Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 0-3

Gminne Zawody Sprawnościowe

 • PDFDrukujEmail

W dniu wczorajszym w naszej szkole przy ul. Szkolnej  odbyły się już po raz trzeci Gminne Zawody Sprawnościowe klas 1-3 i oddziałów „0”.  W spotkaniu wzięły udział drużyny uczniów ze szkół: z Brzezin, Wierzchów i Łążka oraz Osia. Każda drużyna wystawiła po 12 zawodników klas 1-3, oraz po 8 zawodników klas „0”. Każda drużyna brała udział w 7 różnych konkurencjach (bieg z pałeczką, bieg z gazetą, bieg z piłką, bieg z hula-hop, skoki przez ławeczkę, skoki ze skakanką, skoki w workach, przewroty, skoki na dmuchanych piłkach itp.) dostosowanych do poziomów klasowych.

Więcej

Podziękowania

 • PDFDrukujEmail
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji w klasach I – III mogły się odbyć tygodniowe obchody Dnia Ziemi. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom, które  czynnie wsparły organizację Dnia Ziemi dla klas I – III: p. D. Warzyńskiemu z Nadleśnictwa Osie, p. M. Wiśniewskiej z WPK,  Nadleśnictwu Trzebciny,  p. D. Motała, p. A. Kuzimskiej i p. M. Fierek  oraz p. W. Michałowskiemu.  Szczególne podziękowania   składam fundatorom nagród książkowych dla dzieci: Nadleśnictwu Osie i Radzie Rodziców. Dzięki ich hojności nagrodzono tak wielu uczniów w konkursie plastycznym i literackim. Dziękuję dyrekcji Zespołu Szkół w Osiu za sfinansowanie dojazdów uczniów na miejsce wycieczek. Państwa zaangażowanie umożliwia wychowywać młode pokolenie w poszanowaniu przyrody i kształtować postawy proekologiczne.
Organizator: Katarzyna Lejk

Obchody Dnia Ziemi

 • PDFDrukujEmail

Klasy I – III w dniach 22– 30.04.2015 r. obchodziły Tydzień Ziemi pod hasłem przewodnim „Z energią zmieńmy źródła” . Organizatorem obchodów była Katarzyna Lejk. W dniu 22 kwietnia 2015 r. na spotkaniu wszystkich uczniów z klas I – III omówiono źródła energii w Polsce oraz ich najlepsze alternatywy dla środowiska. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Nadleśnictwa Osie p. Dawid Warzyński, który przybliżył uczniom ciekawostki z życia zwierząt naszych lasów i pokazał prezentację na ich temat.

 

Więcej

Wiosna

 • PDFDrukujEmail
W poniedziałek 23.03.15r. oddziały przedszkolne odwiedziły panią Monikę Wiśniewską, pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Powodem wycieczki do Parku był udział w zajęciach edukacyjnych, związanych z nadejściem wiosny. Dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej oraz zagadkom dzieci poznały zwiastuny wiosny. Wiedzą, które rośliny, kwitną jako pierwsze, które ptaki wracają z ciepłych krajów i jakie zwierzęta wybudzają się ze snu zimowego.
E. Ch.

Światowy Dzień Kota

 • PDFDrukujEmail

9.03.2015 dzieci z klas "0" udały się do Domu Kultury w Osiu na spotkanie z organizatorkami obchodzonego niedawno Światowego Dnia Kota (17 luty): Joanną Rajnik pracownikiem  biblioteki w Zespole Szkół w Osiu oraz Marią Siekierkowską z Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się między innymi skąd się wzięły koty, jak dbać o ich zdrowie i co należy do ich smakołyków dzięki ciekawym opowiadaniom, a także prezentacji multimedialnej. Przywołano także kocich bohaterów bajek, baśni i kreskówek. Spotkanie uatrakcyjniono konkursami, tańcami, zabawami ruchowymi i słodkim poczęstunkiem.

  E.Ch.

Doposażanie sal

 • PDFDrukujEmail

Od dzisiaj możemy powiedzieć, że wszystkie dzieci klas 1-3 uczą się w salach wyposażonych w nowe meble, stoliki i krzesełka. W sumie jest to siedem klas, aż miło dzieciom siadać do „swojego” stolika.

Spotkanie z policjantem

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej w Świeciu. Aspirant Marek Rydzewski przed zbliżającymi się feriami przypomniał uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach i w czasie zabaw zimowych, o rozsądnym korzystaniu z  netu  a także właściwym reagowaniu w trakcie spotkania z obcymi zwierzętami.

Zdrowym być

 • PDFDrukujEmail

Każdy z nas chciałby być zdrowym jak najdłużej. Składa się na to wiele czynników. W dużej mierze my sami możemy mieć wpływ na to jak się czujemy. Właśnie dlatego uczniowie klasy 1a,  pod okiem wychowawczyni Radosławy Grabskiej postanowili przypomnieć pozostałym uczniom co należy robić w tej kwestii. Przygotowali program artystyczny pt. „Zdrowym być”, w którym przypomnieli o zasadach właściwego odżywiania się, gdzie ukryły się witaminy potrzebne naszym organizmom, o zasadach utrzymywania higieny osobistej, odpowiednim ubieraniu się a także o konieczności ruchu dla nas wszystkich.

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku w styczniu, dzieci z klas "0" świętują Dzień Babci i Dziadka. W zeszłym tygodniu przedszkolaki poprzez twórczość własną wyraziły swoje uczucia przybyłym gościom. Zaprezentowały część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły a na koniec wręczyły wcześniej wykonane upominki. Radości i łez wzruszenia nie było końca. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

E.Ch.

Teatrzyki

 • PDFDrukujEmail

I stało się! Ruszył cykl teatrzyków organizowanych przez p. Annę Melzer, p. Dorotę Karwasz- Babińską oraz p. Emilię Chmarzyńską podczas zajęć świetlicowych oraz w oddziałach przedszkolnych. Do tej pory przedstawiono inscenizacje takich bajek jak: przedstawienia wierszy Brzechwy i Tuwima techniką żywego teatru z udziałem uczennicy zerówki Bianki Babińskiej, "Czerwony Kapturek", wykorzystując lalki kukiełkowe, udostępnione przez p. Danutę Karwasz (teatrzyk Mgiełka), "Trzy świnki", techniką sylwety oraz "Mikołaj i elfy" z wykorzystaniem pacynek. Teatr inspiruje dzieci do wspólnej zabawy, pobudza uczniów do wcielania się w różne role,a zaobserwować to można podczas swobodnej zabawy dzieci w sali, kiedy sięgają po sylwety postaci oraz pacynki i tworzą własne przedstawienia oraz własne postacie. Nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z teatrzykiem, zatem Drogie Panie: Do pracy!   

E.Ch.

Moje ulubione zwierzątko

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku, dzieci z klas "0" odwiedziła Pani Monika Wiśniewska, pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Spotkanie to przebiegło pod hasłem: "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Uczniowie  dzięki ciekawej prezentacji mieli możliwość zaobserwować w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie w ten ciężki dla przeżycia czas. Dowiedzieli się w jaki sposób można im pomóc przetrwać zimę i czym je dokarmiać. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt." Moje ulubione zwierzątko". Autorzy najciekawszych prac, zostali obdarowani bogatymi w informacje i ilustracje książkami o tematyce przyrodniczej,  a pozostali uczniowie różnymi upominkami.

E.Ch.

Dzień Pluszowego Misia

 • PDFDrukujEmail

Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami zebrały się, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia odbyły się w szkolnej sali grupy 0b. Uczniowie poznali okoliczności powstania pierwszej maskotki, jej nazwę i wygląd. Wypowiadali się na temat pluszowych przyjaciół, bohaterów różnych bajek. Spotkanie umilały taniec, śpiew i wspólna zabawa z ulubioną maskotką.  

E. Ch.

Niespodzianka

 • PDFDrukujEmail

Nowy rok, nowe niespodzianki. Wczoraj sale lekcyjne obecnych klas drugich zostały wyposażone  w nowe meble, tj. meblościanki , regały i  biurka. Uczniowie mają teraz do dyspozycji swoją półkę i szafkę gdzie będą mogli przechowywać swoje podręczniki i przybory szkolne. Panie nauczycielki otrzymały nowe biurka. Cieszy nas fakt, że nasze klasy wyglądają bardzo ładnie i z pewnością przyjemniej jest uczniom spędzać w nich czas.

Bal karnawałowy

 • PDFDrukujEmail

Jak tradycja mówi, karnawał to okres zabawy, więc od rana dzisiaj w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Każde dziecko przyszło ze strojem do przebrania na zapowiedziany bal karnawałowy. Jako pierwsze miały czas zabawy grupy „0”, następnie bawili się uczniowie klas 1-3. Na sali było kolorowo, głośno i wesoło. Każdy ruszał się, tańczył jak umiał. Były różne konkursy, w jednym wzięły udział  odważne mamy. W czasie przerwy dzieci spożyły w klasach napoje i słodycze. Całą zabawę poprowadził znany nam od lat pan Andrzej Smeja z Jeżewa, który wyjątkowo wciela się w rolę wodzireja. Już czekamy na następny bal…

Święta tuż, tuż ....

 • PDFDrukujEmail

Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, wszyscy pragną pomagać innym.
Dzisiaj w naszej szkole jak co roku odbyły się Wigilie klasowe. Najpierw uczniowie wszystkich oddziałów spotkali się w sali, gdzie pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda podsumowała wyniki Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową  i  wraz  Panią  Jolantą Nagórską nagrodziły uczniów, którzy wykonali najpiękniejsze kartki świąteczne . Pani dyrektor przekazała wszystkim życzenia wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie każda klasa we własnym gronie spędziła chwile przy poczęstunku, składając sobie nawzajem życzenia dzieląc się opłatkiem, śpiewając kolędy. Wielką radość dzieciom sprawiły upominki, które znalazły się pod choinką. Mimo, że nie ma śniegu Święty Mikołaj „poradził sobie”.

O Kocie w butach

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych i oddziału 0 a wybrali się na wycieczkę do teatru w Grudziądzu, gdzie obejrzeli bajkę.
Spektakl O Kocie w butach to sceniczna wersja popularnej opowieści Kot w butach zamieszczonej w zbiorach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz Charlesa Perraulta.
 Janek i Kot ruszają przed siebie, by szukać szczęścia. Ciekaw świata Kot wiele wie, sporo rozumie.

Więcej

Dzień Wszystkich Świętych

 • PDFDrukujEmail


Święto Zmarłych jest jednym z tych świąt, kiedy spotykamy się przy grobach naszych bliskich, przyjaciół, kolegów, żołnierzy, ale pamiętamy również o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili  groby na cmentarzu aby oddać pamięć zmarłym.

Więcej

Teatr Barnaba

 • PDFDrukujEmail

29 października uczniowie klas 0-3 obejrzeli przedstawienie marionetkowe pt. ”Czerwony Kapturek”. Doskonale znana wszystkim historia dziewczynki, której udało się pokonać złego wilka. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna sprawiły, że dzieci bawiły się doskonale. Dodatkowym walorem spotkania była możliwość spróbowania przez wybrane losowo dzieci swoich sił aktorskich. Poznały też jak i z czego wykonane są marionetki i jak trudną umiejętnością jest nadanie lalce ruchu.

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Więcej

Akcja Aquafresh

 • PDFDrukujEmail
W tym roku, 30 września dzieci klas 0 brały udział w ustanawianiu Rekordu Guinnesa w największej liczbie osób myjących w tym samym czasie zęby, a to za sprawą Akademii Aquafresh. To największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w ponad 5 tys. przedszkoli od roku 2011r. 
Nasi uczniowie zebrali się  w liczbie 65 osób na placu zabaw i uśmiechając się szczerze, dzielnie myły zęby przez 2 minuty. Akcji tej przyglądały się dzieci z klasy III, oczywiście dopingowały, wykrzykując hasło: "Żeby zdrowe ząbki mieć, trzeba tylko chcieć!" Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki :) !!!
E.Ch.

Dzien Ziemniaka

 • PDFDrukujEmail

25 września uczniowie z klas "0" udali się na pole p. Pawła Reckiego z okazji "Święta ziemniaka". Dzieci wraz z opiekunami obserwowały jesienne prace w polu- wykopki, następnie zbierały ziemniaki, które wzbogaciły kącik przyrody. Atrakcją wspólnego spotkania było ognisko i pieczone ziemniaczki. Na zakończenie gospodarze obdarowali nas słodkościami. Za wszystko ślicznie dziękujemy i mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.
E. Ch.

Odloty ptaków

 • PDFDrukujEmail
Miniony piątek 26.09.minął pod hasłem" Odloty ptaków" za sprawą p. Dawida Warzyńskiego, pracownika Nadleśnictwa w Osiu.  A mianowicie odwiedził on dzieci z klas "0" i przeprowadził zajęcia edukacyjne na temat ptaków w Polsce. Zapoznał słuchaczy z budową ptaka, wyjaśnił w jakim celu posiadają skrzydła, czym się żywią i gdzie zamieszkują oraz dlaczego opuszczają nasz kraj na zimę. Zajęcia uatrakcyjniła prezentacja multimedialna a także odgłosy ptaków w wykonaniu Pana Dawida.

Sprzątanie Świata

 • PDFDrukujEmail

W  sobotę i niedzielę (20 i 21 września) przypada finał Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. To już 21. edycja tego wydarzenia. Biorąc udział w sprzątaniu naszej miejscowości  i okolic przyczyniamy się do działań na rzecz ochrony przyrody i poprawiamy estetykę otoczenia. Pamiętajmy! Zawsze we wrześniu razem sprzątamy Polskę, ale o środowisko dbamy przez cały rok. Tegoroczne hasło „Sprzątania Świata” brzmi: "Turysto! Szanuj środowisko!".

Więcej

Inauguracja roku szkolnego 2014/15

 • PDFDrukujEmail

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

                                                                                                  Walt Disnay

W dniu dzisiejszym o godzinie  9.00  w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęły się uroczystości. Na inaugurację  nowego roku szkolnego 2014/15  przybyli  uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, wójt  oraz  rodzice. Dyrektor Aleksandra Kater serdecznie powitała zebranych i życzyła  uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor zaprosiła rodziców do współpracy i włączenia się w życie szkoły.

Więcej

Zakończenie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Dzisiaj nadszedł dzień, na który uczniowie czekają od pierwszego dnia roku szkolnego…czyli początek wakacji. Na uroczystym zakończeniu minionego roku szkolnego, uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi ocenami i zachowaniem otrzymali nagrody książkowe. Zostały też wręczone nagrody uczniom, którzy odniesli sukcesy w różnych konkursach. Wszyscy natomiast za swoją całoroczną pracę otrzymali świadectwo ukończenia danej klasy. Pani dyrektor Bożena Głąb - Hebda podziękowała wszystkim za wspólną pracę, jednocześnie życzyła pięknych, słonecznych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji.

Ścieżka dydaktyczna "Zatoki"

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich odbyli pieszą wycieczkę po ścieżce dydaktycznej „Zatoki”. Przewodnikiem naszym był pracownik Nadleśnictwa Osie pan Dawid Warzyński, który bardzo ciekawie przybliżył uczniom wiadomości dotyczące życia w lesie. Mowa była o roślinach, zwierzętach: owadach, ssakach, ptakach, płazach itp., budkach lęgowych, ochronie, zachowaniu bezpieczeństwa w lesie. Na zakończenie wszyscy piekli kiełbaski w ognisku, które następnie smakowicie zjedli. Cala wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca.

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś296
Wczoraj304
Wizyt w tygodniu1256
Wizyt w miesiącu4383
Razem329924

Jest 38 użytkowników online

HomeStart