Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

W naszej szkole odbył się konkurs na „Kartę Bożonarodzeniową.

 • PDFDrukujEmail

Celem konkursu było propagowanie zwyczajów i obrzędów wigilijnych, wykazanie się umiejętnościami manualnymi i pomysłowością oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej. Format karty mógł być dowolny, albowiemzałożeniem organizatorów konkursu było zachęcenie uczniów do wymyślenia różnorodnych, ciekawych i oryginalnych kształtów i form kart bożonarodzeniowych. Organizatorzy pozostawili również uczestnikom konkursu wybór techniki i materiałów.

Więcej

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj, w ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym miały miejsce Wigilie klasowe. Najpierw jednak wszyscy udali się do GOK, gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b pod kierownictwem pani Anny Kowalonek. Występ był przeuroczy. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie aniołów, bohaterów bajek ,a także Józefa z Maryją. Występujący usłyszeli podziękowania od pani dyrektor i gromkie brawa od widzów. Następnie miał miejsce krótki apel gdzie panie J.Nagórska i L.Cyrczak wręczyły nagrody z konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Po apelu odbyły się Wigilie w klasach gdzie towarzyszyło składanie życzeń, wspólny poczęstunek i śpiewanie kolęd. Oczywiście każdy znalazł pod choinką prezent od Gwiazdora. Wszystkim udzielił się już  świąteczny nastrój.


Mikołajki

 • PDFDrukujEmail

          6 grudnia - to niewątpliwie bardzo ważna data w kalendarzu. Wiedzą o tym najlepiej dzieci, ponieważ to właśnie tego dnia, od samego rana, wyczekują św. Mikołaja. W oddziałach „0” spotkanie mikołajkowe zaczęło się o godz. 9.30. W magiczny nastrój wprowadziło dzieci przedstawienie kukiełkowe pt: ”Spotkanie ze św. Mikołajem”. Aby spotkać prawdziwego św. Mikołaja dzieci musiały spełnić trzy warunki: poprawnie rozwiązać quiz mikołajkowy (aby tego dokonać wystarczyło dokładnie słuchać treści listu zostawionego przez św. Mikołaja w trakcie przedstawienia), rozwiązać łamigłówkę świąteczną oraz odbyć podróż do Laponii. Na szczęście wszystkie trzy warunki udało się spełnić i wtedy pozostało jedynie wymówić magiczne zaklęcie aby pojawił się św. Mikołaj. Spotkanie było niezwykle ekscytujące, ponieważ dzieci miały okazję zapytać Mikołaja o nurtujące je zagadnienia np. „Ile lat potrzeba aby zapuścić taką długą, piękną brodę?” czy „Po czym można poznać, że Mikołaj jest prawdziwy?”. Pytań było wiele ale na szczęście św. Mikołaj miał tyle czasu aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie z nich. Po wywiadzie nadeszła upragniona przez wszystkich chwila - rozdanie prezentów. Oczywiście najpierw dzieci musiały zasłużyć na podarunki pięknym odśpiewaniem świątecznych piosenek.

Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

30 listopada 2016r. dzieci z  oddziałów przedszkolnych – „motylki” i „świetliki” uczestniczyły w „Spotkaniu Andrzejkowym”. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać tradycję związaną z andrzejkami oraz przenieść się na jakiś czas w świat marzeń i fantazji. Pomogła w tym niewątpliwie obecność „Czarownicy”, która poprowadziła zajęcia oraz nauczyła dzieci piosenki o sobie. A jaka to piosenka? Oczywiście „Baba – Jaga stara”. W czasie spotkania dzieci poznały wróżby takie jak: „wyścig butów”, „serca z imionami”, „magiczne kubki”, „czarodziejskie talerze”, „magia cyfr” oraz „studnia życzeń”. Zajęcia zakończyło wspólne odśpiewanie nauczonej piosenki oraz wypowiedzenie magicznego zaklęcia.

            Anna  Melzer

Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką

 • PDFDrukujEmail

            Dnia 9 listopada 2016r. dzieci z grup przedszkolnych  - „motylki” i „świetliki” wzięły udział w zajęciach „Poznajemy instrumenty – spotkanie z muzyką”, podczas którego mogły poznać różne instrumenty muzyczne. W czasie zajęć dzieci  nie tylko poznały podział instrumentów (strunowe, dęte, perkusyjne) ale również miały okazję posłuchać gry na niektórych z nich. Miały też okazję spróbować swoich sił podczas gry na: akordeonie, keyboardzie czy jembe. Okazało się, że gra na instrumentach wcale nie jest taka prosta jak się niektórym wydawało i wymaga wielu ćwiczeń i zaangażowania.„Spotkanie z muzyką” wyzwoliło u dzieci dużą ciekawość. Okazało się, że wiele osób posiada zdolności muzyczne, które być może rozwiną w przyszłości?

            Anna  Melzer

Dawniej a dziś

 • PDFDrukujEmail

4 listopada 2016 r. dzieci z oddziałów „0” wzięły udział w spotkaniu pt: Dawniej a dziś”. Zajęcia te miały na celu porównanie przedmiotów codziennego użytku – współczesnych  i starodawnych. W czasie spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak żyli ludzie kiedyś a jak żyją w czasach współczesnych. Na własne oczy mogli zobaczyć przedmioty używane w odległych dla ich pokolenia czasach. Były to między innymi: żelazko węglowe, tara do prania, młynek do kawy, telefony stacjonarne, starodawne aparaty fotograficzne, stare narzędzia stolarskie oraz wiele innych.W czasie zajęć dzieci udzielały odpowiedzi na zagadki dotyczące sprzętów codziennego użytku, jak również brały udział w zabawach: „praczki” oraz „list do babci”.Spotkanie dotyczące przeszłości spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i niewątpliwie skłoniło do refleksji dotyczącej sposobu życia ich dziadków i pradziadków.

Anna  Melzer

konkurs plastyczny

 • PDFDrukujEmail

        Dnia 8 listopada 2016r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Wdecki Park Krajobrazowy pt: ”Moje ulubione zwierzątko leśne”. Z każdej grupy z oddziałów „0” zostali wyłonieni zwycięzcy jednakże, praca każdego z dzieci została doceniona i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami książkowymi, co spotkało się wielką radością i zadowoleniem ze strony dzieci.

           
Anna  Melzer

Moje ulubione zwierzątko leśne

 • PDFDrukujEmail

        W dniach 27 i 28 października 2016r. w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tematem spotkań było: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”. Pani Monika, z pomocą pięknie przygotowanego pokazu multimedialnego, zaznajomiła dzieci z tematyką zajęć oraz ogłosiła konkurs plastyczny na temat: „Moje ulubione zwierzątko leśne”.

          Anna  Melzer

Spotkanie z przyrodą

 • PDFDrukujEmail

       W dniach 10 i 11 października w oddziałach „0” odbyły się spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa w Osiu. Tematem zajęć było: „Czy łatwo w lesie spotkać jesień?”. Na spotkaniach Pan Dawid w bardzo interesujący sposób, za pomocą świeżo zebranych z lasu materiałów przyrodniczych, opowiedział w jaki sposób można rozpoznać w lesie oznaki jesieni. Dzieci dowiedziały między innymi: w jaki sposób liście zmieniają kolor w okresie jesiennym oraz zostały poinformowane o tym, by nie dotykać nieznanych roślin w lesie, ponieważ mogą być trujące.
Anna  Melzer

Andrzejki

 • PDFDrukujEmail

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!

 Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Lano na wodę ołów, obecnie leje się wosk. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość. Można ją odczytywać pod światło, co cień pokaże. Dzisiaj różnego rodzaju zabawy traktuje się jako z " przymrużeniem oka". Uczniowie klas trzecich tez postanowili pobawić się wspólnie i lali wosk przez dziurkę od klucza, obierali jabłko starając się uzyskać jak najdłuższą oberżynę, rzucali kostkami i odczytywali znaczenie liczb wreszcie ustawiali buty, sprawdzając, czyj pierwszy opuści próg klasy. Śmiechu było przy tym bardzo dużo. Każdy uczeń poszedł do domu z pamiątką wosku.
R.G.


Wycieczka do drukarni

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klasy 3a wybrali się wczoraj na wycieczkę do Laskowic, aby zwiedzić drukarnię IMPRIMUS. Nie zobaczyli jak wygląda drukowanie książek, ale mogli zobaczyć proces drukowania kuponów Toto Lotka, ulotek do gazet, druków do biur itp. Wszystko programowane jest komputerowo, a na końcu pracownik odbiera, sortuje, układa, przecina i pakuje dany produkt. W halach należy zachować szczególną ostrożność. Była to bardzo ciekawa i pouczająca dla nas lekcja.

R.G.


Bajkobus

 • PDFDrukujEmail
Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży BAJKOBUS  po 7 latach od ostatniej podróży zabrał dzisiaj uczniów naszej szkoły w krainę filmów animowanych. Oddziały przedszkolne i zerowe poznały perełki najnowszej polskiej animacji. Dowiedziały się jakie bajki oglądali ich rodzice a może nawet dziadkowie, kiedy byli w ich wieku. Uczniowie klas 1-3 zobaczyli na ekranie smoki, królów, czarodziejów, pradawne rekwizyty i niezwykłe przygody - zarówno w starym, jak i nowym wydaniu.
R.G.

Spotkanie z przeszłością

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły mogli dzisiaj przez chwilę „przenieść się do przeszłości”. Zobaczyli między innymi w jaki sposób w dawnych czasach oświetlano mieszkania, prasowano pościel żelazkiem na duszę, prano odzież na tarze, w jaki sposób noszono wodę z rzeki, przędzono wełnę na kołowrotku, ważono towar, mielono ziarna, spędzano czas na robieniu na drutach czy haftowaniu.

Więcej

wizyta w Telewizji Bydgoszcz

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 3a i 3c pojechali dzisiaj na  wycieczkę  do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kompleksu  Sportowego Zawisza. Uczniowie mogli zobaczyć dzieci i młodzież podczas treningu strzelectwa, gimnastyki i akrobatyki, piłki nożnej a także boksu. Po obiekcie oprowadzał nas nasz dawny mieszkaniec  Osia  i uczeń naszej szkoły Artur Kohutek, brązowy medalista mistrzostw Europy w Monachium (2002) w biegu na 110 m przez płotki (13,32 s).

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

14 października obchodzą swoje święto wszyscy nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty. W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Pani dyrektor Aleksandra Kater złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za trud wnoszony w pracę z dziećmi. Życzyła też dalszej owocnej i satysfakcjonującej pracy.

Więcej

SPOTKANIE Z PANIĄ JESIENIĄ

 • PDFDrukujEmail

              Dnia 23 września 2016 roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-latki), udały się do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Ku ich wielkiemu zdziwieniu, w lesie, krzątała się akurat Pani Jesień malująca liście. Nieznajoma dama wyjawiła dzieciom sekrety swojej obecności w lesie właśnie tego dnia. Opowiedziała również o swoich obowiązkach , którym musi sprostać, aby jesień w lesie była piękna i kolorowa.

             Spotkanie z Panią Jesienią było niezwykłym przeżyciem, które niewątpliwie pozostanie jeszcze
na długo w pamięci przedszkolaków.

 

                                                                                                                                                   Anna Melzer

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM – „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

 • PDFDrukujEmail

22 września 2016 roku, dzieci z oddziałów „0” wzięły udział w spotkaniu z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie wiadomości z zakresu zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. W czasie spotkania pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania podczas przechodzenia przez ulicę, wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Gość zademonstrował również, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku groźnego psa.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały wskazówek oraz rad zaproszonego na zajęcia gościa.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołały także strój oraz akcesoria policjanta.

                W podziękowaniu za przybycie, dzieci obdarowały Pana policjanta: piosenką o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, pięknym żółtym słonecznikiem oraz gromkimi brawami.

                Aby rady i wskazówki pana policjanta na długi czas pozostały w pamięci, dzieci otrzymały na pamiątkę  - „Indeks bezpiecznego przedszkolaka”.

                Anna Melzer

W Fojutowie

 • PDFDrukujEmail

23 września klasa IIIb odwiedziła urokliwy zakątek Borów Tucholskich – Fojutowo. Najpierw dzieci zobaczyły akwedukt – unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, a następnie podziwiały piękny krajobraz z wieży widokowej. Jednak największą frajdą była zabawa w „Małpim gaju” 
i na placu zabaw w miejscowym zajeździe. Po zjedzeniu dużych porcji frytek dzieci wróciły do szkoły
.
A.B.

Witaj szkoło

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym rozpoczął się kolejny rok szkolny. Od godziny 8 w naszej szkole jako pierwsi zjawili się uczniowie oddziałów zerowych i przedszkolnych. Następnie Panie dyrektor Aleksandra Kater i Bożena Głąb-Hebda powitały serdecznie uczniów klas 1-3, nauczycieli i rodziców. Wszyscy zostali poinformowani o przeprowadzonych remontach w obiekcie. Odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim pani dyrektor życzyła sukcesów w nauce, radosnych chwil spędzonych w szkole i prawdziwych przyjaźni.

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany dzień przez uczniów. Dzisiaj uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę otrzymując świadectwo. Szczególnie wyróżniający się w nauce ,wzorowym zachowaniu, konkursach otrzymali nagrody książkowe. Były również podziękowania dla rodziców, nauczycieli i wszystkich związanych z pracą w szkole. Program artystyczny na apelu zaprezentowali uczniowie klasy 2 b pod kierownictwem pani Aliny Bagińskiej. Pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji.

Podsumowanie konkursów

 • PDFDrukujEmail
Na apelu w dzisiejszym dniu zostały podsumowane konkursy, w których uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Pani E. Sosnowicz wręczyła nagrody za udział  i uzyskanie wysokiego miejsca w Międzynarodowym Konkursie - Matematyczny Kangur, następnie wręczyła nagrody zawodnikom Sztafety . Pani A. Bagińska nagrodziła wyróżniających się w Konkursie czytelniczym "Moja lektura" oraz uczniów najwięcej wypożyczających książki.

Wycieczka kolejowa klas trzecich

 • PDFDrukujEmail

    W dniu 15.06.2016 r. odbyła się planowana kolejowa wycieczka dla klas  III a i III b do Bydgoszczy. Trzecioklasiści mieli okazję pojechać na tę wycieczkę pociągiem, dla wielu z nich była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem transportu.  Obejrzeliśmy  odremontowany Dworzec Główny w Bydgoszczy, zabytkowy parowóz i dawny budynek  dworca oraz weszliśmy na platformę widokową. Nowoczesny budynek dworca pełen szkła i  przestrzeni, odnowione perony, przejścia podziemne, schody ruchome zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie pomieszczeń Straży Ochrony Kolei. Mieliśmy też okazję zobaczyć Technikum Kolejowe, jak prawdziwi studenci posiedzieć w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej, zwiedzić podziemia  i sale komputerowe, na których przyszli kolejarze uczą się  obsługi ruchu pociągów. Ukoronowaniem wycieczki było obejrzenie bajki animowanej „Angry birds 3 D” oraz powrót do domu oczywiście pociągiem. Wycieczkę zorganizował p. Henryk Porożyński, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

K. Lejk

Bezpieczne wakacje

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu uczniów naszej szkoły odwiedzili starszy sierżant Paulina Kufel z Komendy Powiatowej Policji  i młodszy ogniomistrz Patryk Kaczerowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu. Goście przeprowadzieli pogadankę z dziećmi na temat różnych sytuacji, które mogą wydarzyć się w czasie wakacji. Było sprawdzanie znajomości numerów alarmowych, jak zachowywać się nad wodą, w domu, na ulicy itp. Wiadomości teoretyczne naszych dzieci były imponujące, należy tylko sobie życzyć by nie miały okazji by je sprawdzać w rzeczywistości.

W Grodzie Kopernika

 • PDFDrukujEmail
Dnia 7  czerwca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie Grodu Kopernika rozpoczęli od Starówki gdzie próbowali stanąć prosto przy Krzywej Wieży, zobaczyli dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, poznali legendę o Flisaku i żabach, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem naszego astronoma. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyli przedstawienie w Baju Pomorskim - unowocześnioną wersję bajki "Kopciuszek", udali się w podróż "kilkaset lat wcześniej" po Toruniu podczas seansu "Mój przyjaciel Niko" w planetarium, a także wcielili się w rolę cukierników w Muzeum Pierników gdzie wypiekali swoje pierniki.Uczniowie mieli też czas aby zjeść obiad, kupić pamiątki z wycieczki i spróbować gorących pączków. Pogoda i humor dopisały, wszyscy wrócili pełni wrażeń do domu.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
W Dniu Dziecka zajęć szkolnych nie było, tylko jak co roku dzieci klas 0-3 wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych. Rywalizowały między klasami w biegu slalomem między pachołkami, biegu z woreczkiem na głowie, z jajkiem na łyżce, "zerówkowicze" byli ratownikami misia, skakali przez ławeczki, przez linę, dużo emocji wzbudzio strzelanie piłką do bramki, podczas którego trzeba było wykazać się precyzją. Bardzo dobrze radziły sobie z tym dziewczęta. Wszyscy przekonali się, że warto umieć zawiązywać buty, ponieważ jedną z konkurencji było wiązanie kokardy na ręcę nauczycielki. Zabawa była udana, humory dopisywały, pogoda też była łaskawa. Na zakończenie dnia pełnego wrażen wszyscy w klasach zjedli przepyszną zupę grochową.

Wycieczka do lasu

 • PDFDrukujEmail
30.05.16r, w poniedziałek uczniowie klas pierwszych brały udział w wycieczce do lasu a dokładniej na "Zatoki" ścieżką dydaktyczną. Wszystko to za sprawą pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu, p. Moniki Wiśniewskiej. Dzięki jej wiedzy uczniowie dowiedzieli się jakie rośliny są pod ochroną, które owady są szkodliwe, jak powinny wyglądać prawidłowo wykonane karmniki dla ptaków i od czego zależy ich wielkość, jak również w jaki sposób i czym dokarmiani są mieszkańcy lasu. Miłym akcentem wycieczki był piknik na łonie natury.
E.Ch.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś170
Wczoraj332
Wizyt w tygodniu826
Wizyt w miesiącu3953
Razem329494

Jest 89 użytkowników online

HomeStart