzeganym.

Jak opiekować się psem

 • PDFDrukujEmail
 
    Uczniowieklas 0-3 w dniu dzisiejszym mieli niecodziennych gości. Odwiedzili nas pan Tomasz Karpiński pracownik Straży Miejskiej w Świeciu i pani Anna Mokwa - trener psów wraz ze swoim podopiecznym Majorem. Bohater spotkania to wyżeł, którego pani Anna zaadoptowała ze schroniska. Był bardzo zalęknionym i skrzywdzonym psem. Dzisiaj po tych trudnych przeżyciach u Majora nie ma śladu. Jest bardzo przyjaznym psem.

Więcej

Morskie podróże

 • PDFDrukujEmail
Czekając na zbliżające się wakacje uczniowie klasy 2a "zabrali" w piątek wszystkich uczniów klas 0-3 w rejs po morzach i oceanach. Przygotowali bowiem  pod opieką wychowawczyni Radosławy Grabskiej program artystyczny pt. "Morskie podróże". Uczniowie wcielali się w dzieci marzące o podróży nad nasz Bałtyk, byli też marynarze pod wodzą kapitana ,na statku gotował kucharz, nie zabrakło piratów i syren morskich. Teraz pozostało już tylko odliczanie dni do upragnionych wakacji podczas, których może marzenia o morskich podróżach się spełnią.

Spotkanie ze smokiem

 • PDFDrukujEmail
20 kwietnia uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Aliną Bagińską wybrali się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie "O smoku wawelskim". Adaptacja znanej legendy bardzo się dzieciom podobała. Wielkie emocje wzbudził nie tylko wynurzający się z oparów dymu, głośno ryczący smok, ale również przedstawieni w sposób humorystyczny dzielni rycerze, przybywający do króla Kraka z różnych stron świata. Na pewno tak wspaniale wyreżyserowany spektakl zachęci dzieci do kiolejnych spotkań ze sztuką teatralną.

Podsumowanie konkursów

 • PDFDrukujEmail
W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną odbył się apel w naszej szkole, na którym to podsumowano dwa konkursy. Pani Elżbieta Sosnowicz wręczyła nagrody za udział i osiągnięcia w matematycznym konkursie Oxford. Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy
3 b Mikołaj Melzer, który to zdobył maksymalną liczbę punktów - gratulacje!Ponadto pani Ludmiła Cyrczak wręczyła nagrody za najpiękniejsze kartki wielkanocne. Jury miało wiele trudności z wyłonieniem tych szczególnych kartek, ponieważ uczniowie wykonali ich bardzo dużo i były wszystkie piękne.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail
W ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi odbył się w szkole bal karnawałowy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas 0-3. Jak co roku dzieci zaskoczyły przepięknymi i wymyślnymi strojami. Było bardzo kolorowo i wesoło. Atmosfera tańca udzieliła się wszystkim, nawet nauczycielkom. Cały bal poprowadził pan Andrzej Smeja, który potrafi być  przednim wodzirejem. Były tańce, konkursy i zabawa. W tym radosnym nastroju dzieci poszły na upragniony odpoczynek.
Wszystkim życzymy udanych, radosnych i niezapomnianych ferii.

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail
Zgodnie z przyjętym zwyczajem, ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną to czas klasowych Wigilii. Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani od samego rana. Najpierw wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 1c pod kierownictwem pani Emilii Chmarzyńskiej.Przedstawienie było bardzo ładne, dynamiczne, a wykonawcy byli odebrani przez widownię jak prawdziwi aktorzy. Była też okazja, aby Pani Jolanta Nagórska ogłosiła nazwiska osób nagrodzonych i  wyróżnionych w konkursie na "Kartkę Bożonarodzeniową". Każde z laureatów otrzymało nagrodę.Następnie w szkole miały miejsce spotkania w klasach, podczas których wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Okazało się, że wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, ponieważ każde znalazło prezent pod choinką. Wspólnie śpiewano kolędy, po czym wszyscy udali się w bardzo świątecznym nastroju do domów.

Magiczny Dywan

 • PDFDrukujEmail
W ostatnich dniach szkoła nasza została wyposażona w nowy sprzęt. Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo - ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.W komplecie znajduje się zestaw 25 gier i zabaw interaktywnych, podczas których dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Pokochaj pluszowego misia

 • PDFDrukujEmail

Pluszowy miś to towarzysz dzieci, przyjaciel oraz powiernik największych sekretów i tajemnic. Już po raz kolejny 23 listopada  2015 r w GOKu w Osiu obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W imprezie czytelniczej uczestniczyły dzieci   z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami. Na spotkaniu przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej najbardziej znane sylwetki misiów oraz niedźwiedzi.  Dzieci wysłuchały fragmentów książek o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku, poznały historie pierwszego pluszowego misia – Teddy oraz bawiły się z pluszakami przy piosenkach. Na pamiątkę wspólnej zabawy każda z grup otrzymała dyplom, kolorowanki oraz słodycze. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, dzieci chętnie oglądały zgromadzone na wystawce książki. Imprezę przygotowały i przeprowadziły – Joanna Rajnik i Maria Siekierkowska. Lucjan Meller czuwał nad stroną techniczną prezentacji i muzyką.  JR

Wycieczka do Poledna

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 2a i 2c w dzień wolny od zajęć pojechali na wycieczkę do Poledna. Na miejscu mogli zwiedzić niezwykłą wystawę, na której zgromadzono 200 gatunków zwierząt. Umieszczono je w czterech blokach odpowiadających kontynentom z których pochodzą. Można zatem było podziwiać faunę Ameryki Azji, Europy i Afryki. Wystawa działa na wszystkie zmysły oglądających. Ogromne wrażenie robią spadająca lawina górska i stado pędzących słoni od których trzęsie się podłoga. Wszystkie zwierzęta umieszczone są w bogatej scenografii. Można powiedzieć, że uczniowie odbyli piękną podróż przyrodniczą, po której wzięli udział w warsztatach plastycznych. Tam  mogli swoje wrażenia wyrazić poprzez wykonanie prac plastycznych.

Surowce wtórne

 • PDFDrukujEmail

Pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego podsumowali zbiórkę surowców wtórnych prowadzoną w naszej szkole przez katechetów panią  L. Cyrczak i H. Porożyńskiego. Wręczyli nagrody najbardziej zaangażowanym w akcję uczniom. Wszyscy powinniśmy pamiętać o wielkim znaczeniu wykorzystywania surowców wtórnych w ochronie naszej planety.

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

 

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”

  
Kartezjusz

14 października to święto wszystkich osób zajmujących się oświatą. Również w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas drugich pod opieką pań K. Lejk i D. Motały przygotowali program artystyczny. Padło wiele ciepłych słów skierowanych do wszystkich pracowników szkoły oraz  życzenia zdrowia i pomyślnej pracy. Pani dyrektor Aleksandra Kater wyróżniła nauczycieli za sumienne wykonywanie obowiązków oraz aktywne uczestnictwo w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych i pracowników obsługi wręczając nagrody dyrektora.

Piknik ekologiczny

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w Pikniku Ekologicznym pod hasłem "NIE dla śmieci - TAK dla dzieci". Całość składała się z 4 paneli: 1 -Wrota wiedzy, 2- Sprzątanie świata , 3 - Wielka wyprawa, 4- Obraz na raz. Podczas spotkania dzieci wspólnie z prowadzącą rozmawiały na temat ekologii, ochrony otaczającego nas świata, potrzeby dbania o otoczenie. Zajęcie miało charakter interaktywny, udzielaly odpowiedzi, układały puzzle  dotyczace segregacji odpadów, uczestniczyły w grze o podobnej tematyce. Zostały też zachęcone do wzięcia udziału w konkursie i wykonanie pracy plastycznej na temat dbania o nasze środowisko.
Cały projekt finansowany był ze środków unijnych Urzędu Marszałkowskiego.

W Krainie Indian

 • PDFDrukujEmail

25 września w piękny, jesienny dzień uczniowie klasy IIb wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Kultury Indian Ameryki Północnej im. SAT-OKHA w Wymysłowie koło Tucholi. W niezwykłej atmosferze, przy dźwiękach indiańskiej muzyki, dzieci słuchały opowieści pana Jana Kłodzińskiego i oglądały eksponaty przywiezione od Indian Ameryki Pn.. Podziwiały też wyroby sztuki indiańskiej wykonane przez polskich artystów oraz samego SAT-OKHA. Po zabawie w tipi odwiedziły stajnię pełną koni i kucyków różnej rasy i maści oraz przespacerowały się leśnym szlakiem nad urokliwą rzekę Brdę. Na koniec przy ognisku dzieci posiliły się samodzielnie upieczonymi kiełbaskami. Do domu wracały zadowolone i zaopatrzone w „łapacze snów” oraz inne indiańskie amulety.
A.B.

Inauguracja roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16. Uczniowie klas 1-3 zgromadzili się na pięknie odnowionej sali, gdzie wszystkich wraz z rodzicami i nauczycielami powitała pani dyrektor Aleksandra Kater. Życzyła radosnej i owocnej pracy w rozpoczętym roku szkolnym. Następnie wraz z panią dyrektor Bożeną Głąb-Hebda dokonały pasowania uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym utworzone zostały trzy klasy pierwsze i trzy oddziały zerowe.

Wizyta w OSP

 • PDFDrukujEmail

19.06.2015r uczniowie klas 0 odwiedzili Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków oraz za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof. Bardzo dziękujemy strażakom, za ciepłe przyjęcie Nas oraz za przekazanie niezbędnej wiedzy!!!
E.Ch.

Nasze ulubione lektury

 • PDFDrukujEmail
W drugim półroczu roku szkolnego 2014/15 dla uczniów klas 1-3 odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Nasze ulubione lektury". Uczniowie wykonali piękne prace w różnych technikach, które obecnie zdobią korytarz szkolny.
D.M.

Przedszkolaki w szkole

 • PDFDrukujEmail

To właśnie dzisiaj, odwiedziły nas maluchy z Przedszkola. Ale tu jest ładnie! Tak dzieci reagowały na widok sal naszych najmłodszych uczniów klas O. Był to pierwszy punkt wycieczki. Szkoła bardzo im się spodobała. Następnie wszystkie dzieci przeszły na plac zabaw, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek. Żegnając się, uśmiechnięte kiwały i wołały: "Do zobaczenia we wrześniu!".
E.Ch.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś126
Wczoraj302
Wizyt w tygodniu1379
Wizyt w miesiącu9186
Razem255782

Jest 74 użytkowników online

HomeStart