Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-6

Gimnazjum


Szkoła Podstawowa 0-3

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail

W  sobotę i niedzielę (20 i 21 września) przypada finał Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. To już 21. edycja tego wydarzenia. Biorąc udział w sprzątaniu naszej miejscowości  i okolic przyczyniamy się do działań na rzecz ochrony przyrody i poprawiamy estetykę otoczenia. Pamiętajmy! Zawsze we wrześniu razem sprzątamy Polskę, ale o środowisko dbamy przez cały rok. Tegoroczne hasło „Sprzątania Świata” brzmi: "Turysto! Szanuj środowisko!".

Więcej

Inauguracja roku szkolnego 2014/15

 • PDFDrukujEmail

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

                                                                                                  Walt Disnay

W dniu dzisiejszym o godzinie  9.00  w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęły się uroczystości. Na inaugurację  nowego roku szkolnego 2014/15  przybyli  uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, wójt  oraz  rodzice. Dyrektor Aleksandra Kater serdecznie powitała zebranych i życzyła  uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor zaprosiła rodziców do współpracy i włączenia się w życie szkoły.

Więcej

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj nadszedł dzień, na który uczniowie czekają od pierwszego dnia roku szkolnego…czyli początek wakacji. Na uroczystym zakończeniu minionego roku szkolnego, uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi ocenami i zachowaniem otrzymali nagrody książkowe. Zostały też wręczone nagrody uczniom, którzy odniesli sukcesy w różnych konkursach. Wszyscy natomiast za swoją całoroczną pracę otrzymali świadectwo ukończenia danej klasy. Pani dyrektor Bożena Głąb - Hebda podziękowała wszystkim za wspólną pracę, jednocześnie życzyła pięknych, słonecznych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji.

Ścieżka dydaktyczna "Zatoki"

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich odbyli pieszą wycieczkę po ścieżce dydaktycznej „Zatoki”. Przewodnikiem naszym był pracownik Nadleśnictwa Osie pan Dawid Warzyński, który bardzo ciekawie przybliżył uczniom wiadomości dotyczące życia w lesie. Mowa była o roślinach, zwierzętach: owadach, ssakach, ptakach, płazach itp., budkach lęgowych, ochronie, zachowaniu bezpieczeństwa w lesie. Na zakończenie wszyscy piekli kiełbaski w ognisku, które następnie smakowicie zjedli. Cala wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca.

Wycieczk do Torunia

 • PDFDrukujEmail

W dniu 18czerwca klasy trzecie naszej szkoły udały się na wycieczkę do Torunia. Pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium gdzie zostaliśmy zabrani w podróż kosmiczną na planety naszego Układu Słonecznego. Wrażenia były ogromne.

Więcej

Żegnaj Przedszkole, witaj Szkoło!

 • PDFDrukujEmail

To hasło przewodnie wizyty przedszkolaków w naszej szkole. Dzieci odwiedziły nas 10. 06. Pierwszym punktem ich wycieczki było zwiedzenie sal, które odwiedzać będą już od września a przede wszystkim zapoznanie się z paniami uczącymi w klasach "0".

Następnie wszystkie dzieci przeszły na plac zabaw i oczywiście bawiły się świetnie.

"Od ziarenka do bochenka"

 • PDFDrukujEmail

10.06.2014r. klasy "0" odwiedziła Pani Recka z programem edukacyjnym: "Od ziarenka do bochenka". Zaprezentowała dzieciom różne rodzaje zbóż, omówiła ich budowę oraz cel zastosowania. Dzięki prezentacji multimedialnej przedszkolaki dowiedziały się również na jakie grupy- "rodziny" dzielimy warzywa, jak również jakie szkodniki w nich zamieszkują. Koniec spotkania umilił konkurs podsumowujący wiedzę zebraną podczas zajęć no i oczywiście wręczanie nagród.

Wycieczki klas "0"

 • PDFDrukujEmail

06.06.2014r. Dzieci z klas "0" wybrały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki w Bydgoszczy do "Familly" Park'u. Co tam się działo!! Dzieci swobodnie spacerowały po hali korzystając z atrakcji tj:
Scena teatralna 

Samochodziki akumulatorowe
Wielopoziomowy labirynt
Tęczowa zjeżdżalnia

Kręgielnia

Armatki pneumatyczne

Automaty zręcznościowe
To nie koniec. Z Bydgoszczy przejechalismy do Myślęcinka, a tam? Zaginiony Świat -Park Dinozaurów w Muzeum Paleontologicznym. Spacerując polesie mozna było podziwiać dinozaury wyglądające jak żywe jak również usłyszeć dźwięki, które wydawały.

Dzień Matki i Ojca

 • PDFDrukujEmail

Końcowe dni maja i pierwsze dni czerwca to dni, które wśród dzieci przedszkolnych związane są ściśle z rodziną. Dlaczego? Bowiem przygotowują się one do uroczystości pt. "Dzień Mamy i Taty".  Po raz pierwszy Dzień Matki w Polsce obchodzono w 1914 roku w Krakowie, czyli równo 100 lat temu. Dzień  Matki jest świętem międzynarodowym, ale nie przypada w każdym kraju tego samego dnia. 26 maja Dzień Matki jest obchodzony jedynie w Polsce.Nasze dzieci zaprezentowały się rodzicom z wielkim zadowoleniem i dumą na twarzy. Pociechy zadały sobie wiele trudu by przygotować artystyczny program. Były wiersze dla i o rodzicach, okolicznościowe piosenki i przepiękne tańce.
Koniec spotkania umiliło wręczenie upominków przygotowanych przez dzieci.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych. W dniu dzisiejszym również w naszej szkole nie było tradycyjnych zajęć lekcyjnych tylko wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami oddały się uciechom. Uczniowie klas 0 -3 wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych typu: skoki w workach, bieg po krzesełku, skoki na piłkach itp. Jak zwykle było przy tym wiele emocji, zabawy i śmiechu. W trakcie zabawy dzieci były częstowane słodyczami , na zakończenie imprezy wszyscy zjedli wspólny posiłek.

Gminne Zawody Sprawnościowe klas 0-3

 • PDFDrukujEmail

Wzorem ubiegłego roku, w dniu dzisiejszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej odbyły się Gminne Zawody Sportowe klas 0-3.W zawodach wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych.

Więcej

Wizyta w OSP

 • PDFDrukujEmail

21.05.2014r. nasi najmłodsi uczniowie, a mianowicie dzieci z klas 0 wraz z wychowawczyniami odwiedzili Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Dzięki uprzejmości strażaków, dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich a nawet posiedzieć w nich przez chwilkę. Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, co należy do jego obowiązków, za pomocą jakiego sprzętu usuwa skutki katastrof i w jaki sposób pomagają poszkodowanym. Spotkanie umilił "zimny prysznic".     

Wizyta Tiliobusu

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły w dniu dzisiejszym udały się na wycieczkę do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Powodem spotkania był przyjazd Tiliobusu – specjalnie przystosowanego samochodu – mobilnego stoiska ekologicznego. Pracownicy Tiliobusu przyjechali  do Osia w ramach realizacji projektu, którego głównym celem jest zwiększenie akceptacji zasad ochrony przyrody wśród społeczności lokalnej i wzmocnienie zasobów przyrodniczych regionu, w tym przede wszystkim obszarów Natura 2000. Najpierw uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat przyrody, jej ochrony, by następnie już czynnie wziąć udział w grach, zabawach o tematyce przyrodniczej. Każdy uczeń zobowiązał się do szanowania naszej przyrody, bo od niej zależy nasze egzystowanie.

Mały naukowiec

 • PDFDrukujEmail

Dnia 15.05.2014r. odbyło się spotkanie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych w  Osiu w ramach projektu "Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec" organizowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Więcej

Dzień Ziemi wśród "zerówek"

 • PDFDrukujEmail

25 kwietnia w Szkole Podstawowej, klasy "0" obchodziły Dzień Ziemi pod hasłem: "Jestem przyjacielem ziemi". Myśl przewodnią całości stanowiło ukazanie za pomocą prezentacji multimedialnej piękna naszej planety, która jest w niemądry sposób wykorzystywana i jak my zwykli jej mieszkańcy możemy ją chronić i o nią dbać. Uczniowie rozwiązali test ekologiczny, zaangażowano wybrane dzieci do segregacji wcześniej przygotowanych śmieci, a także do wykonania zadań, umieszczonych w tajemniczych listach.

Więcej

Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

 • PDFDrukujEmail

 

             Dzieci pięcioletnie przebywające w świetlicy szkolnej uczestniczyły w środę 16.04.14 r. w imprezie czytelniczej „Wielkanocne czytanie” przygotowanej przez nauczyciela-bibliotekarza Joannę Rajnik.

Więcej

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

 • PDFDrukujEmail

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali,a nad którymi warto jeszcze popracować. Uczniowie trzecich klas naszej szkoły dzisiaj przystąpili również do tego sprawdzianu.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

Program "Poczytaj Bratkowi"

 • PDFDrukujEmail

Bratek – bohater Ortograffiti i dzieci – wyruszył w podróż po wszystkich szkołach podstawowych, by zachęcić dzieci do czytania książek. Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zorganizowali z tej okazji w swoich szkołach kąciki czytelnicze „Poczytaj Bratkowi”. Uczniowie naszej szkoły włączyli się i również czytali młodszym kolegom, zachęcając tym samym do podejmowania prób samodzielnego czytania. Wszystkim życzymy zapału i radości w odkrywaniu pięknego świata książki…

Spotkanie z ornitologiem

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12.03.2014 r. w  otoczeniu szkoły podstawowej w Osiu  zostały przeprowadzone warsztaty ornitologiczne mające na celu podglądanie ptaków w terenie. Animacje przeprowadził pan Dawid Kilon , organizatorką była pani   Małgorzata Recka, pracownicy K- P ODR Minikowo. Projekt o nazwie " Trop Natury" realizowany jest ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego , który realizowany jest przez  K- P ODR w Minikowie. 

Więcej

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Jak karnawał to karnawał! Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się dzisiaj bal karnawałowy. Dzieci czekały na to wydarzenie już od dawna, podekscytowanie było zauważalne u nich od samego rana. Jednak najpierw „praca”, potem obowiązki. Od godziny 10 w szkole słychać było tylko muzykę i głosy rozbawionych dzieci.

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail

20, 21, 22 oraz 24.01.2014r. w Szkole Podstawowej odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przygotowały dzieci z zerówek. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przybyłym gościom, a następnie sześciolatki zaprezentowały część artystyczną. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zatańczyły a także odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki. Dzieci mogły poprzez twórczość własną wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości w przedszkolu.

E.Ch.

GRATULACJE TRZECIOKLASIŚCI!!!

 • PDFDrukujEmail

14 stycznia  zostały ogłoszone wyniki KONKURSU OXFORD-TEST MATEMATYCZNY PLUS, który odbył się 5 listopada 2013r.
W jesiennej edycji wzięło udział 9 uczniów klas III.
Największy sukces odnieśli uczniowi z klasy III b Marcin Zieliński i Jakub Różyński uzyskując  maksymalną liczbę 100 punktów- to LAUREACI I STOPNIA Z WYRÓŻNIENIEM.

Pozostałe wyniki:

 Laureat I stopnia- Adam Piekarski kl.IIIa- 96 punktów

 Laureat II stopnia- Aleksandra Iglińska kl.IIIb- 92 punkty

 Laureat II stopnia- Krzysztof Sprada kl.IIIa- 92 punkty

 Laureat III stopnia- Kacper Król kl. IIIb- 88 punków

 Laureat III stopnia- Mateusz Kawecki kl.IIIB- 88 punktów.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

E.S. 

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

W ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe. Najpierw wszyscy spotkali się na sali, gdzie  przybył  mimo braku śniegu do nas Mikołaj, który wysłuchał kolęd w wykonaniu każdej klasy i oddziału. Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po tej części, w klasach odbyły się spotkania przy opłatku i poczęstunku, wszyscy sobie składali życzenia, znalazły się też upominki dla uczniów.
W tych radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów by spotkać się już w Nowym Roku 2014.

Podsumowanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku, zorganizowany został przez panie  L. Cyrczak i J.Nagórską konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną na Boże Narodzenie. Uczniowie, którzy oddali kartki do oceny wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Jury w ocenie kartek brało pod uwagę: pomysłowość, estetykę wykonania, kolorystykę, technikę wykonania i tematykę. Było bardzo wiele pięknych prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Spotkanie z pracownikiem WPK

 • PDFDrukujEmail
  W piątek 13.12.13r. oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Monika Wiśniewska, pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Spotkanie to przebiegło pod hasłem: "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Dzieci miały możliwość zaobserwować w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie w ten ciężki dla przeżycia czas dzięki ciekawej prezentacji. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt." Moje ulubione zwierzątko". Uczniowie zostali obdarowani pięknymi książkami oraz upominkami.

E.Ch.

Spotkanie z saperami

 • PDFDrukujEmail

13.12.13r.(piątek) w Jutrzence odbyło się spotkanie z Wojskiem. Odwiedził Nas Patrol Rozminowania 13 z Chełmna. Spotkanie miało na celu zapoznać dzieci klas 0-3 z prawidłowym zachowaniem się wobec napotkanego materiału wybuchowego, pozostałościach po II Wojnie Światowej. Żołnierze zaprezentowali granaty, naboje a także filmy wystrzałów bomb na poligonie w Toruniu. Na zakończenie chętni uczniowie przymierzyli nieodzowną część garderoby każdego żołnierza, a mianowicie hełm i kamizelkę, miały też możliwość dotknąć  różnego rodzaju niewybuchy.
E.Ch.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś233
Wczoraj350
Wizyt w tygodniu1836
Wizyt w miesiącu9643
Razem256239

Jest 57 użytkowników online

HomeStart