Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Wycieczka klas pierwszych

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Grudziądza, gdzie prawie cały dzień spędzili na atrakcjach w Mega Parku. Mogły tam zobaczyć różne zwierzęta, których nie można spotkać w Polsce. Miały okazję zobaczyć makiety zwierząt morskich, dinozaurów a także postaci z bajek. Wszyscy odbyli przejażdżkę podczas, której zostali napadnięci przez kowbojów z Dzikiego Zachodu!!!Z wielkim zaangażowaniem dzieci szukały złota w „rzece” czy kości dinozaura w ziemi. Miały okazję strzelać z broni czy doić krowę. Za wielkim apetytem zjadły obiad, po którym pojechali do kina na film „Rechotek”. Cali, zdrowi i uśmiechnięci wrócili do domu.

Uśmiech dzieci

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klasy 1 c pod kierownictwem Pani Elżbiety Sosnowicz przygotowali  program pt. ”Uśmiech dzieci”. Treść dotyczyła wszystkich dzieci na całym świecie. Wszędzie tak samo każde dziecko potrzebuje miłości, zrozumienia, zabawy i szacunku. Na scenie było bardzo kolorowo. Można było zobaczyć Indiankę, Meksykanina, Eskimosa, Japończyka, Chinkę ale także góralkę i dziewczynkę w stroju kociewskim. Usłyszeliśmy też słowa przypominające o tym, że z każdym problemem dziecko powinno się zgłosić do dorosłego.

Popularyzacja literatury dziecięcej

 • PDFDrukujEmail

 

   08.06.2015 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas III   pt: „Najpopularniejsze utwory literatury dziecięcej”, którego celem była popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. 

Więcej

Dzień Ziemi 2015

 • PDFDrukujEmail

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem przewodnim „Z energią zmieńmy źródła” i wzięły w nim udział młodsze klasy szkoły podstawowej. Organizatorem obchodów była Katarzyna Lejk. W dniu 22 kwietnia 2015 r. na spotkaniu wszystkich uczniów z klas I – III omówiono źródła energii w Polsce oraz ich najlepsze alternatywy dla środowiska. W spotkaniu uczestniczył  również przedstawiciel Nadleśnictwa Osie p. Dawid Warzyński, który przybliżył uczniom ciekawostki z życia zwierząt naszych lasów i pokazał prezentacje na ich temat. By uatrakcyjnić obchody dla klas zaplanowano wycieczki przyrodnicze w dniach 23 – 20.04.2015 r.  Klasy II a i III b miały zajęcia dydaktyczne w siedzibie WPK o tematyce przeciwpożarowej i zwiedziły ogród dendrologiczny. Klasa I a pojechała na wycieczkę na ścieżkę dydaktyczną Nadleśnictwa Trzebciny. Klasa I c poszła na pieszą wycieczkę leśną ścieżką „Zatoki”.  Pozostałym klasom nie dopisała pogoda, zaplanowane dla nich wycieczki odbędą się w innym terminie.

Więcej

Wycieczki Klas II

 • PDFDrukujEmail

W dniu 26.05.2015 r. klasy II a i II b pojechały na wycieczkę po Kaszubach. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta na fermie strusi w Garczynie. Tam uczniowie zobaczyli strusie na różnych etapach rozwoju,  poznali ich zwyczaje a także mieli okazję potrzymać w rękach strusie jajo. Potem drugoklasiści zwiedzili stare chaty robotników leśnych i chłopów, drewniane wiatraki, tartak, maleńki drewniany kościółek w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich. Największą atrakcją skansenu okazała się lekcja w szkole sprzed ok. 100 lat. Pisanie atramentem piórem gęsim wcale nie było łatwe, a dawne kary w postaci „dyscypliny”, kozy czy klęczenie na grochu zaskoczyły współczesnych uczniów. Ciekawym miejscem na trasie wycieczki okazał się skansen „Parowozownia” w Kościerzynie. Przejazd drezyną, wejście na wagony i lokomotywy dawnych parowozów dostarczyło mnóstwo radości małym zwiedzającym. Kolejnym elementem wycieczki był pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jego atrakcjami był bunkier z czasów II wojny światowej, dom do góry nogami czy BAJKI KASZUBSKIE. Wycieczkę zakończyło wejście na najwyższy szczyt Pomorza – górę Wieżycę (329 m n.p.m.) i znajdującą się na niej platformę widokową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy „mali podróżnicy” powrócili do Osia.

Wpis: Katarzyna Lejk

Wśród Indian

 • PDFDrukujEmail

W dzisiejszym dniu uczniów klas pierwszych odwiedził pan Jan Kłodziński z Wymysłowa, gdzie znajduje się Muzeum Indian Ameryki Północnej im. SAT-OKHA. Pan Jan jest krzewicielem kultury Indian. Bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o ziemi Indian, ich zwyczajach, kulturze, sposobie życia. Wszystko było poparte różnorodnymi rekwizytami. Dzieci mogły zobaczyć barwny pióropusz, jakie były zasady możliwości zakładania tej ozdoby, różne instrumenty muzyczne w tym bębny i tam-tamy, skórę wilka, którą zakładali polując na bawoły, dowiedziały się dlaczego mówi się, iż Indianie mają czerwony kolor skóry i wiele innych ciekawych informacji.

Bezpieczni nad wodą

 • PDFDrukujEmail

W dniach 29.05.-3.06.15r. odbyła się seria pogadanek „Bezpieczni nad wodą” dla uczniów naszej szkoły.  Pani ratownik wodny Elżbieta Kurek w ramach Programu „Działaj Lokalnie IX” opowiedziała jak należy zachowywać się będąc nad wodą, co należy robić jeśli zdarzy się wypadek, czy ktoś tonący potrzebuje pomocy. Zaprezentowała co należy mieć na sobie pływając, kąpiąc się , jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu. Uczniowie mogli sami praktycznie dokonać sztucznego oddychania na manekinie. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana przyda się uczniom i oby nie znaleźli się w sytuacji gdy trzeba ją wykorzystać praktycznie.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Dzisiejszy Dzień Dziecka był obchodzony w naszej szkole bardzo wesoło. Po zebraniu się wszystkich uczniów pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda przedstawiła harmonogram dnia. Następnie uczniowie bawili się na placu zabaw  oraz naprzemiennie brali udział różnych konkurencjach sportowych na każdym poziomie klasowym. Były skoki w workach, skoki na dmuchanych piłkach, przejście pod tunelem, wyścigi na hulajnodze itp. Zabawa była przednia, zwłaszcza, że pogoda nam dopisała. Po skończonych konkurencjach wszyscy posilili się tradycyjną zupą grochową a na deser każdy poczęstował się lodem.

Gminne Zawody Sprawnościowe

 • PDFDrukujEmail

W dniu wczorajszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej  odbyły się już po raz trzeci Gminne Zawody Sprawnościowe klas 1-3 i oddziałów „0”.  W spotkaniu wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych.

Więcej

Podziękowania

 • PDFDrukujEmail
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji w klasach I – III mogły się odbyć tygodniowe obchody Dnia Ziemi. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom, które  czynnie wsparły organizację Dnia Ziemi dla klas I – III: p. D. Warzyńskiemu z Nadleśnictwa Osie, p. M. Wiśniewskiej z WPK,  Nadleśnictwu Trzebciny,  p. D. Motała, p. A. Kuzimskiej i p. M. Fierek  oraz p. W. Michałowskiemu.  Szczególne podziękowania   składam fundatorom nagród książkowych dla dzieci: Nadleśnictwu Osie i Radzie Rodziców. Dzięki ich hojności nagrodzono tak wielu uczniów w konkursie plastycznym i literackim. Dziękuję dyrekcji Zespołu Szkół w Osiu za sfinansowanie dojazdów uczniów na miejsce wycieczek. Państwa zaangażowanie umożliwia wychowywać młode pokolenie w poszanowaniu przyrody i kształtować postawy proekologiczne.
Organizator: Katarzyna Lejk

Obchody Dnia Ziemi

 • PDFDrukujEmail

Klasy I – III w dniach 22– 30.04.2015 r. obchodziły Tydzień Ziemi pod hasłem przewodnim „Z energią zmieńmy źródła” . Organizatorem obchodów była Katarzyna Lejk. W dniu 22 kwietnia 2015 r. na spotkaniu wszystkich uczniów z klas I – III omówiono źródła energii w Polsce oraz ich najlepsze alternatywy dla środowiska. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Nadleśnictwa Osie p. Dawid Warzyński, który przybliżył uczniom ciekawostki z życia zwierząt naszych lasów i pokazał prezentację na ich temat.

 

Więcej

Wiosna

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałek 23.03.15r. oddziały przedszkolne odwiedziły panią Monikę Wiśniewską, pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Powodem wycieczki do Parku był udział w zajęciach edukacyjnych, związanych z nadejściem wiosny. Dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej oraz zagadkom dzieci poznały zwiastuny wiosny. Wiedzą, które rośliny, kwitną jako pierwsze, które ptaki wracają z ciepłych krajów i jakie zwierzęta wybudzają się ze snu zimowego.
E. Ch.

Światowy Dzień Kota

 • PDFDrukujEmail

9.03.2015 dzieci z klas "0" udały się do Domu Kultury w Osiu na spotkanie z organizatorkami obchodzonego niedawno Światowego Dnia Kota (17 luty): Joanną Rajnik pracownikiem  biblioteki w Zespole Szkół w Osiu oraz Marią Siekierkowską z Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się między innymi skąd się wzięły koty, jak dbać o ich zdrowie i co należy do ich smakołyków dzięki ciekawym opowiadaniom, a także prezentacji multimedialnej. Przywołano także kocich bohaterów bajek, baśni i kreskówek. Spotkanie uatrakcyjniono konkursami, tańcami, zabawami ruchowymi i słodkim poczęstunkiem.

  E.Ch.

Doposażanie sal

 • PDFDrukujEmail

Od dzisiaj możemy powiedzieć, że wszystkie dzieci klas 1-3 uczą się w salach wyposażonych w nowe meble, stoliki i krzesełka. W sumie jest to siedem klas, aż miło dzieciom siadać do „swojego” stolika.

Spotkanie z policjantem

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej w Świeciu. Aspirant Marek Rydzewski przed zbliżającymi się feriami przypomniał uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach i w czasie zabaw zimowych, o rozsądnym korzystaniu z  netu  a także właściwym reagowaniu w trakcie spotkania z obcymi zwierzętami.

Zdrowym być

 • PDFDrukujEmail

Każdy z nas chciałby być zdrowym jak najdłużej. Składa się na to wiele czynników. W dużej mierze my sami możemy mieć wpływ na to jak się czujemy. Właśnie dlatego uczniowie klasy 1a,  pod okiem wychowawczyni Radosławy Grabskiej postanowili przypomnieć pozostałym uczniom co należy robić w tej kwestii. Przygotowali program artystyczny pt. „Zdrowym być”, w którym przypomnieli o zasadach właściwego odżywiania się, gdzie ukryły się witaminy potrzebne naszym organizmom, o zasadach utrzymywania higieny osobistej, odpowiednim ubieraniu się a także o konieczności ruchu dla nas wszystkich.

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku w styczniu, dzieci z klas "0" świętują Dzień Babci i Dziadka. W zeszłym tygodniu przedszkolaki poprzez twórczość własną wyraziły swoje uczucia przybyłym gościom. Zaprezentowały część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły a na koniec wręczyły wcześniej wykonane upominki. Radości i łez wzruszenia nie było końca. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

E.Ch.

Teatrzyki

 • PDFDrukujEmail

I stało się! Ruszył cykl teatrzyków organizowanych przez p. Annę Melzer, p. Dorotę Karwasz- Babińską oraz p. Emilię Chmarzyńską podczas zajęć świetlicowych oraz w oddziałach przedszkolnych. Do tej pory przedstawiono inscenizacje takich bajek jak: przedstawienia wierszy Brzechwy i Tuwima techniką żywego teatru z udziałem uczennicy zerówki Bianki Babińskiej, "Czerwony Kapturek", wykorzystując lalki kukiełkowe, udostępnione przez p. Danutę Karwasz (teatrzyk Mgiełka), "Trzy świnki", techniką sylwety oraz "Mikołaj i elfy" z wykorzystaniem pacynek. Teatr inspiruje dzieci do wspólnej zabawy, pobudza uczniów do wcielania się w różne role,a zaobserwować to można podczas swobodnej zabawy dzieci w sali, kiedy sięgają po sylwety postaci oraz pacynki i tworzą własne przedstawienia oraz własne postacie. Nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z teatrzykiem, zatem Drogie Panie: Do pracy!   

E.Ch.

Moje ulubione zwierzątko

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku, dzieci z klas "0" odwiedziła Pani Monika Wiśniewska, pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Spotkanie to przebiegło pod hasłem: "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Uczniowie  dzięki ciekawej prezentacji mieli możliwość zaobserwować w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie w ten ciężki dla przeżycia czas. Dowiedzieli się w jaki sposób można im pomóc przetrwać zimę i czym je dokarmiać. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt." Moje ulubione zwierzątko". Autorzy najciekawszych prac, zostali obdarowani bogatymi w informacje i ilustracje książkami o tematyce przyrodniczej,  a pozostali uczniowie różnymi upominkami.

E.Ch.

Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail

Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami zebrały się, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia odbyły się w szkolnej sali grupy 0b. Uczniowie poznali okoliczności powstania pierwszej maskotki, jej nazwę i wygląd. Wypowiadali się na temat pluszowych przyjaciół, bohaterów różnych bajek. Spotkanie umilały taniec, śpiew i wspólna zabawa z ulubioną maskotką.  

E. Ch.

Niespodzianka

 • PDFDrukujEmail

Nowy rok, nowe niespodzianki. Wczoraj sale lekcyjne obecnych klas drugich zostały wyposażone  w nowe meble, tj. meblościanki , regały i  biurka. Uczniowie mają teraz do dyspozycji swoją półkę i szafkę gdzie będą mogli przechowywać swoje podręczniki i przybory szkolne. Panie nauczycielki otrzymały nowe biurka. Cieszy nas fakt, że nasze klasy wyglądają bardzo ładnie i z pewnością przyjemniej jest uczniom spędzać w nich czas.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Jak tradycja mówi, karnawał to okres zabawy, więc od rana dzisiaj w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Każde dziecko przyszło ze strojem do przebrania na zapowiedziany bal karnawałowy. Jako pierwsze miały czas zabawy grupy „0”, następnie bawili się uczniowie klas 1-3. Na sali było kolorowo, głośno i wesoło. Każdy ruszał się, tańczył jak umiał. Były różne konkursy, w jednym wzięły udział  odważne mamy. W czasie przerwy dzieci spożyły w klasach napoje i słodycze. Całą zabawę poprowadził znany nam od lat pan Andrzej Smeja z Jeżewa, który wyjątkowo wciela się w rolę wodzireja. Już czekamy na następny bal…

Święta tuż, tuż ....

 • PDFDrukujEmail

Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, wszyscy pragną pomagać innym.
Dzisiaj w naszej szkole jak co roku odbyły się Wigilie klasowe. Najpierw uczniowie wszystkich oddziałów spotkali się w sali, gdzie pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda podsumowała wyniki Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową  i  wraz  Panią  Jolantą Nagórską nagrodziły uczniów, którzy wykonali najpiękniejsze kartki świąteczne . Pani dyrektor przekazała wszystkim życzenia wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie każda klasa we własnym gronie spędziła chwile przy poczęstunku, składając sobie nawzajem życzenia dzieląc się opłatkiem, śpiewając kolędy. Wielką radość dzieciom sprawiły upominki, które znalazły się pod choinką. Mimo, że nie ma śniegu Święty Mikołaj „poradził sobie”.

O Kocie w butach

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych i oddziału 0 a wybrali się na wycieczkę do teatru w Grudziądzu, gdzie obejrzeli bajkę.
Spektakl O Kocie w butach to sceniczna wersja popularnej opowieści Kot w butach zamieszczonej w zbiorach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz Charlesa Perraulta.
 Janek i Kot ruszają przed siebie, by szukać szczęścia. Ciekaw świata Kot wiele wie, sporo rozumie.

Więcej

Dzień Wszystkich Świętych

 • PDFDrukujEmail


Święto Zmarłych jest jednym z tych świąt, kiedy spotykamy się przy grobach naszych bliskich, przyjaciół, kolegów, żołnierzy, ale pamiętamy również o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili  groby na cmentarzu aby oddać pamięć zmarłym.

Więcej

Teatr Barnaba

 • PDFDrukujEmail

29 października uczniowie klas 0-3 obejrzeli przedstawienie marionetkowe pt. ”Czerwony Kapturek”. Doskonale znana wszystkim historia dziewczynki, której udało się pokonać złego wilka. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna sprawiły, że dzieci bawiły się doskonale. Dodatkowym walorem spotkania była możliwość spróbowania przez wybrane losowo dzieci swoich sił aktorskich. Poznały też jak i z czego wykonane są marionetki i jak trudną umiejętnością jest nadanie lalce ruchu.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś233
Wczoraj350
Wizyt w tygodniu1836
Wizyt w miesiącu9643
Razem256239

Jest 56 użytkowników online

HomeStart