Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Certyfikat szkoły budującej wrażliwość społeczną dla naszego Zespołu Szkół

  • PDFDrukujEmail

Dnia 29 listopada uczniowie klasy IV b i I C gimnazjum udali się wraz z opiekunem Szkolnego Koła Caritas oraz wychowawcami do Torunia na Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cała impreza odbyła się na lodowisku Tor-Tor, a wzięło w niej udział ponad 2000 dzieci z całego województwa. Mogliśmy tam podziwiać pokazy pięknej jazdy figurowej na łyżwach par, formacji oraz jazdy indywidualnej. Hokeiści z Torunia zaprezentowali nam również swój przykładowy trening, zrobiło to na nas ogromne wrażenie. Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który wjechał na lodowisko wojskowym wozem i odpalił wielką świecę wigilijną Caritas. Każdy uczestnik został obdarowany drobnym upominkiem. Podczas tej imprezy odbyło się również podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”, która miała na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Lewandowskiego, 17-latka, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu i walczy o życie. Nasza szkoła zebrała na ten cel sumę 1127 zł i otrzymała certyfikat szkoły budującej wrażliwość społeczną w Roku Wolontariatu 2016. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i imprezie w Toruniu.

Elżbieta Kurek

Dzień Dziecka w Starogardzie Gdańskim

  • PDFDrukujEmail

 W sobotę, 28 maja dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w Osiu wraz z p. Henrykiem Porożyńskim na czele brały udział wielkim festynie rodzinnym z Okazji Dnia Dziecka w Starogardzie Gdańskim. Przewodnim hasłem imprezy było: „Bądźmy Razem”  Na wszystkie dzieci czekało wiele gier, zabaw oraz konkursów z nagrodami. Imprezie  towarzyszyły występy muzyczne i „miasteczko” z dmuchanymi zjeżdżalniami. Każde dziecko, uczestniczące w zabawie, otrzymało paczkę od sponsora Caritasu – Sieci „Biedronka”.

E.CH.

Aniołowie z Osia – aniołom z Madagaskaru!

  • PDFDrukujEmail

           Już tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół w Osiu należący do Misyjnego Kółka im. bł. Matki Teresy z Kalkuty i Szkolnego Koła Caritas im. św. Wincentego a Paulo od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli odwiedzali domostwa jako kolędnicy misyjni, wyśpiewując kolędy i prosząc o dar serca dla najbiedniejszych dzieci świata. Ks. proboszcz Konrad Baumgart poprosił wiernych o życzliwość dla kolędników, którzy chętnie przyjmowani przez parafian uzbierali kwotę  prawie 1450zł. Środki te zostały przekazane do biura parafialnego w celu przesłania do PDM wraz ze zbiórką przy żłobku. Wyrażamy wdzięczność rodzicom, dzieciom, wszystkim pracownikom szkoły i tym, którzy przyjmowali kolędników.

           W naszej szkole od trzynastu lat działa również duchowa adopcja. Co miesiąc wspieramy kwotą w wysokości 50zł, pozyskaną ze sprzedaży surowców wtórnych, najuboższe dzieci z Konga, którymi opiekuje się s. Wala ze zgromadzenia salezjańskiego.

           I w tym roku będziemy kontynuować naszą działalność, tym samym zachęcamy inne szkoły, aby w roku Miłosierdzia pośpieszyły z pomocą, dając świadectwo życia i otwartości, by jako chrześcijanie być znakiem dla innych.

H.Porożyński

Mikołajki – dzień św. Mikołaja 2015

  • PDFDrukujEmail

Zgodnie z tradycją , 6 grudnia, obchodziliśmy mikołajki-dzień obdarowywania się prezentami. W tym roku uczniów naszej szkoły św. Mikołaj odwiedził w towarzystwie żony  – pani Mikołajkowej i osobistego Elfa. W pierwszej kolejności spotkał się z najmłodszymi uczniami. Dzieci w nagrodę za swoje dobre sprawowanie, dobroduszny Mikołaj z siwiutką  brodą, odziany  w czerwony surdut, obdarował dobrym słowem, uśmiechem i oczywiście słodyczami. Po najmłodszych nadszedł czas na uczniów kl. IV-VI i młodzież gimnazjum, im również Mikołaj rozdał słodkie upominki. Dzień minął w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Było wesoło, słodko i świątecznie! Mikołaju! Dziękujemy

Krynica Morska 2015

  • PDFDrukujEmail

Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś169
Wczoraj332
Wizyt w tygodniu825
Wizyt w miesiącu3952
Razem329493

Jest 42 użytkowników online

Home